فلسفی جملاتی از بیل گیتس که در عین تاثیر‌گذار بودن، ‌جالب هستند

Printemps

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,624
امتیاز واکنش
13,218
بیل گیتس یکی از موفق‌ترین و ثروتمند‌ترین افراد جهان است. او همواره فردی تاثیرگذار بوده و هست. با من همراه باشید تا ۲۱ جمله الهام‌بخش از وی را برایتان بازگو کنیم. جملاتی که شاید منجر به تغییر نگاه شما به زندگی شود.

ef5d9ff4-1e68-43b0-9ab4-d52164c5a0f0.jpg
از بیل گیتس همیشه با نوآوری‌هایش یاد می‌کنند؛ از تاسیس مایکروسافت تا تلاش برای ریشه‌کن کردن فلج اطفال و ایدز. در این‌جا ۲۱ جمله از او را می‌خوانید که می‌تواند برای شما تاثیر‌گذار بوده و انگیزه‌ای در شما برای تغییر ایجاد کند.

۱. موفقیت بسیار فریب‌دهنده است و افراد باهوش را با این فکر که هرگز نمی‌بازند، گمراه می‌کند.

۲. بزرگترین پیشرفت بشر، اکتشافات او نیست. بلکه پیشرفت او در این است که چگونه این اکتشافات، باعث کاهش بی‌عدالتی شده‌اند.

۳. یکی از مسائل شگفت‌انگیز در بزرگراه اطلاعات این است که دستیابی به برابری در فضای مجازی بسیار راحت‌تر از رسیدن به برابری در دنیای واقعی است. ما همه در دنیای مجازی برابر هستیم و می‌توانیم از این برابری برای حل مشکلاتی در جامعه کمک بگیریم که هنوز در جهان واقعی در حال برطرف کردن آن هستیم.

۴. اگر من تنها به نفع خودم و بردن فکر می‌کردم، در حال حاضر شغل دیگری داشتم و اگر تنها فکرم رسیدن به خط پایان بود، فکر نمی‌کنید که سال‌ها پیش، از آن عبور کرده بودم؟

۵. مثل تمام افرادی که از ایمیل استفاده می‌کنند، من هر روز حجم زیادی از ایمیل‌های اسپم دریافت می‌کنم، بسیاری از آن‌ها به من پیشنهاد می‌دهند که چگونه می‌توانند به من کمک کنند تا از شر بدهی‌هایم خلاص شوم یا چگونه در مدت کوتاهی پولدار شوم. اگر این ایمیل‌ها خیلی آزار‌دهنده نباشند، می‌توانند خنده‌دار باشند.

۶. زمانی که یک کودک بودم، رویاهای بسیار زیادی داشتم، و فکر می‌کردم چیزی که نقش مهمی در به واقعیت پیوستن رویاهایم داشت، این بود که فرصت زیادی برای مطالعه بسیار داشتم.

۷. جشن گرفتن موفقیت خوب است، اما از آن مهم‌تر، توجه کردن به درس‌هایی است که از شکست می‌گیریم.

۸. من به غذا و لباس بسیار اهمیت می‌دهم. پول بعد از یک نقطه خاص برای من هیچ فایده و کاربردی ندارد و بعد از این نقطه کاربرد آن در ایجاد یک سازمان و کمک به مردم فقیر جهان است.

۹. ما محصولات خوبی را ارائه داده‌ایم، اما تمام این محصولات خیلی زود کهنه و از کار افتاده می‌شوند، برای ما هم سال‌های محدودی وجود دارد و من شمار این سال‌ها را نمی‌دانم... وقتی که زمان ما هم تمام می‌شود.

۱۰. ناراضی‌ترین مشتریان شما بزرگ‌ترین منابع برای یادگیری هستند.

۱۱. با در نظر گرفتن تاثیر پشه‌ها، شاید انتظار برود که توجهی بیش از این را به خود جلب کنند. در حالی که کوسه‌ها سالانه کمتر از ۱۲ نفر را می‌کشند و در ایالات متحده امریکا یک برنامه تلوزیونی هفتگی به آن‌ها اختصاص داده شده است.

۱۲. به مراکز Infosys در شهر بنگلور بروید و برای درک این که این شهر یک جهنم است کافی است به اندازه سه مایل از این نقطه حرکت کنید تا مردمی را ببینید که بدون توالت و آب زندگی می‌کنند. متوجه خواهید شد که جهان یک‌دست نیست.

