رمان کوتاه کاربر داستان مرواریدی در جنگل| هدیه زندگی کاربر انجمن نگاه دانلود

HEDIYE_A_M

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
47
امتیاز واکنش
83
خلاصه:
داستان ما درباره‌ی سرنوشت و اتفاقات یک دانه‌ی کوچک هست که در یک جنگل خیلی بزرگ زندگی می‌کند.
من سعی دارم لحظه به لحظه این دانه کوچک که اتفاقات جدیدی برای آن می‌افته و چیزهای جدیدی که یاد می‌گیره و اون چیزهایی که در زندگیش تجربه می‌کند و به دست می‌آورد رو به قلم بیاورم!
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • HEDIYE_A_M

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    47
    امتیاز واکنش
    83
    سخنی از نويسنده قبل از شروع:
    قبل از هرچيزی سلام و عرض ادب و احترام دارم خدمت همه‌ی شما بزگواران و خوانندگان عزيز!
    قبل از خواندن لازم هست نکته‌ای خدمتتون عرض کنم.
    اين داستان مرواريدی در جنگل همان‌طور که از ژانر اون مشخصه خيال پردازی و کودکانه است اما توجه داشته باشيم که ما مي‌توانيم از خيلی از داستان‌های کودکانه پند بگيريم البته هميشه ياد گرفتن صدق نمي‌کند بلکه بايد اون رو انجام دهيم و همچنين درخودمان نهادين کنيم.
    موضوع اصلی درباره دوستی و دبيری هست اميدوارم از اين داستان نهايت لـ*ـذت روببريد
    دوستدارشما هديه @هدیه زندگی

HEDIYE_A_M

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    47
    امتیاز واکنش
    83
    کوچک بودم، فارغ از هرچيز دنيا و مفهوم زيادی از واژگان و درک آن کلمات را نمی‌دانستم. خود را مشغول زندگی کودکانه‌ای کرده بودم و از دنيا ابايی نداشتم. معانی ابيات شاعران بزرگ را نمی‌فهميدم و بلد نبودم. آری امری طيبعی بود اما من آن‌قدر بلند پرواز و کنجکاو بودم که هر روز خود را سرزنش می‌کردم و همچنین از خدا سوال می‌پرسیدم که چرا من را بی‌هدف آفريده است! هميشه پيش خود تکرار می‌کردم که، پرودگارا! هدف تو از آفريدن من چه بوده است‌؟ اما هيچ‌وقت جوابی از جانب خدايم دريافت نمی‌کردم. روز‌ها و ساعت‌ها بی‌رحمانه از پی هم می‌گذشتند و من بزرگ و بزرگ‌تر ‌‌می‌شدم. دانسته‌هایم بیشتر ‌می‌شد و شعور بيشتری در هر مسئله‌ای پيدا می‌کردم‌، هر ‌چند هنوز هم کوچک بودم اما ‌درک و فهم بيشتری برای زندگی‌ام داشتم، در بحث و تصميمات و هم‌چنين گفتگو با خانواده‌ام شرکت می‌کردم و گـه‌گاهی نظرات خود را د‌‌ر ميان جمع بيان می‌کردم.
    زندگی می‌تواند زيبا باشد اما مسبب اين همه زيبايی در زندگی‌‌ام چه کسی است؟

HEDIYE_A_M

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    47
    امتیاز واکنش
    83
    صبح را با تيغ آفتابی که يخ کرده بود و همانند هر روز نبود از خواب برخاستم. چشم به اطراف انداختم، بعد از باز کردن مجدد چشمانم از روی برگی که بسيار لطيف و دوست‌داشتنی بود بلندشدم. خود را مقابل آينه ديدم که بزرگ‌تر شده بودم. حدود پنج سال داشتم، خود را هم‌چون پروين، ابو علی‌سينا، نظامی و فردوسی می‌ديدم. من دختری با مو‌های طلايی، چشمان درشت و مژه‌های کشيده‌ای با لب‌های
    قلو‌ه‌ای بودم که زيبايی من را هزاران برابر کرده بود.‌
    دستی بر صورتم کشيدم و با خمیازه‌ای
    ‌چشم از آيينه گرفتم.‌ از حالا شوق و ذوق مدرسه در وجودم ريشه زده بود و هيجانی وصف ناپذیر داشتم.
    هنوز به سن نوجوانی نرسيده بودم اما حس گنگی در زما‌ن‌های خاصی در من
    جاری شده بود که می‌خواست از درون من فرياد بزند اما من هر بار آن حس را بی‌خود و بی‌جهت سرکوب می‌کردم.
    ‌شايد از ذوق و هيجان بيش از اندازه من به مدرسه بود!
    کسی جز خدا نیست که می‌داند ‌و هيچ‌‌کس نمی‌‌دانست پايان سرنوشت من چه‌گونه است! ‌‌بنابراين خودم را ‌به آن‌چه پيش‌‌‌ آيد خوش آيد سپردم.
    بعد از خواندن کتاب‌هايم چشم به ساعت دوختم‌، اوه خدا‌ی من!
    پنج ساعت يک سره مشغول مطالعه‌ام . دست‌های کوچک خود را به سمت چشمانم بردم و بعد ‌از دستی که برچشمانم کشيدم با خود انديشیدم چرا مادر مرا صدا نکرده، بدون جواب به سوالات ذهنم به دليل فرط خستگی که از شدت مطالعه بدنم خشک شده بود بر
    روی دشک برگی‌‌، لطيف و ابريشم مانند‌‌، خود را با رويايی خيس و سبز فردا زمزمه کردم ‌و به گمان آن‌که‌ عصر امروز مهر است، چشم بستم!

