سیاسی ثبت‌نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری

مهربانوی ایرانی

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
6,382
امتیاز واکنش
14,554
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
۷۷۵۷۷۴۶

ناظمی اردکانی به نفع آیت الله رئیسی از رقابت‌ انتخاباتی کنار کشید​

13974345_512.jpg

سیاسیاحزاب و تشکل‌ها
نظر دادن
اشتراک گذاری
دانلود PDF

محمد ناظمی اردکانی وزیر تعاون دولت نهم در بیانیه‌‌ای به نفع آیت الله رئیسی از حضور در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیـاس*ـی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد ناظمی اردکانی وزیر تعاون دولت نهم در بیانیه‌‌ای به نفع آیت الله رئیسی از حضور در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.
«بسمه تعالی
ملت بزرگ و شریف ایران
خداوند بزرگ را شاکر هستم که حیات ما را در عصر انقلاب اسلامی قرار داد. ‌انقلابی که با محوریت ولایت فقیه و رهبری های الهی امامین انقلاب معادلات استکباری عالم را بر هم زد و باعث شکوفایی و گسترش بی سابقه اسلام در جهان‌ شد. یکی از دستاوردهای گرانسنگ انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی است که با الغای نظام ستم شاهی باعث مشارکت مردم در عرصه سیـاس*ـی و تصمیم گیری در سطوح مختلف اداره کشور گردید.
در همین راستا لازم است به محضرتان عرض کنم که مسیر پر پیچ و خم انتخابات سرنوشت ساز پیش رو، برای" جامعه اسلامی مدیران" از اواخر سال 98 آغاز شد. زمانی که به واسطه سوء مدیریت و تفکر غیرانقلابی حاکم، فشار اقتصادی بی سابقه ای بر کشور تحمیل شد و نارضایتی و بی اعتمادی در بین آحاد جامعه شکل گرفت. در این برهه زمانی، به همت متخصصان و کارشناسان متعهد و مجرب، سنگ بنای مبارکی گذاشته شد و با تلاشی گسترده، تدوین برنامه برای حل مشکلات کشور سرلوحه کار قرار گرفت.
زحمات کارشناسان فرهیخته و مدیران برجسته پس از جلسات مستمر و متعدد، به تدوین اولین برنامه پیشنهادی، برای دولت سیزدهم به نام "دولت مردمی و تحول گرا" منتج گردید.
در دهه فجر و در آیین رونمایی از این برنامه به صراحت بیان کردم که دولت سیزدهم چاره ای ندارد جز اینکه یار ملت باشد تا بتواند با اصلاح ساختارهای ناکارآمد در کشور، تحول همه جانبه ای را رقم بزند. خوشبختانه این گفتمان با تاکید مقام معظم رهبری مسموع واقع شد و امروز شاهد هستیم، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در تلاشند هر کدام برنامه ای برای حل مشکلات اصلی کشور ارائه کنند. در ادامه این مسیر، با صدور بیانیه ای در تاریخ ۱۲فروردین، مصادف با روز جمهوری اسلامی، کاندیداتوری اینجانب اعلام شد، چرا که در بین نامزدهایی که حضور خود را تا آن زمان اعلام کرده بودند فردی را که مدیریت راهبردی جامع الشمول و توانایی حل مشکلات کشور را داشته باشد، نیافتم. لذا با اتکال به خداوند متعال، تجربیات مدیریتی و برنامه تدوین شده، در میدان رقابت های انتخابات حاضر شدم.
در طول فعالیت های انتخاباتی برای ترویج برنامه "دولت مردمی و تحول گرا"، تلاش گردید راه حل های کارشناسی شده و عملیاتی، برای حل معضلات کشور، مطرح گردد. الحمدلله این گفتمان برنامه محور، امید را در جامعه گسترش داد و تاثیرات ارزشمندی به همراه داشت.
در سخنرانی ها، مصاحبه ها و برنامه های انتخاباتی، در پاسخ به سوالات متعدد مردم در رابـ ـطه با اینکه در صورت آمدن جناب آقای رئیسی چه تصمیمی خواهم گرفت، به صراحت اعلام می داشتم که قصد رقابت با ایشان را ندارم و از حضور ایشان حمایت خواهم کرد. لذا اکنون، با توجه به حضور این شخصیت شایسته، انقلابی، کارامد و پاک سرشت معتقد هستم که پرچم مبارزه با فساد، تحقق عدالت، بهبود وضعیت اقتصاد ملی، اصلاح امور و تاسیس دولت مردمی و تحول گرا ممکن و مقدور است. همچنین ایشان را برای اداره کشور اصلح می دانم، بنابراین لزومی نمی بینم فرآیند انتخاباتی را ادامه دهم، به این جهت در حمایت از حضور ایشان ثبت نام نخواهم کرد و برنامه ها و فعالیت های صورت گرفته را با طیب خاطر در اختیار ایشان خواهم گذاشت تا به یاری خداوند، با پیروزی ایشان، مردم طعم دولتی کارآمد، انقلابی وخدمتگزار را بچشند. از همه همفکران و ستادهای اجرایی تقاضا دارم تا تلاش های بی وقفه خود را در راستای اهداف ستاد انتخاباتی حضرت آیت الله رئیسی قرار دهند.
در پایان از همه اعزه و سرورانم که تا این لحظه با ابراز لطف، محبت و همکاری، اینجانب را حمایت و یاری کردند، تشکر و قدردانی می کنم.
دکتر محمد ناظمی اردکانی»
انتهای پیام/

