VIP «تاپیک جامع معرفی کتاب‌های چاپی»

❤Amethyst

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,551
امتیاز واکنش
21,127
*به نام خداوندگار قلم*
سلام بر نگاه دانلودی های عزیز:)
این تاپیک، تاپیکی برای برای معرفی کتاب‌های چاپ شده‌ایی هست که خوندین.
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
ین کتاب‌ها می‌تونن درمورد هر موضوعی باشن؛ می‌تونن رمان، کتاب مذهبی، روانشناسی، مجموعه داستان و یا کتاب‌های علمی باشن.
می‌تونه نویسندشون ایرانی، روسی، عرب، افغانی، کانادایی، چینی و... باشه.
مهم اینه که از نظر شما، کتابی باشه که ارزش خوندن داشته باشه:)

اگه شما هم دوس داشتین کتابی رو پیشنهاد بدین، می‌تونین نام کتاب + نویسنده + مترجم(اگه با زبانی غیر از فارسی نوشته شده باشه) + ناشر( اگه نشر خاصی مدنظرتونه)+ خلاصه جذاب و زیبا و همچنین، عکس جلد اون کتاب رو بذارین. می‌تونین همراه با خلاصه، قسمتی از کتاب که به نظرتون جذاب و قشنگه رو هم اضافه کنید. سعی کنید نوشتتون کوتاه و مرتب باشه تا خواننده از خوندنش خسته نشه.
یادتون باشه، شما هم می‌تونید در این امر فرهنگی و خوب شرکت کنید:)

چند نکته عرض کنم:
۱- این تاپیک جز برای بالا بردن سرانه مطالعه، هدف دیگه‌ای نداره.
۲- این تاپیک برای معرفی کتاب‌های چاپ شده هستش، نه رمان های مجازی و در حال تایپ.
۳-خوشحال میشم اگه هنگام پست گذاشتن، یک یا چند نگاه دانلودی عزیز رو تگ کنید:)
۴- می‌تونید نظرات، انتقادات یا پیشنهادهاتون رو تو پروفایل یا خصوصی بنده بگید:)
۵-این تاپیک الهام گرفته از نظر آقای AEEN در تاپیک دینه دارِ عزیز هستش. تاپیک زیر:

@دینه دار
@AEEN

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • ❤Amethyst

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,551
    امتیاز واکنش
    21,127
    o0h8_3358078.jpg
    [
    مجموعه داستان‌های بی‌بال پریدن
    اثر استاد و شاعر مرحوم، قیصر امین‌پور

کتاب بی بال پریدن مجموعه ای است از یازده قطعه نثر ادبی، که با بهره گیری از طنز و نگاهی شاعرانه، به مسایل اجتماعی پرداخته است. کتاب حاضر به لحاظ تلفیق موثر نثر و شعر، اثری متفاوت به شمار می رود.*

قسمتی از کتاب:
    اما شايد بتوان گفت تنها انساني كه با هواپيما پرواز كرد، همان كسي بود كه اولين بار هواپيما را اختراع كرد، نه مسافراني كه خود را با كمربندهاي ايمني، محكم به صندلي بسته اند. (باز هم داستان پرواز در
    كتاب هاي دبستان كه يادمان هست !)
    پس منظور از پرواز انسان، پرواز با هواپيما نيست: بلكه پرواز خود انسان است آن هم بدون بال، يعني بدون بالي كه ديده شود. با دو بال ظريف عقل و عشق. با دو بال لطيف خيال و احساس .
    انسان مي تواند دو بال براي خود دست و پا كند و با آن تا جايي پرواز كند كه پر عقاب هم در آن جا مي ريزد، و پر فرشتگان و حتي جبرئيل هم در آن جا مي سوزد. تا روي ناف قله قاف، تا زير سايه ي بال سيمرغ، تا آغـ*ـوش مهربان خدا ..

از من به شما نصیحت، این کتاب زیبا رو از دست ندید...

