اخباراردوی تیم ملی فرنگی

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 456
  • پاسخ ها 13
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
بنا: استعفا و قهر نکرده ام

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي کشورمان گفت: نه استعفا و نه قهر کردهام اما به دليل متفاوت بودن تفکراتم با اهالي فدراسيون شايد استراحتم کمي طولاني شود.

00941219.jpg

محمد بنا در خصوص مسابقات کشتي قهرماني آسيا و کسب مقام سومي در اين رقابتها اظهار داشت: از نتايج تيم راضي هستم و به جز چند کشتيگير ساير نفرات عملکرد خوبي داشتند.

به نقل از تسنيم، وي افزود: با شرايطي که داشتيم و با وجود ناداوري و باندبازي ساير تيمها از تيم خودم راضي هستم و معتقدم نتيجه خوبي گرفتيم. در اين مسابقات کرهايها، قزاقها و ساير تيمها يکي بودند و تنها از فدراسيون کشتي ما فردي آنجا حاضر نبود. حتي در مسابقات نيز فردي نبود و رئيس، نايب رئيس و دبير فدراسيون در محل مسابقات حضور نداشتند و اين براي تيم ما کمي بد بود. البته رئيس فدراسيون مشغلههاي خاصي دارد اما با اين حال نميدانم چه بگويم.

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي در پاسخ به اين سوال که آيا تيم اعزامي به آسيا تحميلي بود يا خير، خاطرنشان کرد: اين تيم تحميلي نبود و زماني که فدراسيون ميگويد فرآيند بايد رعايت شود بايد اينگونه شود و من فرآيند را کامل رعايت کردم. اين چيزي است که در کشتي آزاد هم کامل رعايت نشده ولي من آن را رعايت کردم تا حرف و حديثي بوجود نيايد. در کشتي آزاد گفته شد که ترکيب جام جهاني هم تاثيرگذار بود اما من دست به ترکيب نزدم.

بنا عنوان کرد: من از خداحافظي بدم ميآيد اما مردم بايد بدانند که نميتوان دست کسي را بست و داخل دريا انداخت تا شنا کند. به ما کوچکترين امکاناتي ندادند. با نداريها ميتوان ساخت اما برخي از مسائل قابل هضم نيست. براي من تفکرات خودم مهم است و با آن زندگي ميکنم. از سوي ديگر مسئولان فدراسيون نميتوانند از قانون عبور کنند و به تمام قوانين جامه عمل ميپوشانند؛ پس با من نميتوانند کنار بيايند. البته من نميتوانم بگويم قهر ميکنم و تنها روش اين افراد را قبول ندارم. اگر آنها بتوانند با رويه من کار کنند حرفي نيست و نظر نهايي را آنها خواهند داد.

وي گفت: اين تيم براي من استرس زيادي داشت و اکنون مغز من نميکشد. اگر مسئولان دوست داشتند خواهم ماند. خيلي وقت است ميگويم انتخاب نهايي من با اين افراد متفاوت است و من هم نميتوانم در چنين شرايطي کشتيگيران را براي حضور در انتخابي تيم ملي آماده کنم.

بنا در پاسخ به اين سوال که چه زماني به اردو خواهيد رفت، به تسنيم گفت: معلوم نيست چه زماني به اردو بروم؛ البته اين به معناي خداحافظي و قهر من نيست اگر چه فرد «قهرقهروي» هستم! من هم مانند ساير مربيان 48 ساعت استراحت ميکنم و پس از آن اگر مسئولان بتوانند با شرايط من کنار بيايند اعلام ميکنند و در غير اينصورت شايد استراحت من طولاني شود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • ☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    جزيني:نمي توانند بزرگي کشتي فرنگي راهضم کنند

مربي تيم ملي کشتي فرنگي گفت: دوستان در فدراسيون کشتي فرايندي که خودشان کلنگ آن را زدند، قبول ندارند و به آن پايبند نيستند و تنها در مورد کشتي فرنگي اجرا ميشود.

