سیاسی انتقاد یک نماینده مجلس از وضعیت حقوقی معلمان حمایتی

RASHA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,521
امتیاز واکنش
4,207
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور سالیانه خود در نوبت عصر امروز (دوشنبه 11 شهریور 98) پارلمان، اظهارداشت: وضعیت کاری معلمان حمایتی که امروز متأسفانه وضعیت به‌سامانی ندارند و بعضاً دو پایه، 24 ساعته و تمام وقت درس می‌دهند، جاهای دوردست و مناطق عشایری فرستاده می‌شوند اما 800 هزار تومان حقوق می‌گیرند و بعضاً 6-5 ماه یا یک سال طلبکار هستند.

وی افزود: از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش می‌خواهم این موضوع را با اولویت بررسی کند. این معلمان حق اعتراض ندارند، دیروز تعدادی از معلمان به درب مجلس آمده بودند و یک معلم می‌گفت به دلیل اینکه قبلاً من به اینجا آمدم، اخراج شدم. اگر یک خانم باردار معلم حمایتی شود یا ایشان را جذب نمی‌کنند یا اینکه از او تعهد می‌گیرند که در آن مدت مرخصی زایمان، حقوقی که از اداره کار می‌گیرد، به نفر بعدی که جایگزین او می‌شود پرداخت کند.

صباغیان بافقی گفت: یک حالت اربـاب و رعیتی شده که یک بند این قرارداد نوشته «اینجانب نسبت به اضافه بیمه و عدم پرداخت حقوق ماهیانه در دبستان مذکور از طریق واریز به حسابم هیچ ادعایی نداشته و منبعد حق هرگونه شکایت را از دبستان فلان را از خود سلب می‌کنم»، این بند نشان می‌دهد که تقریباً یک بـرده‌داری نوین است.

نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت از قیمت‌های لواز‌م تحریر انتقاد کرد و اظهارداشت: وزیر صنعت اگر فرزند دارد، بروند برای او لوازم التحریر تهیه کند تا ببیند چه خبر است.

وی گفت: از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست دارم طرحی که به طرح بخشیدن سود مرکب و دیرکرد توجه کنند چه بسا بسیاری از واحدهای تولیدی و خانواده‌ها در حال ورشکست شدن هستند، این سود و دیرکرد حرام است ولی متأسفانه از آنها اخذ می‌شود.

صباغیان بافقی با بیان اینکه اگر در واحدهای تولیدی فردی از حق خودش دفاع کند شورای کارگری او را اخراج می‌کند و از وزیر کار می‌خواهم در این مسائل ورود کنند، افزود: از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین می‌خواهم به وضعیت حقوق کارگران استان یزد که در حال ضایع شدن است رسیدگی کنند.

برخی موضوعات مشابه

بالا