اخبار موسیقی جهان بسته اطلاعاتی مفصل، درباره سینگل جدید ادل

• شروع کننده موضوع CAPRICORN
  • بازدیدها 472
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

CAPRICORN

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
12,639
امتیاز واکنش
28,246
بسته اطلاعاتی مفصل ، درباره سینگل جدید ادل: گفتگو، آمار و ارقام، ویدیو کلیپ، لباس ها و آن چه بر او در این سال ها گذشته است

bc1dff07ef0a61e7d543f47cea96a52a_M.jpg

کافه سینما-نوید نیکزاد-سرویس موسیقی جهان: ادل در مصاحبهای با BBC Radio One تاریخ انتشار آلبوم جدیدش را مشخص کرد و برای اولین بار سینگل اول از آلبوم جدیدش را از طریق این رادیو پخش کرد. او علاوه بر این مصاحبه ای بیست و شش دقیقه ای در برنامه معروف The Radio 1 Breakfast Show with Nick Grimshaw انجام داد که مهمترین قسمت های این گفتگو در ادامه می آید:

درباره ترس از اینکه آلبوم 25 هرگز منتشر نشود:
ترانههای زیادی نوشتم که توی آلبوم جدید نیستن چون واقعا خوب نبودن. اعتماد به نفسم به خاطر کارهای خودم کم شد. یک آلبوم درباره مادر بودنم نوشتم و فکر کردم برای همه خیلی خستهکننده باشه. به خاطر همین دور انداختمش. احساس کردم هیچوقت این اتفاق نمیافته و هیچوقت نمیتونم این آلبوم رو تموم کنم. این یک روند طولانی بود و من واقعا میخواستم بیخیالش بشم. فکر کردم که هیچ ایده جدیدی ندارم و نمیتونم ترانهای بنویسم. گروه دور و بر من فوقالعاده هستن. اونها انقدر صداقت داشتن که درباره بعضی ترانههای آلبوم میگفتن: این به اندازه کافی خوب نیست، دوباره شروع میکنیم. خیلی مهمه که مردم کار من رو دوست داشته باشن.

درباره شهرت:
من شهرت رو خیلی ترسناک و سمی میدونم. شهرت خیلی جذاب هست و چیزی هست که تو رو به سمت خودش میکشونه، ولی تا ابد دوام نمیاره. چرا باید درگیر چیزی باشی که بعدا دلت براش تنگ میشه؟ و این روند هیمشه ادامه داره.

درباره مخفی نگه داشتن بازگشتش به عرصه موسیقی:
من به مردم آدرس اشتباه و تاریخهای غلط میدادم چون میخواستم این خبر پنهان بمونه. تازه چند هفته هست که آلبوم رو کامل کردم. توی این پروژه پنج تا آدم بودن که به اندازه سیصد نفر کار میکردن. حالا که کارمون تموم شده باید بدیمش دست آدمهای دیگه.

درباره منتشر شدن سی ثانیه از سینگل Hello در برنامه X-Factor:
طبیعی بود، کاملا طبیعی بود. وقتی صبح یکشنبه بلند شدم ترسیدم و مضطرب بودم. به خودم گفتم هیچکی نمیفهمه من اون 30 ثانیه رو خوندم و آخرش هم نتیجه معکوس میده. اما آخرش اتفاق بینظیری افتاد و به خاطرش خیلی خوشحالم. تنها علتی که باعث این واکنش مردم به ترانه جدید من شد این بود که من بعد از اسکای فال هیچ کار دیگهای انجام نداده بودم. توی این مدت کارهای دیگهای انجام دادم ولی میخواستم مردم رو سورپرایز کنم. نمیخوام چیزی رو فقط برای این که یک چیزی گفته باشم بگم. من چند سال حرفی برای گفتن نداشتم، پس برای چی باید چیزی میگفتم؟

درباره تجمع طرفداران در اطرافش هنگام راه رفتن با سگش:
این خیلی جالبه. بعضی وقتها درباره یک اتفاق فاجعهبار توی زندگیشون صحبت میکنن که من با ترانههام اونها رو براشون تداعی کردم و خیلی احساساتی میشن. این کار من خیلی زشته که دارم مدفوع سگم رو جمع میکنم و اونها دارن عملا گریه میکنن.

درباره این که پسرش آنجلو ترانه Twinkle Twinkle Little Star را به Someone Like You ترجیح میدهد:
اون واقعا موسیقی من رو دوست نداره. به خاطر همین Twinkle Twinkle Little Star یا Row Row Row Your Boat رو ترجیح میده!

درباره این که طرفدار گروه Busted بود:
من بزرگترین طرفدارشون بودم و همه آلبومهاشون رو گوش میکردم.