00944139.jpg

رسول جزيني در گفتوگو با خبرنگار فارس در خصوص انتقاداتي که به عملکرد فرنگيکاران در رقابتهاي قهرماني آسيا ميشود، گفت: همه ميدانند با چه تيمي به اين مسابقات رفتيم و نيازي به توضيح بيشتر نيست، اما سؤال من اين است که آيا مرگ فقط براي همسايه خوب است؟

وي ادامه داد: دوستان در فدراسيون کشتي فرايندي که خودشان کلنگ آن را زدند (انتخابي)، قبول ندارند و به آن پايبند نيستند و حالا هم شاهديم تنها در مورد کشتي فرنگي اجرا ميشود. خادم به عنوان کسي که خودش مبدع اين قانون بوده است به قانون خودش عمل نميکند.

مربي تيم ملي کشتي فرنگي تصريح کرد: بدتر از همه اين است که کساني را در رأس کشتي فرنگي قرار دادند که سالها نشان دادند اين کاره نيستند و به تنها چيزي که فکر نميکنند کشتي فرنگي است. اين افراد تنها هزينههاي اضافي براي فدراسيون دارند و هيچ سود ديگري ندارند. چطور در فدراسيوني که اين همه بدهکار است راننده اختصاصي در اختيار آقايان قرار ميدهند و خرج روزانه به آنها ميدهند؟

جزيني با بيان اينکه اگر بنا کارنامه موفقي نداشت، اين صحبتها قابل قبول بود، گفت: آن زمان هم اين ايرادات وارد بود، اما ديديم منجر به نتيجهاي تاريخي در ورزش ايران شد. بايد به بنا اجازه دهيم تفکرات خودش را پياده کند اگر ناموفق بود آنچه دوستان ميگفتند درست بود. در مدتي که بنا نبود چه بلايي سر کشتي فرنگي آمد؟ با تيم اصلي دوم آسيا شديم. خيلي از کشتيگيران تنها به خاطر محمد بنا به اردوها بازگشتند و تنها محض وجود او بود که در اردوها حاضر شدند.

وي افزود: گذشته از اين مربيان ردههاي سني را طوري چيدند تا فضا را براي بنا تنگ کنند تا به خواسته خود که ناخواسته بنا را آوردند، برسند. همه ميدانند فدراسيون کشتي با تکليف وزير و به خاطر پايگاه مردمي بنا مجبور به بازگرداندن او شده است و ميدانستند او بدون کشتي نميتواند زندگي کند. فدراسيون از اين موقعيت استفاده کرد و کساني را در راس کشتي فرنگي قرار داد که بازدهي ندارند و تنها به مصالح خودشان فکر ميکنند.

جزيني در خصوص بازگشت رئيس و نايب رئيس فدراسيون کشتي به ايران و عدم همراهي تيم ملي کشتي فرنگي گفت: براي کسي که داخل کار باشد، ملموس است و تبعيض را احساس خواهد کرد. چون رئيس فدراسيون از سبقه کشتي آزاد به کشتي فرنگي نگاه ميکند، بايد چنين برخوردهايي صورت گيرد؟ آقايان نميتوانند بزرگي کشتي فرنگي را هضم کنند و آن را مانند سالهاي دور ضعيف و کوچک ميبينند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    دستيار بنا اردوي تيم ملي فرنگي را ترک کرد

مربي تيم ملي کشتي فرنگي خانه کشتي را ترک کرد.

00944139.jpg

در شرايطي که ساعاتي پيش سايت فدراسيون کشتي از احضار رسول جزيني مربي تيم ملي کشتي فرنگي و دستيار محمد بنا به کميته انضباطي به دليل مصاحبه غير واقع خبر داده بود، دقايقي پيش و با شروع دومين تمرين تيم ملي کشتي فرنگي در خانه کشتي رسول جزيني خانه کشتي را ترک کرد تا ابهامات پيرامون کادرفني تيم ملي کشتي فرنگي بيش از گذشته شود.

به گزارش تسنيم، حسام الدين جعفري سرپرست تيم ملي کشتي فرنگي با تأييد اين خبر به خبرگزاري تسنيم گفت: نامهاي با امضاي آقاي بني تميم به دستما رسيد که براساس آن آقاي جزيني بايد در تاريخ 15 ارديبهشت در کميته انضباطي حاضر شود و قبل از آن نيز حق شرکت در تمرينات را ندارد.

رسول جزيني با تأييد خبر ترک اردوي تيم ملي کشتي فرنگي اظهار داشت: آقايان فکر نکنند که به خاطر نامه آنها از اردو رفتم. من جايي که بنا نباشد نيستم و نميتوانم حضور داشته باشم.

