همسرداری با چه اشتباهاتی ممکن است مرد زندگیتان را از دست بدهید؟(قسمت دوم)

a.f.s.a.n.e.h

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
345
امتیاز واکنش
8,120
با چه اقدامات اشتباهی ممكن است مرد زندگی‌تان را از دست بدهید.

به حریم شخصی‌اش احترام بگذارید
باور اشتباهی وجود دارد كه وقتی مردها به خانه می‌آیند باید تمام وقت به صحبت‌های خانم گوش كنند. مثلا برنامه مورد نظرشان را نبینند و فقط در خدمت خانواده باشند. خیلی از اختلاف‌ها به این دلیل است كه چرا به جای گوش سپردن به صحبت‌های من به برنامه مورد علاقه‌ات نگاه می‌كنی، به كارهای اداری فردایت رسیدگی می‌كنی، ای‌میل چك می‌كنی یا . . .
این را بدانید كه زن و شوهر نیاز دارند كه در عین اینكه كنار هم هستند، خلوتی هم داشته باشند. مثلا ساعتی در روز را برای خودشان و رسیدگی به مسائل شخصی‌شان در نظر بگیرند.

به فكر چك كردن گوشی نباشید
باور اشتباه بعدی این است كه چون ما زن و شوهر هستیم، باید از محیط كار هم، گوشی شخصی، صحبت‌های شخصی همسرمان با مادر یا همكارهایش و. . . مطلع باشیم.
هرگز پرسش‌های زنجیره‌ای نپرسید. سوال‌هایی مثل اینكه كی بود زنگ زد؟ چی‌كار داشت؟ چی می‌گفت؟ و. . . خیلی وقت‌ها مردها چون حوصله پاسخ دادن به این سوال‌ها را ندارند جواب دادن را از سر خودشان باز می‌كنند. گاهی همین مساله منجر به اختلاف زن و شوهر می‌شود و خانم احساس می‌كند كه مورد توجه قرار نگرفته یا آقا فكر می‌كند كه خانم در مسائل شخصی‌اش خیلی دخالت می‌كند.

اگر ناراحت است به او فرصت دهید بعدا حرف بزند
مردها برخلاف خانم‌ها زمانی كه در بیرون منزل درگیری فكری پیدا می‌كنند یا از مساله‌ای ناراحت و دلخور هستند همان لحظه در موردش صحبت نمی‌كنند و بعد از مدتی راجع به همان موضوع شروع به صحبت می‌كنند و این بخشی از طبیعت مردهاست؛ پس اصرار بی‌خودی برای صحبت كردن نكنید.

لطفا به خودتان نگیرید!
خانم‌ها گاهی ناراحتی مرد خانه را به خودشان نسبت می‌دهند. چرا ناراحتی؟ حتما از من ناراحتی؟ مگه من چی گفتم؟ و... بعد هم اصرار می‌كنند كه باید برای من توضیح بدهی. این مسائل منجر به دلگیری آقایان می‌شود. واكنش مردها هم اغلب پرخاشگری و سكوت‌های طولانی‌مدت است كه درنهایت باعث دعوای بین زن و شوهر می‌شود.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
153
پاسخ ها
0
بازدیدها
252
پاسخ ها
0
بازدیدها