درباره این که باربارا استرایسند به او کمک کرد تا چگونه لباسهای اسکارش را ذخیره کند:
یک قفسه برای لباسی که توی مراسم اسکار پوشیدم گرفتم. یادم میاد جایی خوندم وقتی باربارا استرایسند برنده جایزه اسکار شد همچین چیزی رو برای لباسش خریده بود.

adele-3-caffecinema.jpg

درباره این که آلبوم بعدی ممکن است ادل نامیده شود چون 31 به نظر قشنگ نمیرسد:

این آخرین آلبومی هست که اسمش در مورد سن و سالم هست. ممکنه آلبوم بعدی اسمی مثل ادل یا چیزی به جز سنم داشته باشه. باید این طلسم رو بشکونم. اگه چهارمین آلبومم هم هم نام با اسمم باشه باید تا ابد این کار رو انجام بدم و هیچکی نمیخواد قبول کنه که اون دیگه سن جوونیهای من نیست.

درباره این که در ابتدا نمیخواست ترانه فیلم جیمز باند را بنویسد:
من برای مدتی طولانی به این درخواست جواب منفی دادم چون درباره موشکافی که بعد از این اتفاق درباره کارم انجام میشد میترسیدم. من به وسیله سم مندز و پل اپورث مجاب شدم که این کار رو انجام بدم و وقتی فهمیدم این بیست و سومین فیلم جیمز باند هست و منم اون موقع بیست و سه ساله بودم به خودم گفتم که باشه، انجامش میدم. و عاشق خوندنش شدم و بهش افتخار میکنم.

درباره این که فقط طرفدارانش نیستن که در موقع خوندن ترانه هایش احساساتی میشوند:
من متوجه شدم که همیشه بازخونی ترانه Make You Feel My Love خیلی سخته چون همیشه درباره کسی که عاشقش بودم یا کسی که دیگه توی زندگیم نبود رویابافی میکردم. یادم هست این ترانه رو توی برمینگام خوندم و مجبور شدم از صحنه بیرون برم. چشمام پر از اشک شده بودن.

درباره این که باید با لیونل ریچی برای خوندن ترانهای به سبک Hello در ارتباط باشم:
من و لیونل حتما باید یک کار مشترک انجام بدیم. این اتفاق میتونه فوقالعاده باشه.

درباره بزرگترین تغییری که پس از شهرت در خرید کردنش در فروشگاه ها انجام داد:
من این روزها از ویتروز خرید میکنم. از اون دوره عبور کردم... هنوز دوستت دارم تسکو! اما احتمالا ویتروز بزرگترین تغییر بوده. جایی که من الان از اونجا خرید میکنم، صادقانه گفتم!

فهرست ترانه ها:
لیست تمام اشخاصی که با ادل در آلبوم جدید همکاری کردهاند مشخص شده است و او در All I Ask به طور مشترک با برونو مارس ترانه را نوشته است. از دیگر افراد صاحبنامی که با ادل همکاری کردهاند میتوان به رایان تدر از گروه وان ریپابلیک، پل اپورث و مکس مارتین اشاره کرد. در زیر لیست تمام افرادی که در این پروژه با ادل همکاری کردهاند آمده است:

1. Hello , Adele Adkins and Greg Kurstin
2. Send My Love (To Your New Lover) ,Adele Adkins, Max Martin and Shellback
3. I Miss You, Adele Adkins and Paul Epworth
4. When We Were Young, Adele Adkins and Tobias Jesso Jr.
5. Remedy, Adele Adkins and Ryan Tedder
6. Water Under the Bridge, Adele Adkins and Greg Kurstin
7. River Lea, Adele Adkins and Brian Burton
8. Love In the Dark, Adele Adkins and Samuel Dixon
9. Million Years Ago, Adele Adkins and Greg Kurstin
10. All I Ask, Adele Adkins, Bruno Mars, Philip Lawrence and Christopher "Brody" Brown
11. Sweetest Devotion, Adele Adkins and Paul Epworth

adele-5-caffecinema.jpg

کارگردان برنده جایزه کن از علاقه اش به همکاری با ادل در یک فیلم گفت

همچنین در خبر دیگری خاویر دولان کارگردان برنده جایزه ویژه هیات داوران جشنواره کن برای فیلم «مامی» که موزیک ویدیوی جدید ادل را هم کارگردانی کرده از آرزویش برای کار کردن با ادل در یک فیلم سخن گفته است.