*p30download

دوستان شما هم اگه دوس داشتین کتاب معرفی کنید، خوشحال میشم:)

آخرین ویرایش:

Melika_mghzi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    898
    امتیاز واکنش
    26,280
    سلام به یاسمین عزیز.
    تایپکت خیلی به دلم نشست. و همین‌طور تایپک خانم دینه‌دار که امیدوارم قول‌ها عمل شده باشند:)

کتابی که دوست دارم معرفی کنم سه جلد هستش که بسیار بسیار بسیار زیبا و جذاب هستند.

جلد اول: پارسیان و من، کاخ اژدها.
    نویسنده: آرمان ارین
    ناشر: موج-آ.آ
    خلاصه: این داستان در مورد اردشیر است. پسری که از زمانه‌ی کوچک خودش با ورق‌های غیرقانونی پدرش به زمانی سفر می‌کند که ضحاک ماردوش نفس می‌کشیده... او به زمانی می‌رود که مردم برای جنگ با ضحاک خود را به خاک کشیدند. او با فریدون همراه می‌شود، دستیار نقاش ضحاک می‌شود، با پدرش می‌جنگد و با دختری دوست‌داشتنی به غاری پر از جواهرات سفر می‌کند... غاری که در فصل دوم هویت‌اش مشخص می‌شود! غار کوه پرنده...
    zdu0_1783831.jpg

جلد دوم: پارسیان و من، راز کوه پرنده.
    نویسنده: آرمان آرین
    ناشر: موج- آ.آ
    خلاصه: کتاب در مورد پسری‌ست که در زمان سفر می‌کند! شروع این سفر با آشنایی او با شیطان و کوه‌ی به شکل پرنده است. این پسر در نقش اسفندیار، به زمانی برمی‌گردد که رستم ببرای نجات پادشاه از دست دیوها هفت‌خان را پشت سر می‌گذارد. در این داستان اسفندیار همراه اوست. پس از این عشق رستم و کشته شدن فرزندش...
    این داستان تا جایی ادامه میابد که اسفندیار به رستاخیز می‌رود، رستاخیز فرا می‌رسد...
    hx7i_1783833._uy600_ss600_.jpg

جلد سوم: پارسان و من، رستاخیز فرا می‌رسد.
    نویسنده: آرمان آرین
    ناشر: موج-آ.آ
    خلاصه: این داستان در مورد بردیاست! بردیا، پسری که در زمان سفر می‌کند. سفر می‌کند و به زمانی می‌رود که کوروش کبیر فرزندش بردیا نام داشت! او در تمامی جنگ‌ها و اتفاق‌ها دخیل است. با داریوش کوچک که او نیز جوانی در آن زمان است بابل را فتح می‌کند. او به عنوان یک شاهزاده هخامنشی زندگی زیبای آن مردم و بزرگی کوروش کبیر را تعریف می‌کند... در آخر! در کنار سیمرغ، همان سیمرغ معروف زال، به جنگ ابلیس می‌رود... ابلیسی که از جلد اول خود را همه‌ جا نشان می‌دهد...
    nzxi_37123008_252016318859750_8611185570489565184_n.jpg

قسمتی از سومین جلد کتاب: زمانی که دنیا می‌آیی از تو نمی‌پرسند که می‌خواهی یا نه! زمانی که به دنیا می‌آیی نمی‌توانی پدر و مادرت و حتی کشوری را که در آن خواهی بود را انتخاب کنی! زمانی که می‌آیی نمی‌توانی بدانی آن‌ها فقیر هستند یا ثروتمند یا آن‌قدر زنده می‌مانند که بتوانی آن‌ها را ببینی. نام من بردیاست و پانزده سال دارم...

این مجموعه کتاب دارای نشان‌هایی از جمله بیست و سومین دوره کتاب سال، نشان IBBY دانمارک است.