وي افزود: من از صبح منتظر ماندم تا مرا بيرون کنند اما کسي نتوانست اين کار را انجام دهد و در آخر خودم اردو را ترک کردم.

مربي تيم ملي کشتي فرنگي کشورمان خاطرنشان کرد: بازگشت بنا به خود او و شرايطتش بستگي دارد و من نميدانم قرار است چه اتفاقي رخ دهد؟ من نيز در جلسهاي که اين افراد بگذارند شرکت نخواهم کرد. ظاهرا اين افراد خيال باطل دارند و خيلي به آنها برخورده که من حقيقت را ميگويم. آن قدر در جلسات خود نامه احضاريه بنويسند تا خطشان خوب شود.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    محمد بنا تيم ملي کشتي فرنگي را ترک کرد

در آستانه جام جهاني کشتي فرنگي، محمد بنا تيم ملي را ترک کرد.

00940900.jpg

به نقل از ايسنا، در حالي که تيم ملي کشتي فرنگي ايران دو هفته ديگر بايد در تهران و در مسابقات جام جهاني به ميدان برود، محمد بنا پس از بازگشت از مسابقات آسيايي قزاقستان، ديگر به اردوي تيم ملي ملحق نشد و فرنگيکاران را ترک کرد. پس از اين موضوع، فدراسيون تصميم گرفته با توجه به زمان کم تا جام جهاني، ساير مربيان حاضر در اردو کار خود را براي حضور در اين رقابتها ادامه دهند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    اسفندياري فر هم اردوي فرنگي کاران را ترک کرد

پس از اينکه رسول جزيني اردوي تيم ملي را ترک کرد ايرج اسفندياريفر نيز دقايقي پيش از جمع اردوي فرنگيکاران جدا شد.

00940710.jpg

در حالي که پس از مسابقات قهرماني آسيا و بازگشت تيم ملي کشتي فرنگي به کشور محمد بنا با انتقادهاي مغرضانهاي روبرو شده بود اعلام کرد که قصد دارد براي چند روزي استراحت کند اما پس از آن بار ديگر حجم انتقادات به محمد بنا افزايش پيدا کرد و در پي آن رسول جزيني مربي تيم ملي کشتي فرنگي از منتقدان بنا انتقاد کرد و برخي از مسئولان فدراسيون را کمتر از آبدارچيها دانست. اين جملات جزيني باعث شد تا وي به کميته انضباطي دعوت شود و مطابق آن جزيني اردوي تيم ملي را ترک کرد. در اين شرايط ظهر امروز شوراي فني کشتي فرنگي تشکيل جلسه داد و اعلام کرد که تا بازگشت بنا و تا جامجهاني منتظر وي خواهند ماند اما از گوشه و کنار خبر ميرسد که احتمال بازنگشتن بنا بيش از گذشته شده و وي قصد بازگشت ندارد. در همين حال ايرج اسفندياريفر ديگر دستيار سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي دقايقي پيش در گفتوگو با خبرگزاري تسنيم اعلام کرد که ديگر حاضر به ماندن در اردو نيست.

به نقل از تسنيم، وي گفت: در اين شرايط چندان دوست ندارم حرفي بزنم تا باز هم حاشيهاي بوجود آيد. در نبود بنا من هم نيستم و نميتوانم نبود او را تحمل کنم. ماندن در اردو در اين شرايط فايدهاي ندارد و من هم اردو را ترک کردم.

به اين ترتيب دومين دستيار محمد بنا نيز اردوي تيم ملي را ترک کرد و به نظر ميآيد که ساير دستياران نيز ظرف امشب و فردا اردو را ترک کنند. بايد منتظر ماند و ديد که پس از رفتن دستياران محمد بنا مسئولان فدراسيون کشتي و شوراي فني کشتي فرنگي چه تصميمي براي تيم قهرمان المپيک خواهند گرفت و در نهايت چه خواهد شد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    فرنگي کاران هم اردوي تيم ملي را ترک کردند

فرنگيکاران هم پس از سرمربي و مربي تيم اردوي تيم ملي را ترک کردند.

00947076.jpg

اعضاي تيم ملي کشتي فرنگي کشورمان هم در اعتراض به شرايط موجود اردوي تيم ملي را ترک کردند.