• پیشنهادات
  • مهربانوی ایرانی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    6,382
    امتیاز واکنش
    14,554
    ۱۳:۴۴-۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
    ۷۷۵۷۷۶۶

اسحاق جهانگیری در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد​

13974559_970.jpg

سیاسیاحزاب و تشکل‌ها
    نظر دادن
    اشتراک گذاری
    دانلود PDF

اسحاق جهانگیری معاون اول دولت روحانی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیـاس*ـی باشگاه خبرنگاران جوان،اسحاق جهانگیری معاون اول دولت روحانی برای ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور حاضر شد.
    اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور پس از ثبت نام در ستاد انتخابات در حضور خبرنگاران گفت: هموطنان عزیز ایران در سال های اخیر با مسائل و تنگناهای شدید رو به رو بوده اند.انتخابات را باید فرصتی برآمده از انقلاب اسلامی برای اصلاح روند حکمرانی دانست.
    وی ادامه داد:انتخابات ریاست جمهوری ازآن ماست؛ انتخاباتی که متعلق به همه است و به فرموده رهبر انقلاب، گشاینده راه برای افزایش اقتدار ملی است.
    جهانگیری افزود: باید به فقر زدایی و افزایش کیفیت خدمات پایه در حوزه های آموزش و بهداشت تن بدهیم.
    وی ادامه داد: ایران باید برای همه ایرانیان شود و به سمت توانمندسازی نهادهای حکمرانی و اقتصادی برویم و در جغرافیای سیـاس*ـی امروز یک محور ترانزیت شویم؛ محیط زیست مشترک ایرانیان را از تخریب نجات دهیم و به جای آینده خواهی، آینده سازی کنیم و فقر و تبعیض را کنار بگذاریم و به عنوان یک قدرت در جهان به رسمیت شناخته شویم.
    جهانگیری در خصوص تصمیمش برای ورود به انتخابات گفت: قصد ورود به انتخابات را نداشتم و امیدوار بودم نیازی به حضورم نشود ولی با توجه به نیامدن دکتر ظریف و دیگر افرادی که می توانستند این مسئولیت را بپذیرند، به تشخیص بسیاری از برادرانم، به رغم میل و مصلحت شخصی از قبول مسئولیت شانه خالی نمی کنم و از هیچ تلاش و اقدامی تا جایی که هویت اصلاح گرانه ام را تهدید نکند دریغ نمی کنم.
    معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز زمینه مجدد احیای برجام که راه رفع مشکلات معیشت مردم است فراهم شده است؛ باید ادامه مسیر رفع عزتمندانه تحریم ها را مدبرانه در پیش گرفت و بعد از آن بازسازی اقتصاد کشور ضرورت زیادی دارد.
    وی ادامه داد:نگران سنگین بار این مسئولیت هستم و مبتنی بر شناخت وسیع و عمیق باور دارم با افزایش ظرفیت و کیفیت حکمرانی می توانیم بر این مشکلات فائق بیاییم و اگر مسئولانه به میدان نیاییم ممکن است در خسارت های بعد آن سهیم باشیم.
    جهانگیری گفت:اکنون بسیاری از هموطنان امیدی به انتخابات ندارند اما برای بهروزی آن ها راهی جز افزایش مشارکت و تلاش اثر بخش برای افزایش رای‌ نمی شناسم.متاسفانه برخی نهادهای تاثیرگذار بر این باور هستند که مشارکت حداکثری از رای آن ها کاهش می‌دهد.
    وی با تاکید بر اینکه برنده مشارکت بالای جامعه ایران و برنده مشارکت پایین، حامیان اندک سالاری هستند،ادامه داد:برنامه ای برای دولت ارائه خواهم کرد که بیش از سایر برنامه ها توانایی داشته باشد؛ جوان سازی دولت را پیش خواهم برد و برای ساخت توافق در داخل و خارج حل مسئله می کنم.
    جهانگیری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران: گفت:مافیا کسی است که مردم را نسبت به آینده ناامید می‌کند و بدنبال انتخابات بی‌رمق است.
    معاون اول دولت روحانی گفت:برای بحث عدالت و آزادی هرچه در توان دارم عرضه می کنم تا دولت ملت را تشکیل دهم؛ در این انتخابات یا نیامدند یا توانایی نامزد شدن نداشتند.امید و برنامه ای که برای توسعه ایران دارم صورت عمل به خود میگیرد که همراهی هموطنان را در این مسیر می طلبد.

