VIP «تاپیک جامع معرفی کتاب‌های چاپی»

sarah stud

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
524
امتیاز واکنش
12,385
سلام تبریک میگم بابت تاپیک فوق العاده خوبتون!
در واقع تصمیم داشتم چنین تاپیکی ایجاد کنم و کتابهایی که چاپ شده بودن و خودم خوندم رو به اشتراک بذارم.
من اینجا سه کتاب با محتوای رمان تاریخی معرفی میکنم که خوندنشون خالی از لطف نیست!
18692601.jpg

کتاب اول:
نام: فتنه
نویسنده: لانتیاک

خلاصه: روایت زندگی ملکه الیزابت، ملکه ی فرانسه در قالب رمانی بسیار جذاب و خواندنی که قلم نویسنده و مترجم، به جذابیت و محاسن آن افزوده ست.
در این کتاب تولد الیزابت، تفاوت ظاهریش با خاندان مادریش (شش انگشته بودن که به آن افتخار میکردند) و چهره‌ی نازیبا و پر از کک مک او به تحریر درآمده و اینکه او به دلیل همین احساس کمبود و طرد شدن عاطفی از سوی پدر و مادرش، جهت جلب توجه مد لباسهای کوتاه، چسبان و باز را بوجود می‌آورد. موهایش را رنگ می‌کند، بی پروا برای ملوانان گل پرتاب می‌کند که در همانجا مورد تجـ*ـاوز قرار میگیرد و با ایده‌ی راکت پرتاب گل، بازی تنیس و بدمینتون را پایه گذاری میکند!
در این کتاب، به تفضیل از روابط نامتعارف و نامشروع درباریان سخن به میان آمده و حتی ملکه و پادشاه نیز از این قائده مستثنی نیستند.
خواندن این کتاب فوق العاده جذاب و پرمحتوا را به کسانی که مثل من علاقه زیادی به خواندن اتفاقات تاریخی در قالب داستان دارند، پیشنهاد میکنم.
پ.ن: نسخه ای که من از این کتاب دارم، مربوط به دهه‌ی پنجاه شمسی هست و متاسفانه نمیدونم شما میتونین کدام ترجمه‌ی کتاب رو، از کدام انتشارات تهیه کنین!

• پیشنهادات
  • sarah stud

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    524
    امتیاز واکنش
    12,385
    31278565_2167459869948088_7517676065020444672_n.jpg

کتاب دوم:
    نام: جک لندن؛ ملوان بر پشت اسب
    نویسنده: ایروینگ استون

خلاصه:
    کتابی فوق العاده متفاوت و شورانگیز، درباره نویسنده مشهور آمریکایی جک لندن! کسی که همانند نوشته هایش رنگارنگ، خروشان و پرشور زیست!
    جک لندن نویسنده ای پرکار و مشهور و همچنین موفق بود که فعالیتهای زیاد وی در زمینه سوسیالیسم، بی تاثیر در شهرت و نام آوری وسیع او نبود.
    همچنین گردشگری با کشتی که تفریح مورد علاقه او به شمار می‌رفت!
    او نویسنده، خبرنگار، روزنامه نگار، سیاح و سوسیالیست فعال بود و در تمام زندگی و اثارش، میتوان نمود افکار سوسیالیستی او را به وضوح مشاهده نمود.
    در این کتاب، از کودکی و حتی پیشینه پدر و مادر جک لندن یاد شده و شما میتوانید با فراز و نشیبهای زندگی این نویسنده‌ی فوق العاده موفق و محبوب آشنا شوید.
    سخنانی از جک لندن:
    « شما اکر جلوی راستی را بگیرید، اگر آنرا پنهان کنید، اگر نخواهید برخیزید و درمیان مردم بی پرده سخن بگویید و یا اگر هنگام گفتن، همه‌ی راستی را نگویید؛ پس شما کمتر از راستی راست هستید. »
    « بگذار یک دم نگاهی بر چهره‌ی راستی بیفکنم. به من بگو، سیمای راستی به چه می‌ماند؟ »

پ.ن: نسخه ای که من از این کتاب دارم، مربوط به دهه شصت شمسی هست و توسط آقای قنبرعلی حبیبیان ترجمه و توسط انتشارات روزبهان چاپ شده. در انتهای کتاب، عکسهایی از جک لندن و خانه و خانواده‌اش موجوده!

