بچه‌های پرشرّ و شور روزنامه کیهان

• شروع کننده موضوع Elka Shine
  • بازدیدها 218
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Elka Shine

مدیر بازنشسته
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,853
امتیاز واکنش
14,480
برغم تلاش های رژیم شاه برای ممنوع التصویر کردن امام خمینی در رسانه ها، و متشر نکردن اخبار انقلاب برخی از روزنامه نگاران بی توجه به این موضوع، اقدام به انتشار عکس رهبر انقلاب و درج اخبار اعتراضات مردم در گوشه و کنار ایران می کردند که نارضایتی شخص شاه را در پی داشت. مطلبی که می خوانید، بازنشر بخشی از خاطرات یکی از وابستگان دربار در این باره است
635406752306692646.jpg

مرداد 1357

دامنه تظاهرات هر روز گسترده‌تر می‌شد و از تهران و شهرستانها خبرهای ناگوار می‌رسید. صفحات روزنامه‌ها پر شده بود از خبر تظاهرات مردم تهران و شهرستانها. در همین روزها روزنامه کیهان عکسی از آیت‌الله خمینی در صفحۀ اول درج کرد. مدّت پانزده سال می‌شد که اسمی و خبری از ایشان به چاپ نرسیده بود. دیدن عکس آیت‌الله خمینی در روزنامۀ کیهان، شاه را بی‌اندازه خشمگین ساخت. پس از آنکه عصبانیت شاه فروکش کرد، گفت: «به مصباح‌زاده بگو حالا دیگر کارت به جایی رسیده که عکس خمینی را چاپ می‌کنی و مردم را رو در روی من قرار می‌دهی.» سپس با عصبانیت افزود: «من بودم که با وساطت فردوست یک میلیون تومان برای راه‌اندازی کیهان دادم.» پیغام شاه را به مصباح‌زاده دادم. او گفت: «حقیقت این است که من هم نمی‌دانم با این بچه‌های پُرشرّ و شور چه کنم؟»

بالا