دولان در گفتگویی در مورد آرزویش برای کار کردن با ادل در یک فیلم گفت: "اگه اون قبول کنه منم هستم. ولی واقعا اون قبول میکنه بازی کنه؟ دوست دارم باهاش در آینده کار کنم. کار کردن با ادل در محیطی سینمایی خیلی جالب، الهامبخش و چالشبرانگیز خواهد بود. مهمترین چیز برام این بود که ادل توی این موزیک ویدیو به غیر از خوندن یا اجرای ترانه، بازی کنه. این برای ادل سختترین کار بود چون میگفت بازیگر خیلی بدی هست و نمیتونه کارهای مشکل رو انجام بده و فقط میتونه چند تا شی رو جابجا کنه. ما به لوکیشن موزیک ویدیو رفتیم و اون به آرومی فهمید و خودش رو دید و متوجه شد که یک بازیگر قابل اعتنا هست. فکر میکنم حالا بگه بعد از این موزیک ویدیو میخواد بازیگر بشه و این باعث افتخار من هست چون اون در ابتدا تمایلی به هر چیز که مربوط به بازیگری میشد نداشت.

این دو اولین بار به خاطر علاقه ادل به این کارگردان فرانسوی-کانادایی با هم آشنا شدند. دولان در همین زمینه میگوید: "اون بعد از دیدن چند تا از فیلمهای من پیشم اومد. اون توی اوج معروفیت قرار داره و کار حرفهایش بینظیره. من باهاش قابل مقایسه نیستم. این که ادل پیشم اومد من رو دستپاچه کرد. من واقعا این اتفاق رو باور نمیکردم اما تحت تاثیر قرار گرفتم و سعی کردم وقارم رو حفظ کنم."

این موزیک ویدیو با یک پارادوکس بزرگ همراه بود. از طرفی استفاده از آخرین تکنولوژی روز با استفاده از دوربینهای آیمکس و از طرف دیگر استفاده ادل از تلفنهای قدیمی که باز و بسته میشوند. چیزی که برای شخصی با ثروت ادل کمی عجیب به نظر میرسید و خیلیها انتظار داشتند او هم مانند سایر بازیگران و خوانندگان بزرگ از جدیدترین گوشیهای هوشمند استفاده کند. اما دولان نظر متفاوتی در این زمینه دارد. او در این زمینه میگوید: "استفاده از تلفنی که باز و بسته میشه با بقیه کار من توی این ویدیو ارتباط منطقی داره. نمیتونم با آیفون کار کنم چون اونها بیش از حد واقعی هستن و توی زندگی هر روز مردم قابل تمایزن. همین قضیه برای اتوموبیلها هم صدق میکنه. من وقتی از ماشینهای تویوتا یا کیاموتورز در فیلمبرداری استفاده میکنم احساس بدی پیدا میکنم. وقتی این موارد رو وارد فیلم خودت میکنی به نظر میرسه داری یک آگهی میسازی."

نکته مهم دیگر این که موزیک ویدیوی ترانه Hello اولین موزیک ویدیویی است که با دوربین های باکیفیت آی مکس فیلمبرداری شده.

8ba39a3ef3c90168c33b7029a273db5b_L.jpg

آمار و ارقام سینگل جدید آدل

کارشناسان صنعت موسیقی در آستانه انتشار آلبوم 25 ادل از احتمال فروشی جالب توجه برای این آلبوم سخن گفته اند. این آلبوم که در طول پنج روز اول، بیش از دویست و پنجاه هزار نسخه از طریق پیش فروش (از سایتهای مانند آمازون و فروشگاه آیتونز) در آمریکا فروخته است در آستانه شکستن رکورد آلبوم 1989 تیلور سویفت قرار دارد.

چون تحلیلگران بر طبق مدلهای آماری که از استقبال فوقالعاده مردم آمریکا از سینگل Hello به دست آوردهاند پیشبینی کردهاند که این آلبوم میتواند در هفته اول عرضه، رقمی بین 1.3 میلیون تا 1.8 نسخه در آمریکا بفروشد که او را در جدول پرفروشترین آلبوم های هفته آمریکا (از سال 1991 تا به امروز) در جایگاه اول از لحاظ فروش آلبوم در هفته اول عرضه (در بین خوانندگان زن) قرار میدهد. بعد از او بریتنی اسپیرز با آلبوم فوقالعاده موفق Oops!... I Did It Again که 1.32 میلیون نسخه از آن در می سال 2000 در آمریکا به فروش رفت و تیلور سوفیت با آلبوم 1989 که 1.287 میلیون نسخه از آن در هفته اول به فروش رفت قرار میگیرند.