sarah stud

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    524
    امتیاز واکنش
    12,385

7-400x600.jpg

کتاب سوم:
    نام: سینوهه؛ پزشک مخصوص فرعون
    نویسنده: میکا والتاری

خلاصه:
    نویسنده کودکی، نوجوانی، جوانی و پیری سینوهه ی زیبای باهوش و دنبال دردسر را که از جوانی برای راه یافتن به دانشگاه پزشکی معبد آمون سختی‌های زیادی را متحمل می‌شود، در قالب داستانی میخکوب کننده روایت می‌کند.
    او به کشورهای مختلف سفر می‌کند، جنگ‌های بسیاری را به چشم میبیند و در بطن جنگ سلامت میماند. علمش را گسترش میدهد. در آن زمان، به حراجی مغز میپردازد و تشخیص بارداری میکند!
    به دربار راه می‌یابد و شاهد رازهایی مخوف و شرم آور در خاندان سلطنتی میشود. و در نهایت، درمیابد که آیا او خدای مصر، فرزند ارشد فرعون فقید است، یا فرزند ماهیگیری که او را در سبدی حصیری به جریان رودخانه سپرده؟

پ.ن: کتاب خیلی خیلی زیباییه که من بعد از چندین دفعه که از زبان پدرم تعریفشو شنیدم، بالاخره چهارسال پیش تونستم اونو بخونم. البته نسخه‌ی قدیمی اون که پدرم داشت گم شده و من مجبور شدم نسخه‌ی جدیدی از اون رو تهیه کنم که دقیقا با همین عکس همخوانی داره! توصیه میکنم حتما بخونیدش.

نیلوفر.ر

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    992
    امتیاز واکنش
    16,031
    دخترباشی
    عاشق کتاب
    نویسنده و جین ایر را نخوانده باشی؟! عجله کن
    من بیش از 25 بار خواندم.Bokmal
    Please, ورود or عضویت to view URLs content!

جین ایر
    رمانی است که توسط شارلوت برونته نویسنده انگلیسی نوشته شده است. این رمان در ۱۶ اکتبر سال ۱۸۴۷ توسط اسمیت، الدر و همکارانش از لندن، انگلستان به قلم «کورر بل» منتشر شد .اولین نسخه آمریکایی در سال بعد توسط انتشارات «هارپر و برادران» در نیویورک منتشر شد.
    رمانی که از ژانر اجتماعی می باشد، احساسات و تجارب قهرمانی به همین نام را از کودکی تا بزرگی او و عشق او به آقای راچستر، شخصیت عاشق پیشه خیالی تورنفیلد را دنبال می کند. در درونیسازی نقش او- تمرکز بر ظهور تدریجی حساسیت اخلاقی و معنوی جین بوده و همه وقایع با شدت زیادی که قبلا حوزه شعر بود، مشخص شده است – جین ایر انقلابی در هنر تخیل به وجود آورد. شارلوت برونته به عنوان «اولین فرد دارای آگاهی فردی در تاریخ» و پدر ادبی نویسندگانی همچون «جویس» و «پروست» نامیده شد. این رمان شامل عناصر انتقادی اجتماعی به همراه حس عمیقی از اخلاق در هسته خود می باشد، اما با این وجود رمانی است که با توجه به شخصیت فردگرای جین خیلی جلوتر از زمان خود بوده و به بررسی تبعیض طبقاتی، جنسیت، مذهب و فمینسیم اولیه می پردازد.

