اخبار تکنولوژی تبلت‌ها و تولید محتوا

• شروع کننده موضوع _Delaram_
  • بازدیدها 133
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

_Delaram_

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,077
امتیاز واکنش
10,503
گرچه با تبلت می‌توان به سرعت و در همه جا اخبار را مرور کرد و ماده خام لازم برای کار وبلاگ‌نویسی یا روزنامه‌نگاری را فراهم کرد، اما هنگام آماده‌سازی مطلب نهایی، تبلت‌ها به اندازه پی‌سی یا لپ‌تاپ برای نوشتن مناسب نیستند. خود من در هنگام وبلاگ‌نویسی عادت دارم ۲۰ برگه را در مرورگر باز کنم، به سرعت با استفاده از صفحه کلید تایپ کنم و با استفاده از برنامه‌های ویرایشگر عکس، عکس‌ها را ویرایش کنم. گرچه اپ‌های خوبی برای کار با وردپرس و سایر سیستم انتشار محتوا هم در محیط iOS و هم اندروید تولید شده‌اند، اما من هیچ وقت هنگام کار با تبلت در این مورد خاص، رفاهی را که پشت پی‌سی دارم، احساس نمی‌کنم.

البته می‌شود با یک سری تجهیزات جانبی مثل کیبورد -که البته در مورد گلکسی تب فعلا در بازار ایران نیست- این فرایند را هم بهتر کرد.

تبلت گجتی است که تا تجربه استفاده از آن را نداشته باشید، پی به ضرورت داشتنش نمی‌برید. البته این مسئله به نوع خاص کاربری شما برمی‌گردد، اما من تقریبا مطمئن هستم که اگر شما یک وب‌گرد حرفه‌ای و کاربر مشتاق شبکه‌های اجتماعی هستید و می‌خواهید همه جا و همه‌وقت به راحتی کارهای آنلاینتان را انجام بدهید، در صورت کار چند ساعته با یک تبلت، معتادش خواهید شد. جذاب بودن فناوری لمسی در یک صفحه عریض، چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن صرف‌نظر کرد.

گرچه در طی یکی دو سال آینده کتابخوان‌های رنگی مبتنی بر فناوری e Ink هم وارد بازار خواهند شد. اما دست‌کم تا آن زمان، شخصا ترجیح می‌دهم که کتاب‌ها و مجلات را با تبلت بخوانم و نه با کتابخوانی که فعلا دارم.

به علاوه اگر شما یک وبلاگ‌نویس یا ژورنالیست فعال هستید، تبلت با تسریع فناوری وب‌گردی، می‌تواند سرعت بیشتری به کارتان بدهد و حتی درجه خلاقیت‌تان را بیشتر کند.

نکته مهم دیگر این است که نباید تصور کنید، تبلت، منحصرا گجتی برای استفاده در «خارج» خانه است، همان طور که گفتم من حتی در کنار پی‌سی هم از تبلت استفاده می‌کنم.

البته اگر آدم ایده‌الیستی هستید و دنبال یک تبلت آرمانی با قدرت پردازش بیشتر، صفحه نمایش بهتر، سیستم عامل سازگارتر با تبلت یا شارژ باطری بیشتر هستید، باید مدتی صبر کنید و منتظر ورود نسل دوم یا سوم تبلت‌ها باشید. اما اگر از من می‌شنوید و حرفم را قبول دارید، باید بگویم که تجربه کردن فناوری روز، لذتی دارد که نمی‌توان به راحتی از آن صرف‌نظر کرد. مطمئن باشید که سطح انتظارات شما هم یک سال بعد اصلا قابل قیاس با انتظارات فعلی‌تان نخواهد بود. نکات بالا می تواند کمک به آموزش تعمیرا
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
تبلت بکند.

بالا