پيش از اين هم محمد بنا سرمربي تيم ملي و ايرج اسفندياريفر مربي تيم ملي اردوي کشتي فرنگي را ترک کرده بودند.

حسن بابک مدير تيمهاي ملي کشتي با تاييد اين خبر در گفتوگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: فرنگي کاران اردوي تيم ملي کشتي را ترک کردند اما مشکل خاصي نيست، فردا تعطيل است و از شنبه مليپوشان بار ديگر باز خواهند گشت.

وي افزود: به غير از چند نفر که نميخواهند تيم ملي را همراهي کنند ساير کشتيگيران به اردوي تيم ملي بازخواهند گشت.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    جلسه فوق العاده شوراي فني کشتي فرنگي

جلسه فوق العاده شوراي فني تيم هاي ملي کشتي فرنگي صبح امروز(جمعه) در محل خانه کشتي تهران برگزار شد تا در مورد مسائل پيش آمده در اردوي تيم ملي بزرگسالان تصميم گيري کند.

00944491.jpg

به نقل از روابط عمومي فدراسيون کشتي، در اين نشست اعضاي شوراي فني با تاکيد بر برگزاري مسابقات انتخابي اعلام کردند ترک اردو بر خلاف منافع و حيثيت ملي کشتي کشور است.

-مصوبات جلسه فوق العاده شوراي فني تيم هاي ملي به شرح زير است:

1- شوراي فني تيمهاي ملي کشتي فرنگي کشور مقرر کرد با توجه به مدت زمان اندک باقيمانده تا رقابتهاي جام جهاني 2014 کشتي فرنگي و انتظار مردم از قهرمانان کشتي فرنگي ايران براي دفاع از جايگاه کشتي فرنگي ايران در جهان در رقابتهاي مذکور، از کشتيگيران فرنگي حاضر در اردو جهت شرکت در رقابتهاي جام جهاني استفاده شود.

2- شوراي فني تيمهاي ملي کشتي فرنگي کشور مديريت تيمهاي ملي را موظف کرد در صورت ضرورت از تيم ملي کشتي فرنگي جوانان ايران، به عنوان تيم حمايت کننده کشتيگيران بزرگسال فرنگي در رقابتهاي جام جهاني تهران استفاده کند.

3- پيرو عدم ادامه کار و ترک مسئوليت سرمربيگري از سوي آقاي محمد بنا بدون هيچگونه هماهنگي و اطلاع قبلي در آستانه برگزاري رقابتهاي جام جهاني، شوراي فني تيمهاي ملي کشتي فرنگي تصميم گرفت کادر فني همکار با آقاي محمد بنا هدايت تيم ملي را تا رقابتهاي جام جهاني بر عهده داشته باشند اما متاسفانه با توجه به ترک اردو از سوي کادر فني همکار با آقاي بنا و عدم تمايل آنها به ادامه فعاليت تا رقابتهاي جام جهاني، بنا به پيشنهاد مدير تيمهاي ملي کشتي فرنگي، آقاي ناصر نوربخش بعنوان مربي ارشد تا رقابتهاي جام جهاني مسئوليت هدايت تيم ملي را بر عهده خواهد داشت.

4- شوراي فني تيمهاي ملي کشتي فرنگي کشور با توجه به اهميت رعايت قانون انتخابي تيم ملي به عنوان مبناي اصلي پوشيدن لباس تيم ملي براي تمامي کشتيگيران واجد شرايط در رقابتهاي جهاني و بازيهاي آسيايي و با لحاظ تقاضاي عموم علاقهمندان به کشتي و خانواده بزرگ کشتي ايران بر اصل انجام رقابتهاي انتخابي تيم ملي بزرگسالان در کشتي فرنگي در زمان مقرر (21 تا 23 ارديبهشت 93) تاکيد مضاعف ميکند.