کتابی با قلم زیبای آقای آرین.
    امیدوارم این کتاب هیجان‌انگیز رو از دست ندید.:)
    @Leianma
    @آنیساااااااااا
    @Moonlight
    @♣️غزل♠️
    @مروا 77
    @ailaaaa
    @NAVA-K
    @kianick
    @Sariw
    @**RRR**
    @Love death
    @Samira-M
    @ا.جمشیدی
    @همایون
    @سیده آمین ارمان
    @Sepideh.bhz
    @somayeh_at

آخرین ویرایش:

❤Amethyst

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,551
    امتیاز واکنش
    21,127
    x5rs_220px-funny-in-farsi.jpg

کتاب «عطر سنبل، عطر کاج»
    اثر فیروزه جزایری دوما
    مترجم: محمد سلیمانی نیا
    ناشر: قصه

عطر سنبل، عطر کاج، نام کتابی نوشتهٔ فیروزه جزایری دوما است. این کتاب، نخست به زبان انگلیسی در آمریکا با عنوان خنده در فارسی: خاطرات یک ایرانی بزرگ شده در آمریکا (به انگلیسی:Funny in Farsi: A Memoir of Growing Up Iranian in America) منتشر شد و به وسیلهٔ محمد سلیمانی‌نیا به فارسی ترجمه و با نام عطر سنبل، عطر کاج (عطر سنبل، نماد نوروز و عطر کاج، نماد کریسمس است)
    فیروزه جزایری در سن ۷ سالگی، به همراه خانواده از طرف شرکت نفت ایران که پدرش در آن به عنوان مهندس کار می‌کرد، به شهروایتیر در کالیفرنیا رفت. پس از دو سال زندگی در آمریکا به ایران بازگشت و در اهواز و تهران به‌سر برد. دو سال بعد، دوباره خانوادهٔ وی به آمریکا برگشتند و ابتدا در وایتیر و سپس در نیوپورت‌بیچساکن شدند. فیروزه جزایری سپس به تحصیل در دانشگاه برکلیپرداخت و در آنجا با یک مرد فرانسوی ازدواج کرد.*
    در طی این رفت و آمدها، خاطرات جالبی برای خانم جزایری رقم می‌خورد که آنها را در کتاب «عطر سنبل، عطر کاج» به تصویر می‌کشد.

قسمتی از کتاب:
    هفت ساله بودم که با پدر، مادر و برادر چهارده ساله‌ام فرشید از آبادان به شهر ویتی‌یر کالیفرنیا آمدیم. برادر بزرگترم فرید را یک سال پیش از آن به فیلادلفیا فرستاده بودند و آنجا به دبیرستان می‌رفت. او هم مثل خیلی از جوان‌هاي ایرانی آرزو داشت خارج از کشور درس بخواند و با وجود اشک‌هاي مادر ما را ترك کرده و پیش عمویم و همسر آمریکایی‌اش زندگی می‌کرد. من هم از رفتن اون ناراحت بودم، ولی به زودي غصه از یادم رفت.
    اولین بسته‌ي سوغاتی که رسید، دیدم داشتن یک باربی کامل- با کیف حمل، چهار دست لباس، یک بارانی و یک چتر کوچک- به دوري از برادر می‌ارزد .
    اقامت ما در ویتی‌یر موقت بود. پدرم کاظم، مهندس شرکت نفت ایران بود و ماموریت داشت حدود دو سال مشاور یک شرکت آمریکایی باشد. او در زمان دانشجویی مدتی در تگزاس و کالیفرنیا زندگی کرده بود و درباره ي آمریکا با همان لحنی صحبت می‌کرد که کسی از اولین عشقش بگوید. براي او آمریکا جایی بود که هرکس،
    بدون توجه به اینکه قبلاً چه کاره بوده، می‌توانست آدم مهمی بشود. کشوري مهربان و منظم پر از توالت‌هاي تمیز. جایی که مردم قوانین رانندگی را رعایت می‌کردند و دلفین ها از توي حلقه ها می پریدند؛ سرزمین موعود. براي من هم آمریکا جایی بود که همه جور لباس باربی پیدا می شد.

