حیدری: کشتی ما مثل برزیل 7 گل خورد!

• شروع کننده موضوع Dead Man
  • بازدیدها 78
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
15,015
امتیاز واکنش
27,631
قهرمان سابق کشتی جهان و المپیک معتقد است پشتوانه سازی ضعیف باعث ناکامی آزادکاران در رقابت های جهانی شده است.

به گزارش "ورزش سه"، عنوان نهمی تیم ملی کشتی آزاد فقط با کسب یک مدال توسط حسن یزدانی، انتقادات زیادی را در پی داشته است. حتی کار به جایی رسیده که آزادکاران نمی توانند امسال به عنوان یکی از ۸ تیم برتر جهان در جام جهانی حضور داشته باشند و برخی این مساله را یک آبروریزی بزرگ نامیده اند.

علیرضا حیدری، پیشکسوت کشتی ایران که در این مسابقات حسن یزدانی توانست بعد از ۱۹ سال در وزن ۸۶ کیلوگرم مدال طلای او را در سال ۱۹۹۸ تکرار کند، معتقد است داشته های کشتی آزاد ایران در شرایط فعلی همین است. در ادامه مشروح صحبت های حیدری را در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" می خوانید.

فدراسیون به انتخابی احترام گذاشت
کشتی فراز و نشیب های زیادی دارد و خیلی قابل پیش بینی نیست. در این مسابقات دیدیم که برخی از نفرات بد کشتی گرفتند. این در شرایطی است که همه نفرات از طریق انتخابی تیم ملی انتخاب شدند و فدراسیون هم ناگزیر بود که به این انتخابی احترام بگذارد. نتیجه خوبی به دست نیامده و باید به دنبال آسیب شناسی باشیم.

در رده پایه کم کار هستیم
من می توانم علت اصلی این ناکامی را کم کاری در رده پایه عنوان کنم. ما در بخش نونهالان و نوجوانان در چند سال اخیر خوب کار نکردیم. اگر اینطور نبود، الان از نتایج آن استفاده می کردیم. همین حالا هم دیر نشده و باید سراغ پشتوانه سازی مناسب برویم. مثلا دیدید که آمریکا در این دوره قهرمان شد چون آنها در رده جوانان هم امسال خیلی خوب کار کردند.

خودمان را فریب ندهیم
به نظرم نباید خودمان را با این صحبت ها فریب دهیم که اگر نفرات دیگری اعزام می شدند یا اگر انتخابی نبود، نتیجه بهتری می گرفتیم. از نظر من خیلی تفاوتی نداشت و نفرات دیگر هم ۱۰ درصد می توانستند شرایط این تیم را بهتر کنند. نهایتا ما چهارم یا پنجم می شدیم که بازهم دستمان پر نبود. داشته های ما همین است و باید فکر بهتری به حال تیم ملی کنیم.

مگر برزیل ۷ گل نخورد؟!
به نظرم فاصله ای که میان تیم ملی ایران با آمریکا و روسیه در این مسابقات ایجاد شد،‌ یک هشدار جدی برای ماست تا برای المپیک ۲۰۲۰ ریشه ای فکر کنیم. البته من عدم حضور در جام جهانی و قرار نگرفتن بین ۸ تیم برتر جهان را آبروریزی نمی دانم. مگر فوتبال برزیل در کشورش ۷ گل از آلمان نخورد؟ آنها امسال اولین تیم صعود کننده به جام جهانی بودند و رفع آسیب هایشان ۵۰ سال طول نکشید. البته من این باخت را شوک خوبی برای تیم ملی می دانم تا خیلی زود به خودشان بیایند.

قرار نیست همیشه خادم باشد
برخی می گویند شاید به خاطر غیبت رسول خادم کنار تشک کشتی گیران نتیجه نگرفتند. این هم شاید تاثیرگذار باشد؛ اما اگر خادم مربی هم بود و از پرواز جا می ماند، کشتی گیران نباید کشتی می گرفتند؟ این ها مسائل حاشیه ای است و باید ریشه ای فکر کنیم. قبلا هم منصور برزگر بود؛ اما او هم مثل خادم روزی کنار رفت.

چطور حسن یزدانی می تواند؟
از دیدن کشتی هایی که حسن یزدانی گرفت و مدال طلایی که به دست آورد، لـ*ـذت بردم. من یک سوال دارم؛ چطور حسن یزدانی می تواند خوب کشتی بگیرد؟ مگر مربی او نفر دیگری بوده است؟ از نظر من نیروی جوانی به یزدانی کمک کرده و این نشان می دهد در برخی اوزان سن کشتی گیران بالا رفته و باید به فکر نفر جایگزین باشیم.

برخی موضوعات مشابه

بالا