5- با توجه به اينکه اخذ مجوز برگزاري رقابتهاي جام جهاني کشتي فرنگي در تهران، با پيگيريهاي فراوان از فدراسيون جهاني کشتي(فيلا) براي کشتي فرنگي ايران مهيا شده است، همچنين عليرغم تنگناهاي مالي شديد فدراسيون، در چند ماه گذشته هزينههاي قابل توجهي نيز جهت برگزاري اردوها و اعزام به رقابتهاي بينالمللي(تدارکاتي) براي شرکت در رقابتهاي جام جهاني صورت گرفته است، ترک اردو از سوي کادر فني تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان کشور و برخي از کشتيگيران بدون هماهنگي و اعلام هيچ خواسته و دليل خاصي آن هم در کمتر از 13 روز به برگزاري رقابتهاي جام جهاني تهران بر خلاف منافع و حيثيت ملي کشتي کشور در جهان بوده و به هيچ وجه مورد تاييد شوراي فني تيمهاي ملي کشتي فرنگي کشور نيست.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    بابک: بنا از تيم ملي کشتي فرنگي رفت

مدير تيم هاي ملي کشتي فرنگي ايران گفت: «محمد بنا» نمي خواست کار کند و براي همين از تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان رفت و فدراسيون کشتي هم در مدت حضور وي، هر کاري که از توانش برمي آمد براي تيم ملي انجام داد.

00941219.jpg

حسن بابک افزود: بعد از رقابت هاي کشتي فرنگي قهرماني 2014 بزرگسالان آسيا از محمد بنا تقدير شد و فدراسيون هم از کادر فني حمايت لازم را داشت و مشکل خاصي هم در اين رابـ ـطه وجود نداشت ولي در مجموع بنا نمي خواست کار کند که تشخيص داد از تيم ملي جدا شود.

به گزارش ايرنا، وي اظهار کرد: محمد بنا مانند ساير دفعات ديگر که تيم ملي را ترک کرد اين بار هم صراحتا اعلام نکرد که دليل رفتنش چيست.

بابک در خصوص کادر فني تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان بيان داشت: روز گذشته شوراي فني تصميم گرفت که مسووليت فني تيم ملي در جام جهاني تهران بر عهده چهار مربي حاضر در اردو باشد و حتي بنا بود که يک نفر از آنها به عنوان مربي ارشد معرفي شود.

وي ادامه داد: ما نمي دانيم که ديروز چه اتفاقي افتاد که کادر فني تيم ملي هم اردو را ترک کردند و در جلسه فوق العاده امروز (جمعه) شوراي فني تيم هاي ملي کشتي فرنگي مقرر شد «ناصر نوربخش» تا رقابت هاي جام جهاني تهران به عنوان مربي ارشد مسووليت تيم را برعهده داشته باشد.

مدير تيم هاي ملي کشتي فرنگي در خصوص فرنگي کاران تيم ملي هم گفت: به دليل مسائل به وجود آمده بيشتر آنها ديشب ساعت 23 اردو را ترک کردند و تعدادي هم هستند اما بيشتر آنان در تماس تلفني اعلام کردند که فردا به اردو بازخواهند گشت.

جلسه فوق العاده شوراي فني تيم هاي ملي کشتي فرنگي صبح امروز(جمعه) در محل خانه کشتي تهران برگزار شد و در مورد مسائل پيش آمده در اردوي تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان تصميماتي اتخاذ شد.

رقابت هاي جام جهاني کشتي فرنگي طي روزهاي 25 و 26 ارديبهشت ماه در سالن ورزشي شهداي هفتم تير تهران برگزار خواهد شد.

محمد بنا که بعد ازبازگشت تيم ملي کشتي فرنگي ايران از رقابت هاي کشتي فرنگي 2014 بزرگسالان آسيا (آستانه - قزاقستان) از حضور در اردو خودداري کرده بود، حاضر به بازگشت به اين اردو نشده است.

محمد بنا که آذر 92 به عنوان سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان انتخاب شد، تيم کشورمان را در مسابقات قهرماني آسيا با کسب يک مدال طلاي، يک نقره و 3 برنز و 53 امتياز پس ازقزاقستان و قرقيزستان به جايگاه سوم رساند، اما اين جايگاه با انتقاداتي از سوي کارشناسان روبرو شد.

پيشتر بنا دربازگشت از قزاقستان به خبرنگاران گفته بود«همه کساني که کارشناس کشتي هستند، مي دانند که هرفردي غير از ما بود با اين تيم يک مدال برنز هم در آسيا نمي گرفت. هنوز شرايط من براي ادامه کار مشخص نيست.»