خیلی کتاب زیباییه، پیشنهاد می‌کنم اون رو بخونید:)
    @آسمان:)
    @khiyl.rad
    @**anar**

*ویکی پدیا، دانشنامه ی آزاد

پ.ن: دوستان، از اینکه سر میزنید خیلی ممنونم. خوشحال میشم اگه شما هم کتاب‌هایی که خوندین رو با بقیه به اشتراک بزارین:aiwan_light_blumf:

آخرین ویرایش:

PrAiSe

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    710
    امتیاز واکنش
    26,237
    q4rt_4811496.jpg

#فرانی_و_زویی
    این کتاب شامل دو داستان کوتاه به نام‌های فرانی و زویی است.
    نام داستان، نام دو فرزند کوچک خانواده گلس می باشد؛
    داستان اول: فرانی، شرح ملاقات آخر هفتهٔ فرانی گلَس، کوچک‌ترین عضو خانوادهٔ گلَس با دوست‌پسرش لین کاتل است. فرانی ادبیات می‌خواند و مانند سایر فرزندان خانوادهٔ گلَس علاقهٔ خاصی به عرفان شرقی دارد. او در پی خواندن یک کتاب عرفانی، دست‌به‌گریبان یک بحران روحی/عرفانی شده‌است.
    داستان دوم: زویی، زمانی را به تصویر می‌کشد که فرانی از دانشگاه به خانه برگشته و اعضای خانواده‌اش، هر یک به شیوهٔ خود، برای بهبود فرانی تلاش می‌کنند. زویی، برادر بزرگترِ فرانی، که بازیگری ۲۵ساله است، در این داستان نقش پررنگ و مؤثری دارد. سایر اعضای خانوادهٔ گلَس نیز در این داستان تا حدود زیادی معرفی و شناخته می‌شوند.

«فرنی و زویی» معناگراترین نوشته‌ی #سلینجر است؛ کتابی‌ست درباره‌ی نقش دین در زنده‌گی انسان‌ها با گوشه‌چشمی به مذاهب شرقی و نیز مسیحیت. اثری‌ست که بیش‌تر بر ذهنیت تکیه دارد تا بر عینیت. خواننده را به فکر فرو می‌برد و به بازبینی و بازخوانی تفکرات و رفتارهای مذهبی‌اش وامی‌دارد. به هم‌این دلیل، اثری‌ست سخت‌خوان، نخبه‌پسند، و فلسفی، و اختلاف فاحشی با «ناتور دشت» ماجراجویانه، روایت‌گر، و همه‌پسند دارد.
    تلاش زویی برای آگاهی و به‌بود فرنی به دیالوگ‌هایی جانانه در باب فلسفه‌ی دین می‌انجامد. چالش بزرگی که فرنی با آن رو به رو شده بهانه‌ای‌ست برای آن‌که زویی هم به شناختی مجدد از مذهب برسد و خواهر کوچک‌ترش را هم از ورطه‌ی هول‌ناک زنده‌گی مذهبی بدون تفکر برهاند. در پایان داستان، با تلاش نتیجه‌بخش زویی، فرنی درمی‌یابد که دین و عشق به مسیح و خدا فقط در ذکر گفتن خلاصه نیست، هر چیز که «برای خدا» باشد وجهه‌ای متعالی و پذیرفتنی می‌یابد؛ آن‌وقت حتا، بازی‌گری ـ شغل مورد علاقه‌ی فرنی که برای رسیدن به خدا آن را رها کرده ـ جنبه‌ای عرفانی و مقدس می‌یابد. داستان با رسیدن فرنی به نقطه‌ی شناخت پایان می‌پذیرد اما ردی جاودان از لـ*ـذت و اندیشه در ذهن خواننده باقی می‌گذارد؛ شاید سلینجر در زیرلایه‌ی اثر می‌گوید همه‌ی دین‌ها و آیین‌ها مسیرهای مختلفی‌اند برای رسیدن به یک نقطه‌ی واحد، و این درون‌مایه‌ای‌ست که نمی‌توان به ساده‌گی از کنار آن گذشت. «فرانی و زویی» پیام‌آور محبت و شناخت نهفته در ذات مذهب است، پیام‌آور تجلی روح خدا در همه‌ی ابنای بشر و سرتاسر کائنات.

