فوتبال داخلی تاج: قيمت بليتها بايد کاهش يابد

فریاد بی صدا

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
465
امتیاز واکنش
60
تاج: قيمت بليتها بايد کاهش يابد

رئيس سازمان ليگ فوتبال گفت: قيمت بليتهاي مسابقات بايد کاهش يابد
[تاج: قيمت بليتها بايد کاهش يابد]

مهدي تاج در پايان جلسهاش با علي فتحاللهزاده در خصوص ديدار 2 تيم تراکتورسازي تبريز و نفت مسجدسليمان از سري مسابقات جامحذفي که قرار است در مسجدسليمان برگزار شود، گفت: ورزشگاه مسجد سليمان مشکلاتي داشت که برخي از آنها برطرف شده و به همين دليل قبول کرديم که بازي فردا در آنجا برگزار شود. ضمن اينکه امکان تغيير بازي هم براي ما وجود نداشت چرا که تراکتورسازي هفته ديگر در ليگ بازي دارد و پس از آن هم بايد در ليگ قهرمانان آسيا به ميدان برود. مجالي براي تغيير برنامهها نيست چرا که اولويت ما تيم ملي است.

به گزارش تسنيم، رئيس سازمان ليگ فوتبال ايران گفت: شما خبرنگاران زرنگي کرديد و آمديد در دفتر من با فتحاللهزاده صحبت کرديد. اگر بگويم رسانهها آتشبيار معرکه هستند حرف زيادي نزدهام اما با کليات صحبتهاي فتحاللهزاده موافق هستم. مردم خيلي پشت سامانه خريد بليت اينترنتي نيستند. ما همه گيتها را فعال کرديم و بايد تجهيزاتي را بگذاريم.

تاج گفت: سرمايههاي اصلي فوتبال ايران تماشاگران هستند که برخي از نارضايتيهاي آنان درست است. آنها همچنان براساس روند گذشته وارد ورزشگاه ميشوند اما بايد شرايطي فراهم و به اين سامانه کمک شود و با يک برنامه مدون هواداران به ورزشگاه بيايند.

وي با بيان اينکه به نظرم بهتر است کمي قيمت بليت کاهش يابد گفت: تنها 5 درصد هزينه بليتفروشي نصيب سازمان ليگ ميشود. مطابق قوانين بازي جوانمردانه AFC نميتوانيم بازيها را رايگان کنيم. به نظرم کاهش قيمت ايده خوبي است و ممکن است با افزايش تماشاگران روبرو شود اما شخصا اين اعتقاد دارم که همه چيز به قيمت بليت برنميگردد. عوامل ديگري از جمله سردي هوا، برگزاري بازي در وسط هفته، آراي کميته انضباطي و کيفيت بازيها نيز در اين ميان دخيل است.

تاج يادآور شد: بايد بازيها را به طوري برنامهريزي کنيم که تماشاگران به ورزشگاه بيايند اما چارهاي جز اين نداريم. در حال حاضر تماشاگران در شهرستانها از بازيها استقبال ميکنند و فقط ورزشگاه آزادي است که با استقبال کمي روبرو ميشود.

وي اظهار داشت: وقتي هزينه زيادي انجام دادهايم تا بليت الکترونيکي را جايگزين روش قبلي کنيم چرا بايد آن را حذف کنيم؟ مشکل ورزشگاه نيست بلکه مشکل آنجايي است که حاضر نيستند بروند پشت سامانه بشينند. بعد از سالها يک کار خوب انجام شده و در تمام دنيا ميبينيم که بليتفروشيها الکترونيکي است و ما نميتوانيم دوباره به گذشته برگرديم. يک بحث ديگر اين بود که 80 درصد درآمد بليتفروشي به باشگاهها برسد اما در اين مورد تصميمگيري نشده است.

