سیاسی توضيحات وزير اطلاعات درباره توليد تيشرت‌هاي انتخاباتي عليه دولت

• شروع کننده موضوع ShAd ShAd
  • بازدیدها 154
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

ShAd ShAd

کاربر اخراجی
ارسالی ها
1,671
امتیاز واکنش
12,204
وزير اطلاعات هم با حضور در جمع خبرنگاران، از چند هزار تي‌شرتي گفت كه با نوشته‌هايي عليه دولت توليد شد. محمود علوي با بيان اينكه اين پروژه فتنه‌آميز را بايد سوزاند و از آن جلوگيري كرد، تاكيد كرد: همكاران ما مطلع شدند كه چندهزار تي‌شرت توليد شده است كه چهار نمونه‌اش توسط وزارت اطلاعات كشف و ضبط شده است شعارهايي چون «خداحافظ دولت حرف»، «چهار سال ركود و بيكاري» و نيز يك نمونه هم به زبان انگليسي نوشته است كه «من به روحاني رأي نمي‌دهم». وزير اطلاعات در خصوص برنامه‌اي كه از طريق توليد اين تي‌شرت‌ها دنبال مي‌شد، گفت: «برنامه اين بوده است كه اين تي‌شرت‌ها را به افرادي بدهند و آنان اين تي‌شرت‌ها را در مناطق شمالي تهران بپوشند و بعد هم با هماهنگي خودشان تعدادي ديگر از افراد جوان را به عنوان موافق كانديدايي كه در اين تي‌شرت‌ها عليه او موضع گرفته شده بود، وارد عمل كنند تا با كساني كه اين تي‌شرت‌ها را پوشيده بودند برخورد كنند و آن را تحت عنوان برخورد موافقان دولت با مخالفان دولت با فيلم گرفتن و تصويربرداري از صحنه‌هاي درگيري در فضاي مجازي منتشر كنند.
گرفتن راي با دروغ ارزشي ندارد
علوي با بيان اينكه آنان مي‌خواستند از اين عمليات رواني براي انتخابات و اهداف سياسي استفاده كنند، گفت: «من به دليل آنكه عضو هيات اجرايي هستم و تمام تلاشم اين است كه بر اساس رعايت قانون صحبتي كه شائبه ورود بر تبليغات انتخاباتي داشته باشد را نداشته باشم فقط در جهت حفظ امنيت انتخابات اين مساله را مطرح كردم و آن كساني كه ديدند سرمايه‌گذاري‌شان از بين رفت و پروژه‌شان سوخت، آمدند و فرار به جلو كردند و در برخي جاها عنوان كردند كه اين كار را طرفداران دولت مي‌خواستند انجام دهند. وزير اطلاعات تاكيد كرد: «اگر اين كار را موافقان دولت مي‌خواستند انجام دهند كه نمي‌آمدند عليه خودشان اين كار را انجام دهند. در ثاني اگر دولت مي‌خواست اين كار را انجام دهد چه بهره‌اي از آن مي‌برد. ما در بعضي از مراسم برخي از كانديداها حضور افرادي را ديديم كه يك نمونه از همين تي‌شرت‌ها را پوشيده بودند و داريم روي قضيه كار مي‌كنيم». علوي اظهار كرد: «پيام من به كساني كه اين كارها را مي‌كنند اين است كه سلامت، انسجام، وحدت و امنيت جامعه مهم‌تر از اهداف سياسي است. نتيجه انتخابات هرچه باشد رأي مردم محترم است اما اينكه خواسته باشيم رأي مردم را با دروغ، با جعل و تزوير و حركت‌هاي خلاف امنيت و توطئه‌هاي اينچنيني به نفع اهداف سياسي خودشان دنبال كنند ارزشي ندارد». وزير اطلاعات در پايان گفت: «اين مساله از ناحيه كساني بود كه در مقابل دولت قرار گرفته بودند.»

برخی موضوعات مشابه

بالا