قسمت های زیبایی از کتاب

فرني گفت: من فقط مي دونم اگه شاعر باشي يه چيز قشنگ خلق مي كني منظورم اينه كه وقتي كارت تموم شد يك چيز قشنگ رو كاغذ به جا ميذاري. آدم هايي كه تو ازشون حرف مي زني حتي يه چيز زيبا به جا نميذارن. بهترين شون تنها كاري كه مي كنه اينه كه به درون ذهنت رخنه مي كنه و يه چيزي اونجا به جا مي ذاره٬ اما به صرف اينكار اينكه بلدن چطور اينكارو بكنن٬ نميشه به كارشون گفت شعر. شايد بشه گفت يه پشكل خيلي جذاب مي ندازن. (ص 22)
    زويي ميگه: حداقل من آگاه يا ناآگاه زور نزدم مسيحو بكنم شبيخ سن فرانسيس آسيزي تا دوست داشتني تر بشه- دقيقا كاري كه 98% مسيحي ها هميشه اصرار دارن بكنن. اتفاقا تيپ سن فرانسيس آسيزي واسه م هيچ جذابيتي نداره. (ص 130) اگه مسيحو دقيقا همون جور كه بوده نبيني از حكمت دعاي مسيح سر درنمي آري. اگه مسيحو درك نكني دعاشم نمي فهمي و اگه دعا رو نفهمي عمدا مرتكب ريا و تظاهر شدي. (ص 133)

پ.ن: مرسی از دعوت یاسمین جان.

@FATEME078

آخرین ویرایش:

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    سلام. می خوام کتابی رو معرفی کنم که 5 ماهه خوندنش طول کشیده اما هنوزم برام جذابه و درواقع تو این 5 ماه با شخصیتش زندگی کردم. باهاش ترسیدم و به فکر فرو رفتم و غمگین شدم :

نویسنده : جورج اُروِل
    مترجم : مهدی بهره مند

خلاصه :
    نویسنده این کتاب رو در سال 1949 نوشت و در اون آینده رو پیش بینی کرد که کل کره زمین به سه کشور تقسیم میشه و هر سه کشور
    به طریقی دارن با دیکتاتوری به مردمشون حکومت می کنن.
    گرچه که هر سه ی اون ها نظام پادشاهی ندارن و به شکل حزبی یا جمهوری اداره می شن.
    این کتاب، داستان وینستن اسمیت رو روایت می کنه که این شخصیت خیلی عادی توی حزب، توی ذهنش درگیر خیلی از مسائل سیـاس*ـی شده اما نمی تونه
    اونارو با کسی در میون بذاره و یا حتی اونارو با حالت هایی از صورت یا کارای روزانه اش بروز بده.
    چون همه جا پدیده هایی به نام تلسکرین یا پلیس فکر هستن که آدما رو حتی توی خونه زیر نظر دارن و همه چیزو کنترل می کنن.
    وینستن افکار خیلی جالبی داره و توصیفاتی که جورج ارول به کار می بره، مثل کتاب مزرعه حیوانات به هیچ عنوان خسته کننده نیست.

برای کسایی که به رمان علاقه مند شدن، قسمتی از متن اون رو که حوصله تایپش رو نداشتم قرار می دم :

متن مورد علاقه خودم :
    این شمع می آید که بسترت را روشن کند
    این تبر می آید که سرت را قطع نماید!

