اخبار کنسرت ها «کُهن» در اصفهان کنسرت برگزار می‌کند

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 157
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)][BCOLOR=rgb(235, 235, 235)]
«کُهن» در اصفهان کنسرت برگزار می‌کند
گروه موسیقی «کُهن» به سرپرستی و آهنگسازی کامیار فانیان و خوانندگی مهدی امامی تازه ترین کنسرت خود را اواسط اردیبهشت در اصفهان برگزار می‌کند.
[/BCOLOR]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
به گزارش هنرنویس، گروه موسیقی ایرانی «کهن» به سرپرستی و آهنگسازی کامیار فانیان و خوانندگی مهدی امامی، ١٥ اردیبهشت ما سال جاری در موزه هنرهای معاصر اصفهان روی صحنه می‌رود. در این کنسرت آثاری به آهنگسازی کامیار فانیان در آواز «افشاری» و دستگاه «ماهور» اجرا می‌شود.
فانیان که از محققان و پژوهشگران موسیقی نواحی ایران است، درباره‌ اجرای پیش رو می‌گوید: پیگیری مداوم من طی سال‌ها برای یادگیری موسیقی مناطق مختلف ایران شامل حرکت در موسیقی کردی، خراسانی، ترکمنی، آذری و بختیاری بوده است. در این راه همچنین آموختنِ سازهای دوتار شمال و شرق خراسان، تنبور منطقه گوران و همچنین دو تار ترکمن به قدری من را تحت تاثیر قرار داده که بی آنکه بدانم، در تولید آثار موسیقایی‌ام تفاوت‌هایی نسبت به آنچه در موسیقی ایرانی شنیده می شد، احساس می‌کردم. بنابراین تشکیل گروه کهن و اجرای موسیقیِ این گروه حاصل این تجارب موسیقایی است.
فانیان گفت: اجرای آثار این چنینی می‌تواند حرکتی متفاوت در موسیقی ایرانی ایجاد کند که با نشانه های موسیقی نواحی ایران زمین چه از باب ریتم و ادوار و چه از باب حرکات ملودیک، فرمهای مهمی از موسیقی ایرانی را بازتولید کند. این نغمه‌ها طی سال‌های دور در موسیقی ایرانی به دست فراموشی سپرده شده‌اند. حال این که، اجرای برنامه‌های مختلف از سوی گروه «کُهن»، کوششی است در این مسیر تا شاید بتوان برخی از این نغمه‌ها را بازسازی و شاید راه‌هایی نوین در عرصه موسیقی ایرانی ایجاد کرد.
جاوید ابراهیم پور نوازنده نی، سجاد منصوری نوازنده تمبک عوامل اجرایی این کنسرت را تشکیل می دهند.
کنسرت گروه «کهن» ساعت ۲۰:۳۰ روز ۱۵ اردیبهشت در موزه هنرهای معاصر شهر اصفهان برگزار می‌شود.

منبع : مهر
[/BCOLOR]

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
121
پاسخ ها
0
بازدیدها
112
پاسخ ها