این رمان یک داستان اول شخص از دید شخصیت عنوان داستان می باشد. داستان رمان در جایی در شمال انگلستان، در دوران پادشاهی جورج سوم (۱۷۶۰ – ۱۸۲۰) اتفاق می افتد، و پنج مرحله مجزا را پشت سر می گذارد: کودکی جین در «گیتزهد هال»، جایی که او از لحاظ احساسی و فیزیکی مورد سوء استفده خاله و پسرخاله هایش قرار می گرفت؛ دوران تحصیل او در مدرسه «لوود»، جایی که او دوستان و الگوهای خود را پیدا کرد اما از محرومیت ها و ظلم ها و ستم ها رنج می برد؛ زمانی که در «تورنفیلد هال» معلم سرخانه بود، جایی که او عاشق کارفرمای پر جوش و خروش خود، ادوارد راچستر شد؛ زمانی که او با خانواده «ریورز» سپری کرد، جایی که پسرخاله کشیش سرد اما جدی او ، سنت جانت ریورز به او پیشنهاد داد و او با معشـ*ـوقه خود راچستر دوباره دیدار و ازدواج کرد. در طول این بخش ها، رمان نگاهی به چند مساله و نظر مهم اجتماعی می پردازد که بسیاری از آن ذکر گردید. منتقد ادبی «جروم بیتی» مدعی است که دیدگاه بسته شخص اول باعث می شود تا خواننده «بدون هیچ انتقادی دیدگاه شخص اول رمان را بپذیرد»، و معمولا منجر به این می شود تا مطالعه و بحث در مورد رمان در دفاع از جین بدون توجه به غیر معمولی بودن نظرات یا دیدگاه های او شکل بگیرد.

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    پولایی که قراره بعدا به دستم برسه رو برای خریدن این کتابایی که گفتین باید هزینه کنم /:
    راستی، لطفا زیر پست هاتون، کاربرا رو تگ یا دعوت کنین که اینجا گسترش پیدا کنه و کتابای بیشتری به لیست نخونده های من اضافه بشن /:
    اینم از کتاب مورد علاقه من که خوشحالم افتخار معرفیش به خودم رسیده :

files_products_31294_32907_w198h300mresizeByMaxSize_.jpg

نویسنده : سیمین دانشور
    این کتاب شاهکار سیمین دانشور و ادبیات ایرانه.
    خلاصه :
    زمان داستان مربوط به سال‌های دهه‌ی بیست شمسی است. سال‌هایی که ایران به اشغال انگلیسی‌ها در آمده بود. در خلاصه‌ی داستان آمده است:
    «زری و یوسف در یک مهمانی از سوی حاکم شرکت می‌کنند. حاکم که خود مهره‌ای وابسته است از طریق فروش آذوقه‌ ای که متعلق به مردم است به ارتش بیگانه، موجبات قحطی بیشتر می‌شود.
    یوسف، خان فردی روشنفکر و با غیرت است. او حاضر به فروش آذوقه‌ی مردم به بیگانگان نیست و می‌خواهد از مردم پشتیبانی کند.
    اما زری، همچون همه زنان سووشون، حتی چهره‌های منفی چون عزت‌الدوله، که هریک به نوعی وجوه گوناگون ستمدیدگی، بی‌پناهی، ناکامی، فداکاری و تحمل زن ایرانی را
    به نمایش می‌گذارند، مسالمت‌جویانه، می‌کوشد او را آرام کند.»

دعوت می کنم از این دوستان تا از تاپیک دیدن کنن :

@Moonlight
    @مه تا جون
    @F@EZEH
    @tara.gn
    @آشناترین_غریبه

Mohammadi.m

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    239
    امتیاز واکنش
    12,120
    کتاب دنیای مرموز جن اثر اقای ستار پورابراهیمی گلرودباری رو واسه کسانی که به دنیای ماورا علاقه دارن توصیه میکنم من خوندمش واقعا زیبا و اموزندست

پیوست ها

• t0i9_9647810210._sr,1000_.jpg
      t0i9_9647810210._sr,1000_.jpg
      110.6 کیلوبایت · بازدیدها: 7

❤Amethyst

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,551
    امتیاز واکنش
    21,127
    سلام بر دوستان کتابخوان:)
    اینجا قراره چهار کتاب از مجموعه کتاب‌های علوم ترسناک رو معرفی کنم.
    شده تاحالا مطلب علمی خونده باشی که توش:
    کلی کلمات قلمبه سلمبه که به سختی تلفظشون می‌کنی
    مطالب طولانی
    و خسته کننده باشه؟
    کتاب‌های علوم ترسناک، راه‌حلی برای رفع این مشکلاتن!
    دنیای علوم ترسناک، دنیای جذاب و هیجان‌انگیزیه. پر از آزمایشات و نظریه‌های جالب، با تصویر سازی های خنده‌دار و جذاب که کاملاً مناسب جوانان و نوجوانان عزیز هستن. مطمئن باشید که از خوندنشون هیچوقت پشیمون نمی‌شید.

