اخبار سینما و تلوزیون «گوشه دل تهرون» با رامبد جوان

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 270
  • پاسخ ها 1
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
مجموعه «گوشه دل تهرون» به کارگردانی رامبد جوان از 29 اسفند روی آنتن شبکه تهران میرود.

14-3-5-15126dsc02866.jpg

بهناز شیربانی: خانهای قدیمی و زیبا حوالی پیچ شمران تهران محل زندگی خانوادهای است که قرار است لحظات نزدیک تحویل سال را مهمان مخاطبان شبکه تهران باشند؛ خانهای قدیمی و آجری که یک سر آن با حیاطی پر از گل و درخت محصور شده و صندلیهای کوچکی برای پذیرایی از اهالی رسانه در حیاط چیده شده است. رامبد جوان مشغول ضبط سکانسهای داخلی سریال «گوشه دل تهرون» است و قرار است نشست در حیاط خانه برگزار شود.

رامبد جوان بعد از چند دقیقه در کنار نمایندههای رسانههایی که برای شنیدن حرفهایش درباره کار جدیدش آمادهاند مینشیند و صحبتهایش را از طرح اولیه کارش آغاز کرد؛ «حدود دو ماه پیش با آقای عالیزاد مدیر گروه تفریحات و سرگرمی شبکه تهران صحبتی داشتیم که امسال نوع برگزاری ویژهبرنامه نوروز شبیه سالهای قبلش نباشد و با توجه به ساعت برنامه و زمان پخشش موضوعات قابل توجهی گفته شود.»

او ادامه داد: «ما هم به دنبال طرحی بودیم که در عین حال که تمام نکات مطرح میشود و به نوعی فرهنگسازی میکند، به صورت تولیدی پخش شود. در نهایت به طرحی رسیدیم که یک مجموعه 13 ساعت به صورت تولیدی روی آنتن برود و مفاصل پیوند این قسمتها با من باشد. و در این میان تعداد زیادی پیام تبریک و شادباش نورزوی هم از اقشار مختلف مردم، رئیس شورای شهر، پزشک، دانشمند، ادیب، هنرمندان و... داشته باشیم.»

جوان افزود: «با سجاد افشاریان قرار گذاشتیم یک خانواده شلوغ طراحی کنیم تا تمام حرفهایی که قرار بوده مجری در استودیو بشیند و به صورت جملاتی مستقیم با مردم در میان بگذارد، ما از این طریق به تماشاچی منتقل کنیم و به گونهای نباشد که در ذوق بزند. بعد فکر کردم آیتمهایی که قرار است من اجرا کنم تا حلقه اتصال قسمتهای این سریال به یکدیگر باشد، به صورت تراولشو اتفاق بیفتد و از یک نقطه شهر به نقطه دیگری بروم و در با مردم هم حرف میزنم. مثلا من میروم کارتینگ و قصد رقابت و مسابقه با دوستی را دارم و در حین اینکه مسابقه میدهیم یکسری حرفها هم حین رانندگی میزنیم.»

رامبد جوان

جوان در پاسخ به این پرسش که دلیل تولیدی بودن این برنامه چیست، گفت: «به دلیل یکسری سیاستگذاریها اصولا در برنامههای زنده میزان خطا که شاید بخشی از آن آسیبزننده باشد وجود دارد که با شکل تولید میتوان آن را کنترل کرد. البته ما طرحی داشتیم که در لحظه تحویل سال برنامه دیگر به شکل تولیدی نباشد و من و این خانواده در نقطهای از شهر به هم برسیم و برنامه زنده پخش شود. این فرصت خوبی بود که متاسفانه تایید نشد. ار طرف دیگر من علاقهمند به برنامهسازی هستم و دوست دارم کارهایی انجام بدهم که ذائقه مخاطب کمی تغییر کند. هر چند شاید اوایل پخش این مجموعه به دلیل ناآشنا بودن کمی مخاطب پسش بزند، اما فکر میکنم برای بیننده جذابیت داشته باشد.»

این کارگردان سینما و تلویزیون تاکید کرد که این مجموعه 29 اسفند از ساعت 10 صبح در قسمتهای 25 دقیقهای روی آنتن شبکه تهران خواهد رفت و ۱۳ ساعت روی آنتن خواهد بود.

او در مورد بازیگران این مجموعه گفت: «در این مجموعه ۱۷-۱۸ بازیگر حضور دارند. ویژگی این کار این است که ۹۹ درصد بازیگران ما تئاتری هستند. ما به دلیل شکل اجرای سکانسها نیاز به بازیگران تئاتر داشتیم، چرا که سکانسهای شلوغی داشتیم که بازیگران باید یک متن پنج صفحهای را در یک سکانس اجرا میکردند. این نیاز به بازیگرانی با توانایی خاص داشت که ما به سراغ بازیگران تئاتر رفتیم. البته این حرف به معنی کماهمیت جلوه دادن کار بازیگران سینما و تلویزیون نیست، بلکه جنس کار ما نیاز به بازیگران تئاتر داشت. سعید چنگیزیان، فرزین صابونی، فریبا کامران، بهرام شاهمحمدلو، راضیه برومند، آفرین عبیسی، امید روحانی، خسرو پسیانی، ناهید مسلمی، میثم میرزایی تعدادی از بازیگران ما هستند.»