وي اظهار مي کرد «اگر قرار باشد من براي جام جهاني باشم بايد ترکيب را خودم انتخاب کنم و کسي در کارم دخالت نکند. اگر اين چنين نباشد فرد ديگري سرمربي شود! البته وضعيت من براي بعد از جام جهاني هم مشخص نيست. اکنون شرايط براي من ايده آل نيست.»

بعد از ترک اردو توسط محمد بنا، براساس اطلاع يک منبع موثق اکثر قريب به اتفاق اعضاي تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان هم اردوي تيم ملي را ترک کرده اند.

بنا در زمان سرپرستي حجت الله خطيب نيز براي مدتي از حضور در اردو و همراهي تيم ملي خودداري کرد.

از سوي ديگر همه اعضاي تيم ملي کشتي فرنگي هم با تحريک برخي کشتي گيران اردو را ترک کرده اند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    مشتاقي: از قهر کردن هاي بنا کلافه شده ايم

عضو شوراي فني تيم هاي ملي کشتي فرنگي ايران با بيان اينکه هنوز علت اصلي رفتن «محمد بنا» از تيم ملي کشتي فرنگي ايران براي هيچ فردي مشخص نيست، گفت: او مرتبه اولش نيست که اين کار را کرده و از قهر کردن هاي او ديگر کلافه شده ايم.

00940308.jpg

بهرام مشتاقي اظهار داشت: تيم حاضر در مسابقه هاي کشتي فرنگي قهرماني آسيا در قزاقستان، مورد تاييد شوراي فني کشتي فرنگي بود و تعدادي از کشتي گيران اين تيم براي اولين مرتبه در چنين مسابقاتي شرکت مي کردند و هدف اصلي پشتوانه سازي براي تيم ملي بود و نه کسب مقام و مدال.

به گزارش ايرنا، مشتاقي که از شانه خالي کردن «محمد بنا» از مسووليت سرمربيگري تيم ملي کشتي فرنگي ايران بسيار ناراحت و عصباني بود، اظهار کرد: عنوان سومي آسيا مثل اينکه به مذاق «محمد بنا» خوش نيامده بود، هر چند هم تعدادي از ملي پوشان کشتي فرنگي که انتظار زيادي از آنان مي رفت، در اين رقابت ها خوب ظاهر نشدند اما شوراي فني اعتقاد داشت که به اين تيم بايد زمان داد و به دليل در پيش بودن مسابقه هاي جام جهاني کشتي فرنگي در تهران نبايد انتقاد کنيم.

مشتاقي ادامه داد: اما زماني که تيم به تهران رسيد، بدون اينکه اتفاق خاصي افتاده باشد، بنا سرمربي تيم ملي شروع به بازگو کردن برخي مسايل کرد و در اردوي تيم ملي هم حاضر نشد و فرنگي کاران هم در اقدامي عجولانه اردو را ترک کردند که از آنان خواسته ايم فردا (شنبه) به اردوي تيم ملي بيايند و در صورتي که بازنگردند، شوراي فني در مورد آنان تصميم گيري مي کند.

مربي اسبق تيم ملي کشتي فرنگي ايران با اشاره به اينکه 13 روز ديگر رقابت هاي جام جهاني کشتي فرنگي سال 2014 در تهران آغاز مي شود، گفت: 9 تيم خارجي قرار است به تهران بيايند و کار شايسته اي نيست در آستانه اين رقابت ها سرمربي و سردار تيم ملي کشتي فرنگي ايران، اين تيم را رها کند و اين کار به دور از جوانمردي است.

عضو شوراي فني تيم هاي ملي کشتي فرنگي بيان داشت: مردي و مردانگي و دلاوري هاي جهان پهلوان تختي و پورياي ولي کجا رفته است که ما از آن دم مي زنيم. به نظر من کميته انضباطي فدراسيون کشتي بايد در اين زمينه تصميم گيري کند.

وي ادامه داد: اردوهاي تيم ملي از شش ماه گذشته با حضور محمد بنا بدون هيچ کم و کاستي برگزار شده و «رسول خادم» پس از انتخاب خود به عنوان رييس فدراسيون کشتي با چنگ و دندان پول تهيه کرده و نگذاشته تا به ملي پوشان فشاري وارد شود.