haghayegh-zaman.jpg
    علوم ترسناک: حقایق هولناک درباره زمان
    نویسنده: نیک آرنولد
    مترجم: محمود مزینایی
    تصویرگر: تونی دوسالز
    ناشر: پیدایش
    نوشته‌ی پشت کتاب:
    کتاب حقایق هولناک درباره زمان، شما را شتابان به حرکت در خواهد آورد! پس حتی یک دقیقه‌ی دیگر را نیز برای خواندن آن از دست ندهید‌.
    اگر به یک سیاهچاله چه اتفاقی می‌افتد؟
    پشه‌ها چه‌جوری می‌گویند ساعت چند است؟
    چرا هرچه پیرتر می‌شوید، زمان برایتان سریع‌تر می‌گذرد؟
    اگر فکر می‌کنید میتوانید رویه شگفت انگیز علم را تحمل کنید، پس به خواندن این کتاب ادامه دهید تا اسرار ترسناکی را درباره زمان با شما درمیان بگذاریم. بخوانید تا دریابید چه کسی به خاطر تغییر دادن تقویم کشته شده. برای خودتان ساعت‌های جالبی بسازید. با نوابغ زمان شناس ملاقات کنید و شانس خود را برای سفر در زمان بیازمایید.
    همراه با مطالبی جالب، خودآزمایی‌های زیرکانه و طرح‌های استثنایی. هیچکس از خواندن این کتاب پشیمان نخواهد شد.
    علم هرگز اینچنین ترسناک نبوده است!

04.jpg

علوم ترسناک:مغز پیچیده
    مترجم: فیروزه معراج
    تصویرگر:تونی دوسالز
    نوشته‌ی پشت کتاب:
    کتاب مغز پیچیده شما را متحیر میکند!
    مطمئنا پس از کشف این مسائل مغز شما سوت می‌کشد...
    مغزتان چه بویی می‌دهد؟
    چرا وقتی مغز را از وسط نصف میکنیم، باعث باعث مرگ نمیشود؟
    پسرها باهوش ترند یا دخترها؟
    اگر میتوانید بخش های تهوع آور علوم را تحمل کنید، این کتاب را بخوانید چون در این کتاب همه ی مسائل تاریک علوم مغزی برای شما روشن میشود.
    با راهنمایی های ساده یاد میگیرید: چگونه عمل جراحی مغز را انجام دهید، یک الکتروآنسفالوگراف چیست و شما چشم چپی هستید یا چشم راستی؟
    کتاب مغز پیچیده پر از پرونده‌های هیجان‌انگیز، آزمایش‌های عجیب و تصاویر خنده‌دار است.
    علوم هیچگاه اینگونه ترسناک نبوده است!
    @ملکه مهروخوبی
    @fadya.mz
    @wolf_B.k
    @مرتضااَلِف

بقیه رو پست بعد میفرستم:campe45on2:

آخرین ویرایش:

sarah stud

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    524
    امتیاز واکنش
    12,385
    IMG_20180910_191929.jpg

