اخبار موسیقی ایران حاشیه های جدید موسیقی ایران

• شروع کننده موضوع *فریال*
  • بازدیدها 227
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

*فریال*

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
7,020
امتیاز واکنش
7,770
آنها یك گروه موسیقی پاپ هستند كه علاوه بر اینكه در كارشان تبحر كافی دارند، بهشدت نسبت به اخلاقیات و اصول حرفهای نیز پایبندند.

گروه «سون» با توپ پرمیآید

آنها یك گروه موسیقی پاپ هستند كه علاوه بر اینكه در كارشان تبحر كافی دارند، بهشدت نسبت به اخلاقیات و اصول حرفهای نیز پایبندند. گروه «سون» از گروههای قدیمی موسیقی پاپ ایران است كه به مرور با همهگیر شدن آثارشان توانستند خیلی خوب بین هواداران موسیقی جلبتوجه کنند و خودی نشان بدهند. «با تو میمونم» نخستین آلبوم رسمی این گروه است و دومین آلبوم آنها نیز به نام «دوست دارم» سال گذشته روانه بازار شد تا بازار اجراهای زنده «سون» داغتر از گذشته شود.

426149_423.jpg

اعضای این گروه «آرش و امیر قنادی» و «كیارش پوزشی» در سكوت كامل خبری در حال كاركردن روی اثر جدیدشان بوده و به قول معروف برای ایام بعد از محرم و صفر در حال نقشه كشیدن هستند. كیارش پوزشی درباره تازهترین اثر گروه و فعالیتهای جدیدشان میگوید: «با توجه به قرار داشتن در ماههای محرم و صفر فعلا برنامهای برای برگزاری كنسرت نداریم اما حتما بعد از این روزها برای برگزاری كنسرت در تهران و شهرستانها برنامههای مختلفی داریم كه طی هفتههای آینده به صورت دقیق اعلام خواهد شد. دعوتهایی برای برگزاری چند كنسرت در كشورهای خارجی داریم كه برخی از آنها تقریبا قطعی شده است اما به جهت اینكه تا زمان اخذ ویزا نمیتوان به صورت قطعی اعلام نظر كرد، بنابراین ترجیح میدهم اسامی این كشورها را نیز را بعد از صدور ویزا و طی مراحل اداری اعلام كنم.»

اگر هم دوست دارید درباره اطلاعات آلبوم جدید «سون» چیزی بدانید «كیارش» اخبار جالبی را در این باره عنوان كرده است: «تمامی ترانهها و ملودیهای آلبوم آماده شده است اما ما هنوز سراغ تنظیم نرفتهایم كه طی روزهای آینده نیز كارهای مربوط به تنظیم را انجام میدهیم و سپس ضبط استودیویی آثار را آغاز خواهیم كرد. تمام تلاش ما بر این است كه یك آلبوم متفاوت نسبت به كارهای گذشته داشته باشیم كه امیدواریم مخاطب نیز از آن رضایت داشته باشد.

یكی از ویژگیهای گروه «سون» در این است كه تلاش میكند برای گام گذاشتن در مسیرهای بعدی آهسته ولی محكم باشد و به همین دلیل اخبار كمتری از این گروه به گوش مخاطبان میرسد چراكه این شیوه فعالیتی است كه ما را بر آن میدارد تا توجه بیشتری به ذائقه مخاطب داشته باشیم. ما برای تماشاگران و طرفداران گروه «سون» احترام ویژهای قائل هستیم. با حضور پرشور آنهاست كه برای ادامه فعالیت انگیزه پیدا میكنیم؛ بنابراین بدانید كه ما در هر كنسرت برنامه جدیدی را از همان آغاز كار برای مخاطبان در نظر خواهیم گرفت.»

جنگل به جای كنسرت!

یك روز یك خواننده پاپ تصمیم میگیرد وسایلش را جمع كند و بزند به دل جنگل و دور از زندگی شهری، تجملات، امكانات رفاهی و شبكههای اجتماعی و یك زندگی درویش مآبانه را در پیش بگیرد. بیخیال كلكسیون «رولكس»اش شود و حتی ماشینهای چندصد میلیونی خود را هم در پاركینگ خانهاش بگذارد و با اتوبوس راهی دور افتادهترین جنگلها شود و در یك كلبه كوچك و چوبی زندگی كند.