مشتاقي با اشاره به هزينه 150 ميليون توماني اردوهاي تيم ملي کشتي فرنگي ايران در طول يک ماه گفت: اين درست نيست که بعد از شش ماه برگزاري اردو و صرف هزينه هاي بسيار زياد، کادر فني و ملي پوشان کشتي فرنگي، اردوي تيم ملي را رها کنند و اين در حالي است که کادر فني و اعضاي تيم ملي حقوق هاي خود را به صورت مرتب دريافت مي کردند.

وي با اشاره به مشکلات اردوهاي تيم ملي کشتي فرنگي در سال گذشته گفت: اردوهاي تيم هاي ملي کشتي فرنگي و آزاد ايران براي شرکت در پيکارهاي کشتي قهرماني سال 2013 جهان در بوداپست مجارستان به اردوي عدس پلو معروف شده بود اما ملي پوشان کشتي با همان اردوها در مسابقه هاي جهاني مجارستان شرکت کردند، در حاليکه «محمد بنا» هم در کار نبود!

جلسه فوق العاده شوراي فني تيم هاي ملي کشتي فرنگي، صبح امروز (جمعه) در محل خانه کشتي تهران برگزار شد و در مورد مسايل پيش آمده در اردوي تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان تصميماتي اتخاذ شد.

پيکارهاي جام جهاني کشتي فرنگي در روزهاي 25 و 26 ارديبهشت ماه در سالن ورزشي شهداي هفتم تير تهران برگزار خواهد شد.

محمد بنا که بعد از بازگشت تيم ملي کشتي فرنگي ايران از مسابقه هاي کشتي قهرماني سال 2014 بزرگسالان آسيا در قزاقستان از حضور در اردوي تيم ملي خودداري کرده بود، تاکنون حاضر به بازگشت به اين اردو نشده است.

ممد بنا که پس از يک سال و نيم کناره گيري از تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان ايران، بار ديگر آذر ماه سال 92 به عنوان سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان انتخاب شد، تيم ملي دگرگون شده کشورمان را در يک دوره مسابقه هاي رسمي (قهرماني آسيا در قزاقستان) با کسب يک مدال طلا، يک نقره، 3 برنز و 53 امتياز پس از تيم هاي قزاقستان و قرقيزستان به جايگاه سوم رساند.

مقام سومي تيم ملي کشتي فرنگي کشورمان که با کشتي گيران جوان و نفرات غير اصلي البته به جز سعيد عبد ولي در وزن 75 کيلوگرم در مسابقه هاي آسيايي قزاقستان شرکت کرده بود، با انتقاداتي روبرو شد.

محمد بنا در بازگشت از قزاقستان به خبرنگاران گفته بود، همه کساني که کارشناس کشتي هستند، مي دانند که هر فردي غير از ما بود، با اين تيم يک مدال برنز هم در آسيا نمي گرفت. هنوز شرايط من براي ادامه کار مشخص نيست.

وي اظهار کرد: اگر قرار باشد من براي پيکارهاي جام جهاني باشم، بايد ترکيب تيم ملي را خودم انتخاب کنم و کسي در کارم دخالت نکند. اگر اين چنين نباشد، بهتر است فرد ديگري سرمربي شود.

البته وضعيت من براي بعد از جام جهاني هم مشخص نيست.

اکنون شرايط براي من ايده آل نيست.

بعد از ترک اردو توسط محمد بنا، براساس اطلاع يک منبع موثق، اکثر قريب به اتفاق اعضاي تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان ايران هم اردوي تيم ملي را ترک کرده اند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    سوريان و نوروزي به اردو کشتي فرنگي پيوستند

حميد سوريان و اميد نوروزي با حضور در خانه کشتي به جمع اردونشينان تيم ملي اضافه شدند.

00945781.jpg

حميد سوريان دارنده 5 مدال طلاي جهان و يک طلاي المپيک و اميد نوروزي دارنده جهاني 2011 طلاي المپيک لندن با اضافه شدن به جمع اردو نشينان در خانه کشتي خود را براي حضور پرقدرت در رقابت هاي جام جهاني کشتي در تهران آماده مي کنند.

رقابت هاي جام جهاني کشتي 25 و 26 ارديبهشت در سالن هفت تير تهران برگزار خواهد شد.

برخی موضوعات مشابه

بالا