سجاد افشاریان نویسنده سریال «گوشه دل تهرون» در ادامه این نشست با اشاره به ویژگیهای این مجموعه گفت: «برای اجرای این طرح دستمان باز بود به هر حال برای هر اتفاق جدیدی میتواند درصدی خطا وجود داشته باشد، اما با اطمینانی که به خودمان داشتیم کار را شروع کردیم. آنقدر به کار اطمینان داشتیم که نیازی ندیدیم به سراغ چهره برویم.»

رامبد جوان در ادامه صحبتهای افشاریان گفت: «در این مجموعه چند خانواده دور هم جمع شدهاند و یک خانواده شلوغ و دوستداشتنی را میبینید که با خوشحالی هم خوشحال میشوند و با غمهای هم ناراحت و این خانواده پرانرژی است. در طول کار دلم میخواست بین آنها باشم.»

او ادامه داد: «سجاد نویسنده خوبی است و متن خوبی را به دستمان رساند. به عنوان اجرا کننده این قصه دستمان باز بود و بعد از اجرای متن بیشتر به توانایی متن پی بردیم. به علاوه اینکه توانایی بازیگرهای این کار به کیفیت بهتر مجموعه کمک کرده است.»

افشاریان نیز گفت: «ما تمام تلاشمان را کردیم که لحظات قبل از تحویل سال برای مردم شکل بهتری بگیرد و به شادی عمومی مردم فکر کردیم. البته یکی از ویژگیهای کار هم این است که اگر قسمت سوم مجموعه را ببینید از قسمتهای قبلی آن جدا نمیافتید؛ هم میتوانید از قسمتهای قبل مطلع شوید و هم خودش بصورت آیتمی جدا است. علاوه بر اینکه تمام این آیتمها زنجیره واحدی را دنبال میکند.»

نازنین عبیسی یکی از بازیگران این مجموعه نیز گفت: «من معمولا بسیار کم کار میکنم و بعد از خواندن قصه دوست داشتم با این گروه کار کنم. من مادر و مادر بزرگ این مجموعه هستم»

بهرام شاهمحمدلو دیگر بازیگری که یکی از نقشهای اصلی سریال را ایفا میکند، گفت: «یکی از دلایل انتخاب بازیگر تئاتر برای چنین کارهایی این است که به دلیل محدودیت زمان و فشردگی کار و ویژگی نقشها باید گروهی کنار هم جمع شوند که هماهنگی بیشتری با هم داشته باشند. انتخاب بازیگران تئاتر انتخاب بسیار خوبی برای این مجموعه بود.»

• پیشنهادات
  • ☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    سریالی که تنها شبیه خودش است

سریال "گوشه دل تهرون" که این روزها در حال تولید است بسیار شبیه به خودش است و نمونه اش را در نمی تواند نام برد.

2014030516260126.jpg

سجاد افشاریان نویسنده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سینما خبر عنوان کرد: این برنامه، برنامه ای اورجینال و کاملا متفاوت است و ما سعی کردیم گروهی باشیم که اثری را تولید کنیم که با کمترین خطا و بالاترین ظرفیت ساخته شود.

وی گفت: ما تمام تلاشمان را کردیم که ضریب مزیان خطاهایمان را پایین بیاوریم و این اطمینانی است که به خودمان داشتیم و می دانستیم که این مجموعه می تواند کار خودش را بسیار عالی انجام دهد، به همین خاطر و با توجه به احترامی که به بازیگران تلویزیونی داریم، به سراغ بازیگران تئاتر رفتیم.

وی افزود: ما معمولا با طرح شروع می کنیم، طرحی که از خطی بودن شروع می شود و مسیر خود را طی می کند تا زمانی که کامل شود.

افشاریان ادامه داد: ما بارها و بارها ایده ها را بررسی می کردیم، برای نمونه می خواستیم قسمت آخرمان را زنده پخش کنیم اما نظریه و ایده تغییر پیدا کرد.

وی گفت: نگارش سریال روز گذشته تمام شد و نکته ی مهم این است که نباید یادمان برود ما یک مجموعه هستیم که در کنار هم جمع شدیم و همه مان برای یک روز مردم فکر کردیم که روز عید مردم چگونه بهتر و بهتر شکل بگیرد و در آن روز حال مردم خوب باشد.

این نویسنده تاکید کرد: امیدوارم تمام مجموعه سازان تلویزیونی به فکر تامین دغدغه های مردم باشند و ما هر روز شاهد تولید برنامه های جالی توجه تلویزیونی باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در هر قسمت هر تایم پخش شده به صورت مستقل خواهد بودکه قصه ای کاملا متفاوت دارد، اما باید این را در نظر گرفت که تمام این قسمت ها به صورت زنجیره وار به هم متصل هستند.

برخی موضوعات مشابه

بالا