این یك قصه یا سناریوی فیلم هندی نیست و واقعیت دارد و «روزبهنعمتاللهی» مو به مو آن را اجرا كرده و این روزها هم اگر اتفاق ناگوار فوت «مرتضی پاشایی» نبود، مطمئن باشید به هیچوجه او را در شهر نمیدیدید.

426150_615.jpg

خلاصه ماجرا هم اینكه این خواننده این روزها خسته از زندگی ماشینی دل به جنگل و كلبهای چوبی بسته و زندگیاش را با چنین شرایطی ادامه میدهد. او به مرتضی پاشایی هم قول داده بود كه اگر سلامتیاش را باز یابد حتما او را با خود به این زندگی محقر و كلبه درویشی خواهد برد تا به دور از هیاهو و شلوغی شهر بتواند نفسی چاق كند و كمی در طبیعت حالش خوب شود.

روزبه اعتقاد دارد در روزهایی كه وارد این سبك زندگی شده، حال و روزش بسیار بهتر و «خوب»تر از همیشه است و توانسته آثار خوبی را هم در همین ایام بسازد و بیشتر به آینده و زندگیاش فكر كرده و بهتر توانسته خودش و دنیای اطرافش را كشف كند. او حالا حالاها هم قصد ندارد از این فضا و از این زندگی دور شود.

تصمیماش را گرفته و ظاهرا تا آخرسال هم قصد بازگشت به شهر را ندارد. خدا را چه دیدهاید؟ شاید در هفتههای آینده شال و كلاه كردیم و سراغش رفتیم و از كلبه درویشانهاش برایتان مطلب و گزارش تهیه كردیم.

پشت «دیوار» كیه؟

گروه «دیوار» یك گروه اینسترومنتال راك ایرانی است كه بهترین نوازندههای حوزه موسیقی پاپ و راك را در خود گنجانده و هفته گذشته نخستین آلبوم رسمیشان پس از تاخیرهای پیدرپی وارد بازار موسیقی كشور شد. پكیج این آلبوم شامل یك دیویدی تصویری با چهار موزیك ویدئو و یك سیدی صوتی است. گروه دیوار با حضور «بابك ریاحیپور»، «پویا نیكپور»، «مسعود همایونی»، «یاشار خسروی» و «ایلیار خسروی» از سال 91 به شكل جدی كار خود را آغاز كرد. آنها در همان سال كنسرتی را در تهران برگزار كردند. اعضای گروه هم هر چند وقت یكبار تاریخی را مبنی بر انتشار این مجموعه اعلام میكردند. تا اینكه سرانجام روز 25 آبان در رسانهها بهعنوان زمان قطعی این امر مشخص شد. درگذشت زندهیاد «مرتضی پاشایی» باعث شد تا باز هم انتشار آلبوم دیوار با تعویق همراه شود.

426151_279.jpg

«بابك ریاحیپور»، نوازنده گیتاربیس عضو گروه دیوار درباره این آلبوم اعتقاد دارد: «ما درسطحی كار میكنیم كه خیلی در ایران همهپسند نیست و سبك موسیقی ما كمترین طرفدار را دارد. روش ما این بود كه بخواهیم چنین موسیقی را از طریق تصویر به مردم ارائه كنیم. به همین دلیل آلبوم ما شامل چهار ویدئوست و همراه با آن هم یك سیدی صوتی وجود دارد. سیدی صوتی هم شامل همان قطعاتی است كه برای آنها ویدئو ساختیم. تصمیم ارائه قطعه صوتی را خیلی دیر اتخاذ كردیم و در ابتدا قرار بود آلبوم فقط به صورت تصویری باشد.

انتقاد برخی مخاطبان مبنی بر كم بودن قطعات صوتی كاملا صحیح است و عذرخواهی میكنم. دیویدی تصویری كاملا متنوع است و علاوه بر چهار ویدئو شامل گالری عكس، مصاحبه با اعضای گروه و بخشهایی از كنسرت گروه دیوار است. تمامی روند تولید این آلبوم توسط اعضای گروه دیوار انجام شد و هیچ هنرمند دیگری ما را همراهی نكرد.»

