اخبار سینما و تلوزیون اکران یک فیلم پس از هفت سال

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 88
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
96-04-70.jpg
[/BCOLOR]
فیلم «سوگ» اولین ساخته بلند مرتضی فرشباف از شنبه دهم تیرماه بر پرده سینماهای گروه «هنر و تجربه» در تهران و شهرستان‌ها می‌رود.
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]به گزارش مهر، فیلم «سوگ» سال ۱۳۸۹ ساخته و فیلمنامه آن با همکاری آناهیتا قزوینی زاده نوشته شده‌است. داستان «سوگ» از یک نیمه شب آغاز می‌شود: «نیمه شب دعوای شدیدی میان زن و شوهری درمی‌گیرد. آن‌ها که در خانه یکی از اقوام هستند شبانه بیرون می‌زنند، اما فرزندشان را همراه خود نمی‌برند. اتفاق بدی می‌افتد که…»[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)] [/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]فرشباف در یادداشتی پیرامون چگونگی شکل‌گیری ایده این فیلم می‌نویسد: «سوگ برای من از یک سکوت در تونلی طویل در مسیر تهران گنبد شروع شد. زمانی که دانشجوی کلاس فیلم‌سازی آقای کیارستمی بودم. در مسیر سفر سکوت و طبیعت اطراف جاده مرا به این فکر انداخت که اگر تمام صداها و کلمات را حذف می‌کردیم، چه چیزی باقی می‌ماند؟ با حذف کلمه، روابط انسانی چه‌طور پیش می‌رفت؟ آیا نشانه‌ها برای بیان احساسات کامل خواهند بود؟[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]به‌ نوعی از سکوت فکر می‌کردم که به انسان تحمیل می‌شود و اجازه‌ شکستن‌اش را نمی‌دهد. این که چگونه تغییر ماهیت می‌دهد و بدل می‌شود به نوعی از خشونت. تصویری در ذهنم شکل گرفت و پیش رفت تا جاده به انتها رسید و به مقصد رسیدم. با اولین کلمه‌ای که به زبان آوردم و شکسته شدنِ سکوتِ چندساعته، قصه‌ی «سوگ» را تا انتها در ذهنم تجسم کردم.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]«سوگ» لحظات امیدوارکننده‌ای از زندگی کودکی در آستانه‌ نوجوانی‌ست در لابه‌لای زندگی پرحادثه‌ او. پسری کم‌حرف که مجبور به سفر با اقوامی‌ست که با کلمات غریبه‌اند.»[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]در این فیلم عادل یراقی شراره پاشا، کیومرث گیتی و امیر حسین ملکی ایفای نقش می‌کنند و پیمان معادی و سحر دولتشاهی صداپیشه‌های فیلم هستند. عادل یراقی از شاگردان عباس کیارستمی است و کارگردانی فیلم «آشنایی با لیلا» را برعهده داشت که جزو اولین آثاری بود که در گروه «هنر و تجربه» اکران شد. پیش از این «بهمن» دومین ساخته مرتضی فرشباف هم در گروه «هنر و تجربه» به نمایش درآمده است.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]«سوگ» اولین روز اکران خود در شنبه دهم تیرماه را با چهار سانس در چهار شهر آغاز می‌کند: ساعت۱۵ سینما هویزه مشهد، ساعت ۱۷ سینماهای هنر و تجربه بابل و پردیس گلستان شیراز و ساعت ۲۱ سینما فرهنگ.[/BCOLOR]​

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
179
پاسخ ها
0
بازدیدها
90
پاسخ ها
0
بازدیدها