۱۳. مایکروسافت در گذشته رقبای آشکاری داشته است و ما می‌توانیم سند این رقابت‌ها را برای همه به نمایش بگذاریم.

۱۴. اگر من فکر کنم که چیزی نامناسب است یا فقط باعث اتلاف وقت می‌شود، آن‌‌ را دور‌می‌اندازم. این زمان است که برای من اهمیت دارد. ممکن است که در طول جلسات، شما بارها جمله‌ی" این احمقانه‌ترین ایده‌ایست که تا به حال شنیده‌ام"، را از من بشنوید.

۱۵. شاید تمام جهان متعلق به من نباشد، اما باید اعتراف کنم که همه‌چیز در این جهان برای من خوب پیش می‌رود.

۱۶. شما باید در رابـ ـطه با این‌که دولت یک ابزارسنگین و غیر دقیق است، واقع‌بینی مطلق داشته باشید و بدون توجه دائم افراد شایسته با معیار‌های حقیقی، کار‌ها به درستی انجام نمی‌شود.

۱۷. تنها از نظر تخصیص منابع زمانی، اعتقادات برای من زیاد کارآمد نیست، کارهای بسیار زیاد دیگری وجود دارد که من می‌توانم در صبح روز یکشنبه انجام دهم.

۱۸. اگر نمی‌توانید کاری را درست کنید، حداقل کاری کنید که ظاهر آن درست به نظر بیاید.

۱۹. این موضوع بسیار شگفت انگیز است که از جهانی که کامپیوتر‌ها بسیار کم و غیرمعروف بودند، وارد دنیایی شوی که کامپیوترها در تمام کارهای هر روزه ما حضور دارند. این رویایی بود که من دوست داشتم آن را به واقعیت تبدیل کنم و گمان می‌کنم که تا حد زیادی آن را عملی ساخته‌ام.

۲۰. کامپیوترها جهان را در هر زمینه‌ای بتوانید فکر کنید تغییر داده‌اند. این وسایل تحولات و پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی در ارتباطات، همکاری و بهره‌وری داشته‌اند و علاوه بر آن انواع جدیدی از سرگرمی و رسانه‌های اجتماعی را به همراه آورده‌اند. .

۲۱. مهم‌ترین کاری که من انجام داده‌ام، تلاش برای پیشرفت کامپیوتر‌ها بوده است. این چیزی است که من درنوجوانی و در دهه بیست و سی زندگی‌ا‌م پرورش داده ام، و حتی قبل از انجام این‌ کار به ازدواج فکر نکرده بودم زیرا کار بخش بزرگ و پر‌اهمیتی از زندگی من بوده و هست.

• پیشنهادات
  • کوکیッ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20,571
    امتیاز واکنش
    157,354
    ▪موفقیت یک معلم پست و بدجنس است که افراد باهوش را به این ذهنیت می اندازد که آنها هیچ گاه شکست نخواهند خورد.

▪ جشن گرفتن برای پیروزی و بزرگداشت موفقیت خوب است، اما مهم تر از آن درس گرفتن از شکست است.

▪همه ما همواره به کسانی نیاز داریم که به ما بازخورد بدهند. به این روش است که ما پیشرفت کرده و اصلاح می‌شویم.

کوکیッ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20,571
    امتیاز واکنش
    157,354
    ▪ ناراضی ترین مشتریان شما برترین و بهترین منابع برای فراگیری و پیشرفت شما هستند.

▪ انسان همیشه از تغییر هراس دارد.

▪ اغلب افراد در مورد آنچه در یک سال می‌توان انجام داد غلو و اغراق می‌کنند و آنچه در ده سال می‌توان انجام داد، ‌دست کم می‌گیرند.

▪ هیچ گاه خود را با هیچ کس دیگری در این دنیا مقایسه نکنید. در غیر این صورت به خودتان توهین کرده اید.

کوکیッ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20,571
    امتیاز واکنش
    157,354
    ▪ اگر نمی‌توانید اثری خوب و زیبا خلق کنید، حداقل آن را با ظاهری زیبا و خوب خلق کنید.

▪ موفقیت ما به شکل اساسی وابسته و بر مبنای همکاری و تشریک مساعی، از همان ابتدای کار است.