رئيس سازمان ليگ فوتبال در خصوص اعتراض باشگاه پرسپوليس به تاريخ دربي گفت: هر تيمي چه استقلال و چه پرسپوليس به تاريخ دربي اعتراض کند به سازمان ليگ وارد نيست چون ما ميخواهيم ليگ را در زمان تعيين شده به اتمام برسانيم و به همين دليل زمان کمي داريم و فشار روي ما زياد است. اعتراض پرسپوليسيها به نداشتن 2 بازيکنشان است که در تيم زير 22 سال هستند که اين بحث ديگري است اما به احتمال زياد تاريخ دربي تغيير نميکند.

تاج با اشاره به اعتراض چند باشگاه ديگر به حضور بازيکنان تيمشان در تيم اميد عنوان کرد: باشگاهها حق دارند که اعتراض کنند اما ما در اولويتبنديمان نيز اعلام کرديم که تيم زير 22 سال در رتبه 4 قرار دارد. اولويت بندي به اين ترتيب است که ابتدا تيم ملي بعد ليگ قهرمانان آسيا و بعد از آن ليگ مهم است و تيم اميد اولويت بعدي ما خواهد بود. البته به اين شکل نبايد از منصوريان نيز انتظار قهرماني داشته باشيم و او هم با مشکلات خاص خودش تا اينجا خوب کار کرده است.

وي ادامه داد: پرسپوليس هم شرايط خاص خودش را دارد و در اين چند هفته بايد با چند تيم بالاي جدولي بازي کند . ذوبآهن هم شرايط خاصي دارد که نميتواند بازيکنان تاثيرگذارش را به تيم زير 22 سال بدهد اما اين موضوع به اختيار ما نيست که به سرمربي تيم اميد بگوييم کدام بازيکن را دعوت کند و کدام بازيکن را دعوت نکند و اين قدرت در اختيار سرمربي تيم است.

رئيس سازمان ليگ در خصوص اينکه يحيي گلمحمدي اعلام کرده بازيکنانش را به تيم اميد نميدهد گفت: من با گلمحمدي صحبت کردم و جا دارد از ايشان تشکر کنم. او قول داد همکاريهاي لازم را انجام دهد و اگر آقاي منصوريان هم 2 بازيکن نفت را دعوت کند بازيها به موقع برگزار خواهد شد. البته اگر نفتيها بگويند بازيکنشان را به تيم اميد نميدهند ما نميتوانيم به زور بازيکنان آنها را بگيريم و طبق قانون کار ميکنيم.

تاج با بيان اينکه بازي پرسپوليس - نفت به موقع انجام خواهد شد خاطرنشان کرد: برگزاري ديدار پرسپوليس و نفت به نفع ليگ است تا بتوانيم ليگ را در موعد مقرر تمام کنيم. بازي پرسپوليس - نفت به هيچ عنوان لغو نخواهد شد و برگزاري اين ديدار براي پيش بردن ليگ و همچنين کمک کردن به تيمهاي آسيايي مفيد است. ما ميخواهيم ليگ را هرچه زودتر تمام کنيم و اين سرعت به نفع باشگاهها خواهد بود.

وي درباره اينکه قاسم دهنوي پيش از ديدار با ملوان با محروميت روبرو شد و نتوانست در اين ديدار بازي کند اظهار داشت: دهنوي پولي که از باشگاه سپاهان گرفته بود به سازمان ليگ پرداخت کرد و اگر در روز بازي ميخواست به زمين برود مشکلي نداشت اما پرسپوليسيها خودشان از او استفاده نکردند. حتي من از آقاي زماني ناظر بازي در اين خصوص سوال کردم که ايشان گفتند بازي کردن دهنوي مشکلي نداشته است. بعد از آن با آقاي شيريني صحبتي انجام دادم و او پاسخ داد دهنوي را به خاطر شرايط فني و تاکتيکي بازي به ميدان نفرستادهاند.

رئيس سازمان ليگ تصريح کرد: حکمي که فدراسيون درباره دهنوي اعلام کرده بود مشخص بود و سازمان ليگ اجراکننده تمامي احکام کميته انضباطي است و ما هم در اين ديدار اعلام کرديم بازي کردن دهنوي مشکلي ندارد.

برخی موضوعات مشابه

بالا