انتهای پیام/

مهربانوی ایرانی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    6,382
    امتیاز واکنش
    14,554
    ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
    ۷۷۵۷۷۸۳
    در بیانیه ای؛

علی اکبر صالحی از حضور در انتخابات انصراف داد​

13974509_340.jpeg

سیاسیاحزاب و تشکل‌ها
    نظر دادن
    اشتراک گذاری
    دانلود PDF

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی دولت روحانی با انتشار بیانیه ای از اعلام کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیـاس*ـی باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در بیانیه ای دلایل انصرافش از کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد.
    متن این بیانیه به شرح زیر است:
    ملت شریف و عزیز ایران،
    یکی از نعماتِ الهی که در طول چند دهۀ گذشته شاملِ حالِ این بندۀ خاطیِ پروردگار شده است، اقبال و حُسن ظنِّ بسیاری از اصحاب علم و معرفت و دوستان و سروران ارجمند نسبت به اینجانب بوده است. بسیاری از استادان و پژوهشگران در مؤسسات علمی و آموزشی کشور و جمعی از بزرگواران در مجامع و محافلِ دینی و فرهنگی و نیز در سازمان ها و نهادهای تصمیم ساز در مقاطع و فصولِ منتهی به انتخابات با این کمترین تماس حاصل کرده و بر بنده منّت نهادند و با بیان احتجاجات و استدلال های گونه گون، حضور اینجانب را در میدان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری واجب عینی تلقّی نمودند و این مطالبه را مطرح کردند که بر اینجانب فرض است تا وظیفۀ خود را به اَکملِ وجه به انجام رسانم. در آستانۀ ثبت نام نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ نیز دعوت و درخواستِ دوستان و بزرگواران تکرار شد و اینجانب نیز به منظور ادای احترام به پیشگاه همۀ عزیزان به جِدّ در این باب اندیشیدم و اکنون با توّجه به ثبت نام تعداد قابل توجهّی از شخصیت های عالم، وارسته و برخوردار از تجارب ارزنده در خدمت رسانی شایسته به ایران عزیز و نظام اسلامی به این نتیجه رسیدم که حضور در این عرصه برای بنده، مقبول و ممدوح نیست.
    اینجانب همواره این حدیث شریف نبوی (ص) را پیش چشم داشته ام که می فرماید " اگر خود را به تمامی برای انجام امری شایسته نمی دانی پس بدان میدان وارد مشو". در حال حاضر، این خدمتگزار کوچک نظام جمهوری اسلامی بدور از هرگونه عافیت طلبی و گرفتار آمدن در بندِ کیشِ شخصیت و بدون آنکه کارِ خود را با کارِ پاکان قیاس بگیرم این کلام قطب عارفان و پیشوای پارسایان، حضرت امیر مؤمنان (علیه آلاف التحیه و الثناء) را با خود زمزمه می کنم که فرمود: "من اگر وزیر شما باشم بهتر است تا امیر شما باشم". از این رو ضمن سپاس و قدردانی فراوان از الطاف و مراحمِ همۀ دوستانِ گرانقدر و سرورانِ ارجمند از درگاه یگانۀ هستی بخش مسئلت می نمایم تا آتش عشق به ایران اسلامی را بیش از پیش در دل ما فروزان سازد و مامِ میهن را از فرزندان خویش راضی و خشنود گرداند.
    ما را سَری ست با تو که گر خَلقِ روزگار / دشمن شوند و سَر برود هم بر آن سَریم
    سعـــدی تو کیستی که در این حلقۀ کمنــد / چندان فتاده انـــد که ما صیـــد لاغــــریم
    انتهای پیام/