نام کتاب: پیر دختر
    نویسنده: اونوره دوبالزاک
    مترجم: محمد پوینده

سده نوزدهم، سده ی انقلابها و نابغه‌هاست، دوران به گور سپردن لاشه ی پوسیده فئودالیسم، اشرافیت و کلیسای حامی آنان که بوی تعفنشان از دیرباز فضای جامعه را مسموم کرده بود، دوران زایش پر درد جامعه‌ی نوین سرمایه داری که می‌رفت تا حاکمیت بورژوازی را بر ویرانه های جهان کهن مستحکم و استوار سازد.
    این سده، شاهد بزرگترین انقلاب ترقی خواهانه ای بود که بشریت تا کنون دیده بود، دورانی که نیازمند غول‌ها بود و غول‌هایی نیز آفرید. غول‌های اندیشه، شور و شوق و شخصیت، غول‌های هنر و عمل! سده‌ای که به راستی از آن نابغه‌های غول آسایی همچون هگل، فویرباخ، بتهوون، گوته، آدام اسمیت، تولستوی و بالزاک است.
    فرانسه، در این دوران پرآشپب و انقلاب، به علت انقلاب کبیر نمونه وارش، جایگاه ویژه ای را داراست و بالزاک نیز به عنوان هنرمند مورخ این انقلاب و زندگی اجتماعی فرانسه در نیمه نخست سده ی نوزدهم، از مقامی ممتاز برخوردار است.
    در آن دوران بالزاک بعنوان شاهدی تیزبین، دست به قلم برد تا به قول خود، همچون آینه‌ی جهان نمای، تمام گیتی را در هنر خویش منعکس کند!
    رمان نه چندان طولانی پیردختر جای ویژه‌ای در کمدی انسانی دارد و بالزاک نیز آنرا از بهترین آثار خود می‌دانست. این رمان نخستین بار به صورت پاورقی دنباله دار در مجله ی لاپرس چاپ شد و اولین رمانی ست که به این صورت در فرانسه منتشر شد.
    هسته ی اصلی داستانی پیر دختر، حکایت بسیار ساده ی یک پیردختر ثروتمند است و فراز و نشیب‌های زندگی وی و خواستگاران مختلفش را بازگو می‌کند.
    بالزاک در پیردختر، ضمن حکایت کام و ناکامی‌های پیر دختر و خواستگاران مختلفش، شهرستان کوچکی را با همه‌ی حقارت‌ها و رقابت‌های حادی که در آن درگیر است، جاه طلبی‌های آتشین و هوا و هوسهای آن، توطئه‌های نابکارانه ای که در آن چیده می‌شود و یکنواختی، پوچی و انگل صفتی طبقه های حاکم را به روشنی نشان می‌دهد و تازه این شهرستان کوچک و آدم‌های مختلفش از نظر بالزاک، مظهر و نمونه‌ی یک دوران، یک نسل و طبقه های گوناگون این دوران هستند.
    پیر دختر، همانند بیشتر رمانهای بالزاک، از این خصلت ممتاز برخوردار است که شخصیت‌هایی نمونه‌وار را در موقعیت‌هایی نمونه‌وار آفریده است.
    این توضیحی مختصر از این شاهکار بزرگ ادبی ست و راستش را بخواهید، اگر بخواهم بیشتر توضیح دهم، بایستی کل کتاب را بازگو کنم.
    امیدوارم از این کتاب فوق العاده لـ*ـذت ببرید!

پ.ن: عکس از کتابیه که خودم دارم و از نشر اشاره هست. البته بازم مربوط به دهه شصته! راستش اینا کتابایی هستن که پدرم بهم داده و تو جوانی خریده بوده. من اونا رو بیشتر از کتابای جدیدی که میخرم دوست دارم :)

من این دوستان گلم رو به این تاپیک دعوت میکنم:

@kianick
    @Mhdiih
    @Arezoo samani
    @kosar_8118
    @shaghayegh.goli
    @yasi96

~*Yas*~

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    834
    امتیاز واکنش
    16,776
    Please, ورود or عضویت to view URLs content!

کتابی که در ایران بیش از شصت بار به چا‍پ رسیده و خوانندگان بسیاری را به خود جلب نموده است. نویسنده‌ی این کتاب که شخصی آمریکایی است، سالیان بسیار در حرفه های هنرمند (نقاش) و خطیب، شهرت بسیاری داشت. افراد بی‌شماری در کلاس‌هایش شرکت می‌جستند و از این طریق، پیام معنویت را به گروهی وسیع می‌رساند.
    بزرگ‌ترین راز موفقیتش این بود که همواره خودش بود: ساده و صمیمی و بی‌تکلف و شوخ‌طبع. هرگز نخواست قراردادی و ادیب مآب یا دارای نفوذی تحمیلی باشد…
    این کتاب یکی از کتاب هایی است که میتواند برای افراد برای شروع زندگی الگویی باشد و به جرات می توان گفت که این کتاب بهترین کتابی است که در خصوص قانون جذب و ثروت و سلامتی و خوشبختی نوشته شده است.
    بخشهایی از کتاب:

