اخبار سینما و تلوزیون اولین واکنش برندگان اسکار و سخنرانی هایشان

• شروع کننده موضوع EGeNo
  • بازدیدها 187
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

EGeNo

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,377
امتیاز واکنش
12,176
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

فیلم «سخنرانی پادشاه» محصول كمپانی "وین‌اشتین" یازدهمین فیلم انگلیسی نام گرفت كه در تاریخ برگزاری جوایز اسكار موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم شد.
فیلم تحسین‌شده‌ «سخنرانی پادشاه» به كارگردانی تام‌ هوپر بامداد امروز در هشتادوسومین مراسم سالانه اعطای جوایز اسكار موفق به دریافت چهار جایزه، ازجمله بهترین فیلم و بهترین كارگردانی شد.
این فیلم یازدهمین فیلم انگلیسی نام گرفت كه طی ۸۳ سال گذشته موفق به كسب جایزه اسكار بهترین فیلم شده است و همچنین هفدهمین فیلمی لقب گرفت كه با موضوع شرح‌حال یك شخصیت توانست باارزش‌ترین جایزه اسكار را به خود اختصاص دهد.
«امیل شرمن»، تهیه‌كننده فیلم «سخنرانی پادشاه» پس از حضور برروی صحنه اهدای جوایز اسكار و دریافت جایزه بهترین فیلم گفت: «بسیار افتخار بزرگی است كه بخشی از عوامل فیلمی باشید كه مردمان بسیاری را در سراسر دنیا تحت‌تأثیر قرار داده است. از شورای فیلم انگلیس كه حمایت مالی زیادی از این پروژه داشت تشكر می‌كنم.»
تام هوپر، كارگردان فیلم «سخنرانی پادشاه» نیز پس از دریافت جایزه بهترین كارگردانی جوایز اسكار با تشكر فراوان از مادرش گفت: «پیام این فیلم این است كه به مادران خود احترام بگذارید و به حرف‌های آن‌ها گوش دهید. من این موفقیت را مدیون او هستم.»
كالین فرث كه برای فیلم «سخنرانی پادشاه» موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شد، این عنوان ارزشمند را اوج موفقیت كاری خود دانست. وی پس از دریافت این جایزه گفت: «احساس می‌كنم حرفه‌ بازیگری من امروز به اوج خود رسیده است. بسیار از آكادمی اسكار متشكرم.»
وی با تشكر از دیوید سیدلر اعلام كرد تجربه‌ای كه او در دوران كودكی از مشكل لكنت زبان داشته بود كمك فراوانی به وی كرد تا بتواند نقش خود را به خوبی ایفا كند. كالین فرث همچنین از «تام فورد» تشكر فراوان كرد و بخش عمده‌ای از جایزه اسكار خود را مدیون این فیلم‌ساز سرشناس دانست.
در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن ناتالی پورتمن برای فیلم «قوی سیاه» موفق به كسب جایزه اسكار شد. وی پس از دریافت جایزه‌اش از آكادمی اسكار تشكر فراوان كرد و دریافت این جایزه را شگفت‌انگیز توصیف كرد. وی همچنین به دیگر نامزدهای دریافت این جایزه نیكول كیدمن، آنت بنینگ، میشله ویلیامز و جینفر لاورنس ادای احترام كرد.
پورتمن گفت: «صادقانه آرزو می‌كنم كه این جایزه روزی به دیگر نامزدهای این جایزه اعطا شود، من به آنها مدیون هستم.»
وی همچنین دارن آرنوفسكی كارگردان فیلم «قوی سیاه» را یك رهبر و روشنفكر نترس توصیف كرد.
«ملیسا لئو» كه برای فیلم «مبارز» جایزه بهترین بازیگر نقش مكمل زن را دریافت كرد در سخنرانی پس از كسب اسكار با جملاتی احساساتی گفت: «نمی‌توانم روی پای خود بایستم، از تمام بازیگران این فیلم و همچنین خواهر عزیزم تشكر می‌كنم.»
وی با چشمانی اشك‌بار افزود: «هیجان زیاد مرا در بیان احساساتم ناكام گذاشته است، اما از آكادمی اسكار برای آنكه مرا شایسته دریافت این جایزه دانست كمال تشكر را دارم.»
لی اونكریچ، كارگردان فیلم «داستان اسباب‌بازی ۳» كه جایزه اسكار بهترین انیمیشن سال را كسب كرد، با تشكر از آكادمی اسكار اعلام كرد كه كمپانی پیكسار بهترین مكان دنیا برای ساخت فیلم است.

منبع : ایسنا

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
3
بازدیدها
85
بالا