فروش بالای آلبوم ادل با پروموشن عظیمی که کمپانی او برایش در نظر گرفته کامل میشود: حضور او در Saturday Night Live در تاریخ بیست و یکم نوامبر و یک روز بعد از عرضه جهانی آلبومش، برنامه ویژه شبکه NBC که در روز هفدهم نوامبر درRadio City Music Hall ضبط شده و در روز چهاردهم دسامبر در برنامه ویژه یک ساعته با عنوان Adele Live in New York City پخش میشود و حضور در تاک شوی جیمی فالون و Today Show تاکنون قطعی شدهاند که به افزایش فروش آلبوم کمک خواهند کرد و اگر ادل بتواند کاری بزرگتر انجام دهد و با این آلبوم بیش از دو میلیون نسخه در هفته اول بفروشد میتواند به رکورد گروه N' Sync و آلبوم سال 2000شان با نام No Strings Attached که در هفته نخست 2.4 میلیون نسخه در آمریکا فروخت نزدیک شود هرچند در حال حاضر و با در نظر گرفتن تمام دادههای آماری، این امر بعید به نظر میرسد.

در همین حال سینگل Hello ادل با فروش 332599 نسخهای که 73244 نسخه از فروش آن با در نظر گرفتن استریمینگ این ترانه بر روی تمام پلتفرم های موسیقی محاسبه شده با اقتدار به صدر جدول پرفروشترین ترانههای هفته انگلستان رسید. این ترانه شانزدهمین اثر پرفروش قرن بیست و یکم میلادی (بر مبنای فروش در هفته اول) در انگلستان است و حدود 215000 نسخه بیش از ترانه Someone Like You او فروخته است که در سال 2011 با فروش 116347 نسخه ای به صدر جدول پرفروشترین ترانه های انگلستان رسید. سینگل قبلی ادل با عنوان Skyfall در طول دو روز 84010 نسخه در انگلستان فروخت و به مکان چهارم جدول پرفروشترین ترانههای انگلستان رسید.

در جدول پرفروش ترین ترانه های آمریکا هم ادل با سینگل Hello به صدر جدول رسید. این ترانه در دو روز نخست از انتشارش چهار صد و پنجاه هزار نسخه فروخت و با 2.3 میلیون استریم شدن ترانهاش به رکورد بیشترین استریم شدن یک ترانه در آمریکا (در تمام پلتفرمهای استریمینگ) در طول یک روز رسید و او حالا با فروش 1112000 نسخهای از سینگل اول از آلبوم جدیدش به دومین خواننده در تاریخ موسیقی آمریکا (از حیث فروش یک ترانه در هفته اول) رسیده است و رکورد پرفروشترین سینگل در هفته اول (در آمریکا) همچنان با 3.4 میلیون نسخه فروش در اختیار التون جان و ترانه فوقالعاده Candle in the Wind است که در سال 1997 و بعد از درگذشت پرنسس دایانا عرضه شد. از حیث فروش دیجیتال هم قبل از ادل این رکورد در اختیار فلوریدا بود.

چهار ترانه ای که بیشترین فروش دیجیتال را در هفته اول عرضه در چارت موسیقی آمریکا داشته اند به ترتیب متعلق به فلوریدا، تیلور سویفت، کیتی پری و تیلور سویفت هستند:

1- Right Round 636000
2- We Are Never Ever Getting Back Together 623000
3- Roar 557000
4- Shake It Off 544000

ادل با فروش خیره کننده سینگل جدیدش در آمریکا (1112000 نسخه) چندین رکورد را جابجا کرد. این ترانه اولین اثری است که در طول یک هفته بیش از یک میلیون بار دانلود شده است (شکستن رکورد فلوریدا) و 61.6 میلیون بار استریم شده است که از این میزان استریمینگ، پنجاه و هشت درصد و 35.4 میلیون استریم، سهم دیده شدن این ترانه در کانال یوتیوب ادل است. همچنین سی درصد استریمینگ (18.7 میلیون استریم شدن) به دلیل شنیده شدن Hello در سرویس اسپاتیفای است و 20.4 میلیون بار استریم شدن این ترانه هم سهم شنیده شدن این اثر در سرویسهای پریمیوم استریمینگ بوده است.

ترانه جدید ادل تا به حال و در طول ده روز از پخش جهانی اش بیش از دویست و پنج میلیون بار در سایت یوتیوب مشاهده شده است.

همچنین این ترانه در طول حدود ده روز بیش از هفتاد و سه میلیون باردر رادیوهای سراسر آمریکا پخش شده یا تقاضای پخش آن از طرف مردم به ایستگاه های مختلف رادیویی ارسال شده است.

Adele-and-lionel-caffecinema.jpg

*با توجه به این که لیونل ریچی، خواننده بزرگ آمریکایی در سال 1984 ترانهای با نام Hello خواند خیلیها انتظار کار مشترکی از ریچی و ادل را دارند و به نظر میرسد یکی از طرفداران مشتاق در اینترنت زودتر از آن ها با ترکیب این دو ویدیو تکه ای کوتاه ساخته که در آن لیونل ریچی بعد از زنگ زدن از ادل میپرسد: "دنبال من میگشتی؟"

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

برخی موضوعات مشابه

بالا