مهربانوی ایرانی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    6,382
    امتیاز واکنش
    14,554
    ۱۴:۲۵-۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
    ۷۷۵۷۸۱۲

عارف از کاندیداتوری برای ریاست جمهوری سیزدهم انصراف داد​

13974722_541.jpg

سیاسیاحزاب و تشکل‌ها
    نظر دادن
    اشتراک گذاری
    دانلود PDF

معاون اول رئیس دولت اصلاحات که در مظان کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم قرار داشت، از کاندیداتوری انصراف داد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیـاس*ـی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا عارف معاون اول رئیس دولت اصلاحات که در مظان کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم قرار داشت، با انتشار بیانیه‌ای رسما از کاندیداتوری انصراف داد.
    انتهای پیام/

مهربانوی ایرانی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    6,382
    امتیاز واکنش
    14,554
    ۱۵:۱۴-۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
    ۷۷۵۷۸۷۸

انصراف نیکزاد از حضور در انتخابات​

13974986_994.jpeg

سیاسیاحزاب و تشکل‌ها
    نظر دادن
    اشتراک گذاری
    دانلود PDF

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس از حضور در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیـاس*ـی باشگاه خبرنگاران جوان، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتشار توئیتی نوشت: اکنون که آیت‌الله رييسی با همین دغدغه‌ها پا به عرصه انتخابات گذاشته‌اند، این تکلیف انقلابی را از دوش خود برداشته می‌پندارم و انصراف خود را از نامزدی در انتخابات اعلام می‌دارم.
    او در توئیتر خود نوشت:وضع موجود کشور من را بر آن داشته بود تا با استفاده از تجریبات این سال ها و طراحی برنامه با استفاده از نظرات کارشناسی، در عرصه انتخابات ریاست جمهوری حاضر شوم تا با انجام یک کار جهادی آلام مردم کشورم را کاهش داده و ظرفیت های بی نظیر این مرز و بوم را در مقابل چشم مردم دنیا قرار دهم.
    در این مدت، به صورت رسمی حضور خود را در انتخابات اعلام نکردم. چون معتقد بودم این کار همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند نیاز به بررسی همه جوانب دارد. اما با کارشناسان، صاحب نظران و دلسوزان انقلاب و مردم رایزنی ها و جلسات متعددی را برای یک حضور موثر انجام دادم.
    اکنون که سید مدافع محرومان و مظلومان حضرت آیت الله رييسي با همین دغدغه ها پا به عرصه انتخابات گذاشته اند، این تکلیف انقلابی را از دوش خود برداشته می پندارم و انصراف خود را از نامزدی در انتخابات اعلام می دارم.
    ایمان داشته باشید تمام تلاش خود را برای پیروزی حضرت آیت الله رئیسی به کار خواهم بست. چرا که معتقدم ایشان نماد کارآمدی، مردمی بودن و دارای ظرفیت برای تحول اساسی در کشور هستند. به زودی در بیانیه ای این موضوع را بیشتر تشریح خواهم کرد.
    انصراف نیکزاد از حضور در انتخابات

انتهای پیام/

برخی موضوعات مشابه

بالا