بازگشت «معركه»خوان!

«مجتبی كبیری» كه معرف حضورتان هست؟! خوانندهای كه در دورهای از موسیقی پاپ ایران مخاطبان زیادی به دست آورده بود و به محبوبیتی فراوان رسید. آلبوم «معركه» نخستین آلبوم این خواننده بود كه به دلیل شباهت فراوان صدایش به «قمیشی» بهشدت مورد توجه قرار گرفت و به مرور به یكی از پرفروشترین آثار پاپ تبدیل شد تا این خواننده در دورهای بتواند جزو محبوبترین ستارههای پاپ قرار گیرد.

كبیری آلبوم بعدی خود را با نام «ساز مخالف» با حضور و دكلمه «مریم حیدرزاده» روانه بازار موسیقی كشور كرد تا بار دیگر در فضای موسیقی پاپ سر و صدایی اساسی به پا كند و آخرین آلبومش را نیز به نام «شب و روز» در سال 91 روانه بازار كرد و حالا پس از حدود دو سال غیبت قرار است آلبوم جدیدی با صدای وی در بازار موسیقی كشورمنتشر شود. كبیری در سالهای گذشته بارها با حمله طرفداران «محسن چاوشی» در فضای مجازی مواجه شده و كبیری هنوز هم درباره این اتفاقات دلگیر است.

426152_469.jpg

او در این باره میگوید: «در آن دوره كه ما آلبوم «معركه» را ساختیم و وارد بازار شد، قبل از انتشار آلبوم «ساز مخالف» محسن چاوشی ظهور كرده و چند قطعه از ایشان منتشر شده بود كه همه این اشتباه را كردند و قطعاتی مثل «نفرین» كه محسن چاوشی آن را خوانده بود، به من نسبت دادند و فكر كردند كه این آثار متعلق به من است. حتی كار به جایی رسیده بود كه در برنامههای زندهای كه داشتم، بسیاری از مخاطبانم به من اعتراض میكردند و درباره خواندن «نفرین» توضیح میخواستند. مثلا میگفتند این قطعه باعث شده دخترم حالت روانی خاصی بگیرد و...؛ وقتی توضیح میدادم كه این اثر متعلق به من نیست و فقط شباهت صدای یك خواننده دیگر به من است، قانع میشدند.

ماجراهای زیادی پس از انتشار «نفرین» سراغ من آمد كه بهتر است در مورد آن زیاد صحبت نكنیم.» آلبوم جدید كبیری بعد از ایام محرم و صفر روانه بازار موسیقی میشود و كنسرتهایش نیز از سرگرفته خواهد شد. «اتاق ساكت» عنوانی است كه این خواننده برای آلبوم جدید خود انتخاب كرده و درباره آن میگوید: «ترانههای این اثر از سحر تقدسی و حامد صمغآبادی است. آهنگسازی قطعات آلبوم نیز بر عهده بهروز علیاری، هومن آزما و محمدرضا جوادی بوده است. آهنگسازی برخی از قطعات به عهده خودم بوده و تنظیم توسط هومن آزما، محمدرضا جوادی، بهروز علیاری و. . . انجام شده است.»

یغما در «بوكلند»

مراسم رونمایی كتاب «من رویایی دارم» جدیدترین اثر «یغما گلرویی» كه شامل ترانههای آن هنرمند است رونمایی شد و بیش از نصف تیراژ اول این كتاب در مراسم رونمایی به فروش رسید

426153_956.jpg

نصف تیراژ کتاب در یک روز فروخته شد

به نظر شما چند خواننده و ستاره موسیقی پاپ میتوانند مراسم رونمایی از آلبومشان را برگزار كنند و هزاران نفر را برای گرفتن عكس و امضا و خرید اورجینال آلبومشان پذیرا باشند؟ چرا میخندید؟ مگر شوخی دارید با هم؟! اصولا مراسم رونمایی و نشست خبری در ایران چیزی جز «شو» و به رخ كشیدن قدرت تبلیغاتی یك اثر نیست و هیچ تناسبی با اتفاقات مشابه در همه جای دنیا ندارد. اما در این بین وقتی برای رونمایی از كتاب یك ترانهسرای پاپ هزاران نفر به «بوكلند» واقع در مركز تجاری «پالادیوم» میآیند، یعنی كه نمردیم و ما هم یك مراسم رونمایی واقعی و خوب و آبرومند دیدیم و این جای خوشحالی دارد.