▪ برای انجام کارهای بزرگ، گاهی لازم است ریسک های بزرگ بکنید.

▪"نمی‌دانم" را به "هنوز نمی‌دانم" تغییر دهید.

کوکیッ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20,571
    امتیاز واکنش
    157,354
    ▪به نظر من عشق و علاقه زياد به تداوم در امر يادگيري عامل بسيار مهمي است. من در دوران كودكي آموختم كه زياد كتاب بخوانم. بیل گیتس

▪خيلي جالب است كه امروزه مي توان درباره موضوعات مختلف مورد علاقه به سراغ كامپيوتر رفت.با وجود كامپيوتر به دست آوردن اطلاعات مورد علاقه و توجه به صورت آنلاين بسيار ساده تر شده است.
    من معتقدم كه داشتن اين نوع كنجكاوي درباره جهان به هركسي كمك مي كند پيشرفت كند. فرقي نمي كند تصميم داشته باشي چه كاري را دنبال كني.بیل گیتس

▪هر گاه خبرهای بد را به عنوان یك نیاز به تغییر و نه یك خبر منفی پذیرفتید، شما از آن شكست نخورده اید، بلكه چیزهای تازه ای از آن آموخته اید. بیل گیتس

▪در زندگی، همه چیز دادگرانه نیست؛ بهتر است با این حقیقت كنار بیایید. بیل گیتس

کوکیッ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20,571
    امتیاز واکنش
    157,354
    ▪یكی از دارایی‌های شركت ما، "پندار آدمی" است. اگر شما همه‌ی ساختمان‌ها و زمین‌ها و انبار لوازم سخت‌افزار و سایر لوازم گرانبهای دیگر و هر آنچه لمس كردنی باشد را از ما بگیرید، هیچ پیشامدی برای ما رخ نخواهد داد؛ چرا كه ارزش شركت ما به نیروی اندیشه‌ی آدمی بستگی دارد و دیگر هیچ! بیل گیتس

▪ثروتمندترین مرد دنیا دارنده ی چیزهای ملموس نیست. نه زمین دارد، نه طلا، نه نفت، نه كارخانه، نه فعالیت صنعتی دیگر و نه ارتش و نه سپاهی. این نخستین بار در تاریخ بشر است كه ثروتمندترین مرد دنیا تنها دانش دارد و بس. بیل گیتس

▪بهترین كاری كه می كنم این است كه اشتیاقم را با دیگران قسمت می كنم. بیل گیتس

▪پیش از آنكه شما متولد بشوید، پدر و مادر شما هم جوانان پرشوری بودند و تا به آن اندازه كه اكنون به نظر شما می رسد، موجب آزردگی خاطر نبودند. بیل گیتس

کوکیッ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20,571
    امتیاز واکنش
    157,354
    ▪اگر در كارتان موفق نیستید، پدر و مادر خود را سرزنش نكنید، از نالیدن دست بكشید و از خطاهای خود درس بگیرید.بیل گیتس

▪آشپزی در رستورانها با غرور و شأن شما در تضاد نیست. پدر بزرگ های ما در مورد این كار نظر دیگری داشتند، از نظر آنها این كار، یك فرصت بود. بیل گیتس

▪اگر فكر می كنید آموزگارتان سخت گیر است، بسیار در اشتباه هستید. پس از استخدام شدن متوجه خواهید شد كه رئیس شما خیلی سخت گیرتر از آموزگارتان است؛ چون امنیت شغلی آموزگارتان را ندارد. بیل گیتس

▪مشتریان ناراضی همیشه موجب نگرانی هستند. آنها در عین حال فرصت طلایی شما هستند. بیل گیتس

کوکیッ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20,571
    امتیاز واکنش
    157,354
    ▪پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان و استخدام، كسی به شما رقم بسیار زیادی پرداخت نخواهد كرد. به همین ترتیب، پیش از آن كه بتوانید به مقام معاون ارشد، با خودرو مجهز و تلفن همراه برسید، باید برای مقام و مزایایش زحمت بكشید. بیل گیتس

▪دنیا برای شرافت شما اهمیتی قائل نیست. در این دنیا از شما انتظار می رود كه پیش از آن كه نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید، كار مثبتی انجام دهید. بیل گیتس

بالا