جالب و دانستنی خوش سفرترین مرد دنیا رکورد شکست!

• شروع کننده موضوع I.MehrDãd
  • بازدیدها 117
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

I.MehrDãd

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
13,289
امتیاز واکنش
163,097
آقای دون پاریش (Don Parrish) شاید خوش سفرترین مرد دنیا باشد چون او تا به حال تقریباً به همه کشورها و مناطق خودمختار دنیا سفر کرده است اما او هنوز حاضر نیست به همین راحتی دست از سفر بکشد و به خانه برگردد. آقای پاریش جزو ۲۳ نفری است که به تمام ۳۲۵ کشور و منطقه خودمختار دنیا سفر کرده است و توانسته نام خود را در میان رکورد داران باشگاه Travelers' Century Club ثبت کند. او به تمام ۱۹۳ کشور ثبت شده در سازمان ملل سفر کرده است و همینطور مناطق خودمختار یا سرزمین‌های فرا مرزی کشورها را دیده است.

RQb0D6eO8UU0Fj3DVAorxSCr6pa0nZeEZYIslShm.jpeg

دون پاریش ۷۳ ساله بعد از سفر به تپه دریایی Conway در ساحل فیجی جایزه خوش سفرترین انسان را گرفت اما حتی بعد از این هم دست از سفر کردن نکشید چون او فقط به دنبال رکورد نبود. از سال ۱۹۶۵ که انگیزه ماجراجویی در او جرقه زد تا به اکنون مدام در حال سفر بوده است و زندگی او تحت تاثیر همین سفرها قرار گرفته است.

K3C71CgqZJjABpNCH6Yjun6matLqxdieObbtXIMM.jpeg

او می‌گوید: من علاقه دارم مکان‌های واقعی دنیا را ببینم و دوست دارم با انسان‌ها ارتباط برقرار کنم. من در زندگی و سفرهایم صرفه جویی می‌کنم، سیگار نمی‌کشم، قهوه نمی‌خورم و هنوز خودرویی قدیمی دارم. هرچه خرج می‌کنم از پس‌انداز خودم است.

NS1COUYecF3xOZpZOtmfhbmb5erc5h4FdRxgGUc0.jpeg

دون پاریش ازدواج نکرده است و فرزندی هم ندارد و شاید دلیل این همه خطر پذیری او برای سفر کردن به هر نقطه دنیا را بتوان توجیه کرد. هنوز هم پاریش لیست بلندی از مقصدها دارد که می‌خواهد به آن‌ها سفر کند. جزیره‌های کوچک و بزرگی مثل Bounty، Scott ، Paracel و حتی گوانتانامو در فهرست او به چشم می‌خورند.

IhZ0P0npNaJOSCw6TpRnfZMJgm1yBqEIKXkPqTtL.jpeg

AueCmQyjOhHcjpUWtWjBqcudIP9GH9a7YVCMexjM.jpeg

AlAUwLu5FuxmrGujJQdJ9nmKfCjd2rvzhWf2tZJt.jpeg

منبع:

برخی موضوعات مشابه

بالا