پس لطفا پُز روشنفكری به خودتان نگیرید و نگویید «یغما گلرویی» را نمیشناسید. یا مثلا گوشه نگاهتان را كج نكنید و بپرسید: «همان ترانهسرای «نقاب» یا «كافه نادری»؟). دقیقا درست گفتهاید و اصل خبر هم اینكه مراسم رونمایی كتاب «من رویایی دارم» جدیدترین اثر «یغما گلرویی» كه شامل ترانههای آن هنرمند است رونمایی شد و بیش از نصف تیراژ اول این كتاب در مراسم رونمایی به فروش رسید. یغما از فرصت به دست آمده هم نهایت استفاده را برد و در گفتوگویی درباره این حجم استقبال گفت: «من تنها میتوانم بگویم كه شاید آنها خود و روزگار خود را در آثار من پیدا كردهاند اما در هر صورت اتفاقی كه در مراسم رونمایی افتاد برای من دلنشین بود و انرژی مثبت مخاطب باعث شد شش ساعت تمام سرپا بایستم و كتابهایم را برایشان امضا كنم.

همانطور كه شاهد بودید ما مجبور شدیم سه ساعت مراسم را كه قرار بود از ساعتچهار تا شش بعدازظهر باشد، تمدید كنیم و تا ساعت10شب حضور مخاطبان ادامه داشت و بیش از هزار نسخه از كتابهایم در این مراسم فروش رفت. این برای من كه چند سال از مخاطبانم دورمانده بودم بسیار دلچسب بود. »

زیر زمین چه خبر؟

زیر زمین خبرهای زیادی را در هفتههای گذشته به خودش دیده و مهمترین آن بازگشت «سرباز وطن» یا همان «یاس» به ایران است. خواننده رپ همه این سالها بار دیگر به كشور بازگشته و قرار است به زودی در جلسههایی با مسئولان فرهنگی كشور درباره اخذ مجوزهای لازم برای انتشار آلبومش وارد مذاكره شود. مدیر كل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در ماههای گذشته خبر از مجاز شدن رپ فارسی تحت عنوان «گفتاواز» داد و همین باعث شد چهرههایی چون یاس و آرمین و بسیاری دیگر بتوانند با انرژی تمام روی فعالیتهای جدیدشان متمركز شوند. گفته میشود به واقعیت تبدیل شدن كسب مجوز توسط خوانندههای رپ كمی زمانبر خواهد بود ولی در ابتدای سال آینده شاهد انتشار آثار رسمی این خوانندهها خواهیم بود.

426154_265.jpg

حضور آرمین در مراسم ترحیم «مرتضی پاشایی» و صحبتهای او درباره این خواننده از دیگر اخبار مربوط به چهرههای زیرزمینی بود كه در هفتههای گذشته مورد توجه قرار گرفت. آرمین هم ظاهرا با برخی تهیهكنندههای موسیقی درمورد عقد قرارداد برای فعالیتهای رسمی وارد مذاكرده شده است و به زودی آثارش برای اخذ مجوز به دفتر موسیقی وزارت كشور ارسال خواهد شد.

چهرههای دیگر زیرزمینی هم همچنان در پی حل مشكلات خود برای اخذ مجوز هستند. درضمن «عماد طالبزاده» تولد فرزند خود را در هفتههای گذشته جشن گرفت تا او هم مثل «محسن یگانه» و «رضا صادقی» با انتشار عكسهای فرزندش در فضای مجازی سر و صداهای زیادی را به راه بیندازد.

طالبزاده همان طور كه در شمارههای قبل هم به آن اشاره کردیم، دچار برخی مشكلات حقوقی شده و هنوز نتوانسته مجوزهای لازم برای انتشار رسمی آثارش را اخذ کند. او هم از جمله خوانندههایی است كه بسیار مورد توجه قشر جوان و نوجوان موسیقی در كشور است.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
158
پاسخ ها
3
بازدیدها
201
پاسخ ها
0
بازدیدها