زندگی، یک بازی است؛
    بیشتر مردم زندگی را پیکار می‌انگارند. اما زندگی پیکار نیست، بازی است. زندگی، بازی بزرگ داد و ستد است. زیرا آنچه آدمی بکارد همان را درو خواهد کرد. یعنی هر آنچه از آدمی در سخن یا عمل آشکار شود یا بروز کند به خود او باز خواهد گشت؛ و هر چه بدهد بازخواهد گرفت. اگر نفرت بورزد، نفرت به او باز خواهد آمد. و اگر عشق ببخشد، عشق خواهد ستاند. اگر انتقاد کند، از او انتقاد خواهد شد. اگر دروغ بگوید به او دروغ خواهند گفت. و اگر تقلب کند به او حقه خواهند زد. همچنین به ما آموخته‌اند که قوه‌ی تخیل در بازی زندگی نقشی عمده دارد.

هر آنچه آدمی در خیال خود تصور کند- دیر یا زود- در زندگی‌اش نمایان می‌شود. مردی را می‌شناسم که از مرضی معین که بسیار نادر بود می‌ترسید. او آن قدر به آن مرض اندیشید و درباره‌اش مطالعه کرد که آن بیماری آشکارا بدنش را فراگرفت و مرد. او در واقع، قربانی خیال‌پردازی خود شد.

@مروا 77
    @paryzad
    @deimos

آخرین ویرایش:

❤Amethyst

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,551
    امتیاز واکنش
    21,127
    ادامه پست...
    031.jpg

علوم ترسناک: انرژی‌های مرگ‌بار
    مترجم: محمود مزینایی
    تصویرگر: تونی دوستار
    نوشته ی پشت جلد کتاب:
    کتاب انرژی‌های مرگ‌بار کاری می‌کند که مثل برق از جا بجهید!
    آیا دلتان میخواد بدانید که:
    فضانوردان در فضا چگونه به دستشویی میروند؟
    نام ماده‌ی شیمیایی خنک‌کننده ‌ای که میتواند جسد سگ و گربه خانگی‌تان را تا سال‌ها حفظ کند چیست؟
    اگر فکر می‌کنید از دیدن بخش حال به هم زننده‌ی علم، دل و روده تان بالا نمی آید، پس این کتاب را بخوانید تا با ریزه‌کاریی سوزاننده‌ی مربوط به انرژی بیشتر آشنا شوید. با خواندن این کتاب مواجه خواهید شد که غذاهای من درآوردی مدرسه چگونه انرژی مورد نیازتان را تأمین می‌کند، چرا کودی که هنوز از آن بخار بلند میشود میتواند شما را گرم کند و چگونه یک نیروگاه برق اختصاصی خودتان بسازید؟
    علوم هیچگاه اینچنین ترسناک نبوده است!

sedahaye-tarsnak.jpg

علوم ترسناک:صداهای ترسناک
    مترجم: داود شعبانی داریانی
    تصویرگر: تونی دوستار
    نوشته ی پشت کتاب:
    کتاب صداهای ترسناک، شما را با فریادی برای بیشتر دانستن تنها می‌گذارد.
    چطور نت واحدی توسط خوانندگان آموزش دیده دایره‌وار به سمت شیشه خوانده شود سبب شکستن آن می‌شود؟
    کدام امواج صوتی می‌توانند شما را مرتعش کنند؟
    اگر فکر می‌کنید می‌توانید از جنبه‌های ترسناک علم لـ*ـذت ببرید، پس:
    رزونانس های غرنده، امواج صوتی تکان دهنده و سیگنال های ماورای‌صوت را بخوانید. دریابید چگونه امواج صوتی پرده‌ی گوش را به ارتعاش در می‌آورند. چگونه میکروفون صدای شما را به پالس های الکتریکی تبدیل می‌کند... و چرا ممکن است انسان از شنیدن صدای ناقوس کلیسا خون دماغ شود! پرونده‌هایی از جرائم عجیب و غریب و تست‌هایی غیرعادی، تست‌هایی برای امتحان کردن معلم‌ها با تصاویر کتاب صدای ترسناک. یک جیغ کاملاً واقعی است!
    علم، هرگز تا این حد وحشتناک نبوده است!
    @.:~LiYaN~:.
    @Forgettable
    @Mahla sr
    @mystic❥ @sm.mousavi70

بالا