پ.ن : ممنون از یاسمن عزیز به خاطر این تاپیک. نیاز انجمن به این نوع تاپیک ها احساس می شد.

دعوت می کنم از :

@Hamraz.raz
    @سیما94
    @سیده آمین ارمان
    @Morteza4444
    @hanieh.salehi
    @رودَک
    @Sarah setude
    @Leianma
    @mahaflaki
    @Parsa-T
    @kianick
    @Behtina
    @dinaz
    @مروا 77

آخرین ویرایش:

نیلوفر.ر

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    992
    امتیاز واکنش
    16,031
    سلام.حتما بخوانید

بادبادک باز یا کاغذپران نخستین اثر منتشر شده خالد حسینی، رمانی به زبان انگلیسی است که به فارسی ترجمه شده است. این رمان نخستین اثر یک نویسنده افغانستانی به زبان انگلیسی محسوب میشود.

فیلم این کتاب نیز در سال 2007 ساخته شد.

%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DA%A9-%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%A7%D9%84%D8%AF-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86%DB%8C.jpg

داستان کتاب از زبان امیر روایت میشود که در سن 12 سالگی به دوست و همراه خود حسن خــ ـیانـت میکند و این گـ ـناه تا سالها مانند یک استخوان در گلویش گیر میماند و حتی شادترین لحظات زندگی را برای او تیره و تار میکند.

در هنگام حمله طالبان به افغانستان، حسن و همسرش به قتل میرسند و تنها پسری معصوم یعنی سهراب از آنها به یادگار میماند که در دستان طالبان اسیر می شود. امیر به خاطر جبران خیانتش به حسن تصمیم میگیرد سهراب را نجات دهد و برای این کار دوباره به افغانستان برمیگردد و ماجراهایی برایش رخ میدهد.

نیلوفر.ر

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    992
    امتیاز واکنش
    16,031
    کوه به کوه نمی رسد( و کوه ها طنین انداختند ) از خالد حسینی
    متاسفانه این کتاب با چند نام توسط چند مترجم نشر یافته است
    اما کتابی زیبا در مورد شرایط افغانستان چند دهه ی اخیر است و ....

images

PrAiSe

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    710
    امتیاز واکنش
    26,237
    57817.jpg

کتاب «راهنمای مردن با گیاهان دارویی» نوشته عطیه عطارزاده، روایتى از یک دختر جوان است که چشمانش نمى بینند و در خانه اى همراه مادرش در کارِ خشک کردن، ترکیب و آماده سازى گیاهان دارویى براى فروش در بازار است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، کتاب «راهنمای مردن با گیاهان دارویی» رمانى سراسر معنى در قالب چارچوب هاى تکنیکىِ ادبیات سورئال با ظاهرى منزوى و طرد شده است که روایت زندگى مادر و دخترى در خانه‌ى دروازه دولت است .

داستان از زبان دخترى روایت مى شود که دنیاى بى نورش را با ادارکاتِ ماوراء الطبیعه در هم مى آمیزد و جایى میان وهم و خیال، خواب و بیدارى از دنیاى تاریکش مى گوید تا خواننده در همان چند سطرِ اول به تجربه اى نو دست پیدا کند .

کتاب راهنمای مردن با گیاهان دارویی داستان زندگى دخترى است که در پنج سالگى، بر اثر فرو رفتن گل عاقرقرحا در چشمانش، بینایى اش را از دست مى دهد. او که حالا هفده سال است رنگ دنیا را ندیده، از تجربه هایش، از ادراکِ خاصِ نابینایان، از بوها و صداها براى ترسیم دنیاى پیرامونش بهره مى جوید .

دختر، که در کار بسته بندى و ترکیب گیاهان دارویى به مادرش کمک مى کند، دنیایى به شدت منزوى دارد، نه تنها از آن رو که چشمانش راه را براى ارتباط او با دنیا بسته اند، بلکه زندگى اش محدود به خانه است و همین ارتباطش با انسان ها را محدود مى کند .

بالا