آموزش کاربردی و کامل تبدیل فایل PDF به ورد فارسی

• شروع کننده موضوع MILAD_A
  • بازدیدها 281
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

MILAD_A

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
27,940
امتیاز واکنش
17,247
[h=1][/h]
خانه » نرم افزارهاي كاربردي » Microsoft Office » Word » آموزش کاربردی و کامل تبدیل فایل PDF به ورد فارسی
convert-pdf-to-word-with-pdfgraber-cover-600x369.jpg
درود بر تمامی دوستان گرامی در این آموزش که با عنوان آموزش کاربردی و کامل تبدیل فایل PDF به ورد فارسی منتشر شده است، قصد داریم شما را با چگونگی تبدیل یک فایل PDF فارسی به یک سند مایکروسافت آفیس ورد فارسی آشنا سازیم.
مقدمه :
امروزه بسیاری از اسناد بصورت یک فایل PDF در اختیار کاربران قرار میگیرند. اما کاربران گاهی نیاز خواهند داشت تا به منظورهای مختلفی (مثلا ویرایش متن و تصاویر) این فایل ها را بصورت یک سند ورد در اختیار داشته باشند. برای این کار روش های بسیار زیادی وجود دارند اما با وجود این اکثر آنها برای زبان فارسی کارایی لازم را ندارند و پس از تبدیل فایل متن آن را بصورت نا منظم و یا گاهی با نمادهایی مشاهده میکنید.
من در این آموزش قصد دارم روش تبدیل این فایل ها را در کاربردی و اصولی ترین حالت آن به شما آموزش دهم که حتی پس ار تبدیل فایل PDF به یک سند ورد هیچگونه مشکلی در آن ایجاد نشده و فایل موجود بصورت ۱۰۰% به سند ورد تبدیل خواهد شد. من علیرضا مقدم هستم، با من همراه باشید با:
[h=2]آموزش کاربردی و کامل تبدیل فایل PDF به ورد فارسی[/h]نکته : در این آموزش از نرم افزار ۷.۰ PdfGraber استفاده شده است که برای تبدیل فایل ها به سند ورد نرم افزاری کاربردی، کامل و قدرتمند میباشد. پس ابتدا این نرم افزار را دانلود کرده و سپس مراحل زیر را پیگیری نمایید.
نکته : به علت رعایت نمودن قانون کپی رایت از سوی وب سایت، از قرار دادن لینک این نرم افزار برای دانلود معذوریم.
نکته : اگر از نسخه ریجیستر نشده و یا کرک نشده این نرم افزار و در حالت Demo استفاده میکنید، پس از تبدیل فایل PDF به ورد در متن سند ورد شاهد قرارگیری علامت X بجای برخی از کلمات از سوی نرم افزار خواهید بود.
[h=2]اطلاعات و تنظیمات نرم افزار تبدیل فایل PdfGrabber[/h]پس از باز کردن محیط نرم افزار ۷.۰ PdfGrabber ابتدا باید اقدام به انتخاب نوع خروجی نمایید. من برای این آموزش قصد دارم به همراه شما فایل PDF ورودی را به سند ورد در خروجی تبدیل نمایم. ابتدا بر روی آیکون Word که در نوار ابزار اصلی برنامه قرار دارد کلیک کنید و با باز شدن کادر زیر مجموعه های آن گزینه (Text-Based (Tabulator را انتخاب نمایید.
convert-pdf-to-word-with-pdfgraber-1.jpg

حال در محیط برنامه با سه ناحیه اصلی زیر مواجه خواهید شد.
convert-pdf-to-word-with-pdfgraber-2.jpg

ناحیه Select PDF file to export
در این ناحیه میتوانید اقدام به وارد کردن فایل PDF نمایید. درصورتی که چند فایل را وارد کرده باشید با تیکدار نمودن فایل مورد نظر تنها همان فایل را تبدیل خواهید کرد.
ناحیه Export Option
مهمترین گزینه موجود در این ناحیه مربوط به محل ذخیره سازی سند ورد تبدیل شده میباشد. محل ذخیره سازی (که بصورت پیش فرض در نظر گرفته شده است) در کنار گزینه Output Directory قرارد داده شده است.
نکته : برای تغییر مسیر ذخیره سازی میتوان با کلیک بر روی آدرس محل (که بصورت لینک دار میباشد) و باز شدن پنجره فایل های کامپیوتر اقدام به تغییر محل ذخیره سازی نمود.
ناحیه Page range & export
در این ناحیه دو گزینه All Pages و Select Pages گنجانده شده است. گزینه All Pages در حالت پیش فرض توسط برنامه تیک دار میباشد و با انتخاب آن از تمامی صفحات موجود در فایل PDF خروجی گرفته خواهد شد. اما با انتخاب گزینه Select Pages کاربر قادر خواهد بود تا از صفحات خاص و مورد نظر خود خروجی گرفته و این صفحات را تبدیل نماید. برای این کار کافیست این گزینه را تیک دار نوده و در فیلد روبروی آن شماره صفحات را وارد نمایید.
پس از باز شدن نرم افزار به یکی از سه روش زیر اقدام به وارد کردن فایل PDF مورد نظر به ناحیه Select PDF file to export نمایید.
۱. کلیک بر روی سربرگ File که در نوار بالایی نرم افزار قرار داده شده و با باز شدن کادر زیر مجموعه ها گزینه Add را انتخاب نمایید.
convert-pdf-to-word-with-pdfgraber-3.jpg

۲. بر روی دکمه Add موجود در زیر کادر Select PDF file to export کلیک کنید.
convert-pdf-to-word-with-pdfgraber-4.jpg

در دو روش بالا پنجره جستجو در فایل های سیستمی شما باز خواهد شد و شما را قادر میسازد تا با رجوع به محل ذخیره فایل، آن را انتخاب و به برنامه وارد کنید.
۳. دراگ کردن فایل PDF به کادر Select PDF file to export
پس از وارد کردن فایل مورد نظر بر روی دکمه Export که در گوشه سمت راست پایین برنامه قرار دارد کلیک کنید.
convert-pdf-to-word-with-pdfgraber-5.jpg

با باز شدن پنجره جدید تنظیمات زیر را در آن انجام دهید:
۱. Output Format را بر روی گزینه Word 2003 Document قرا دهید تا بهترین خروجی را برای زبان فارسی داشته باشید و از بهم ریختگی متن پس ار تبدیل جلوگیری گردد.
۲. text Alignment را بروی گزینه (Layout (Tab Stop تنظیم نمایید.
۳. گزینه های Image و Lists و Embed Font دز حالت پیش فرض تیکدار (انتخاب شده) هستند. در این حالت تنها متون،تصاویر و لیست های موجود در فایل PDF خروجی خواهند داشت. اگر قصد دارید تمامی جداول، خطوط و مواردگرافیکی دیگر نیز در خروجی قرار داده شوند (از آنها خروجی گرفته شود) گزینه های Tables و Export Lines as Graphic را نیز تیک دار نمایید.
convert-pdf-to-word-with-pdfgraber-6.jpg

پس از انجام تنظیمات گفته شده در بالا بر روی دکمه OK که در پایین این پنجره قرار داده شده است کلیک کرده تا نرم افزار شروع به تبدیل فایل PDF انتخاب شده به یک سند ورد نماید. این کار توسط نرم افزار به سرعت انجام میپذیرد و در پایان شاهد قدرت آن در تبدیل فایل ها خواهید بود.

برخی موضوعات مشابه

بالا