HEDIYE_A_M

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    47
    امتیاز واکنش
    83
    با نوازش‌های پیاپی که بر گونه‌ام می‌نشست چشم گشودم و حواسم را به مادر عزيز‌تر از جانم سپردم.
    مادرم با چشم‌های قهوه‌ای رنگش به من خيره شده بود که با ديدن چشم‌های باز من لبخندی گرم‌تر از آفتاب سوزان بر من پاشيد.
    لبخندی زدم و به کمک مادرم از جا برخاستم که با ديدن باران که خود را محکم پشت شيشه می‌کوباند چشم به پنجره دوختم و با اجازه گرفتن از مادرم به بيرون رفتم.
    ‌مانند شمع نيم‌سوزی که خود را به باد می‌سپارد، لابه لای درخت‌های پارک به پرواز درآمدم تا برای ذهن کنجکاو خود در اين هوای بارانی مرحمی باشم، زيرا تمام مدتی که با باران بودم با هر کلامی که بر روی گونه‌ام فرود می‌آمد، از هر نفس پنهانش غرق لـ*ـذت می‌شدم. جالب است که مادرم اجازه‌ی رفتن به بيرون را آن‌ هم در اين روز بارانی را ‌داده است! بی‌خيال به فکر کردن به مادرم و خواسته‌اش با هر حرف باران که به صورت اشک برصورتم می‌نشست لـ*ـذت می‌بردم.
    ‌آری قربان خدايم شوم که هر فصل‌اش قشنگ‌تر از ديگری است

HEDIYE_A_M

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    47
    امتیاز واکنش
    83
    نفس عميقی کشيدم همه‌ی بوی باران را که با گل‌های زمين ترکيب شده بودرا به ريه‌هايم فرستادم. وای خدای من، عجب بوی معطری!
    با بستن چشمانم عزم به برگشتن به خانه کردم. زمان زيادی بود که در بيرون بودم، براستی جالب‌تر از هر چيزی آن بود که در اول مهرماه باران آمده.
    با لبخندی چشمانم را باز کردم، خدای من‌، من اين همه راه را چشم بسته آمده‌ام؟! ‌غيرممکن است چشم به در قهوه‌ای خاک خورده‌ی کلبه‌ خانه کردم. دست‌های ظريف و کوچکم را پيش به سوی دست‌گيره بردم و آن را باز کردم. با ديدن مادرم که آرام آرام اشک‌هایش بر روی گونه‌اش می‌ریخت نگران و با عجله به سمتش به پرواز در آمدم.
    ‌‌چه اتفاقی باعث شده بود مادرم اشک‌های جواهر مانندش را هدر دهد؟!

HEDIYE_A_M

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    47
    امتیاز واکنش
    83
    زمان را گم کرده بودم، آری زمان از دستم در رفته بود. دستی برچشمانم کشيدم، دستانم با اشک‌هايم مخلوط شد! چشمانم خيس خيس بودند اما با اين وجود هنوز بغض در گلويم سنگينی می‌کرد. نفسی تازه کردم که با آن نفسم اشک‌هايم يکی پس از ديگری بر روی گونه‌ام می‌ریختند هه گويی مسابقه گذاشته بودند. اين اشک‌ها از فرط خوشحالی بود يا هيجان نمی‌دانم! به صحبت‌های مادرم که در چند ساعت پيش در گوش من طنين انداخته بود فکر کردم، گويی از هفته‌ی ديگر بايد به مدرسه می‌رفتم و مادرم هم از خوشحالی يا ناراحتی از آن‌که تک دخترش بزرگ‌تر می‌شود می‌گریست. اما اين سرنوشت من بوده است، شايد من از شوق و ذوق زياد بيش از حد خود به مدرسه، درس و تحصيل صلاح اين بوده است که در سن پايين‌تر از همبازی‌هايم پا به دنيای ديگری بگذارم! هر چند برای ديگران دنيايی ديگر نبوده اما برای من فرق می‌کرد و فرق داشت. به سمت تخت چوبی‌ام پا تند کردم و شب زيبای من با فکر و خيال مدرسه و هفته ديگر تمام شد و رفت.

HEDIYE_A_M

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    47
    امتیاز واکنش
    83
    روز‌هايم با گذشت عقربه‌ها راه افتاده بودند و هر روز قبل از روز ديگری
    شوق و ذوق وصف ناپذيری را در من ايجاد می‌کرد. هم‌چون ريشه‌ای که هر روز بلند و بلندتر می‌شود يا هم‌چون دانه‌ای که با رسيدن به آب و نور خورشيد قد می‌کشد. آری اين ريشه
    درون من هم همانند گنجشکی که مسير دانه‌ی ريخته شده را فهميده بود و برای خوردنش به جلو قدم بر می‌داشت و سعی در رسيدن به آن می‌کرد، بود. چرا که آن ريشه‌ای که از ذوق بيش از اندازه‌اش روز‌هايش را ‌می‌شمرد تا ‌که به غذايش برسد تا بتواند آن ريشه‌‌ی درون خود را رشد و پرورش دهد. اما به هرحال روز‌های قشنگی به روال روز‌های
    گذشته داشتم که پايانش را فقط يک نفر می‌دانست که قادر و بی‌همتا بود.

HEDIYE_A_M

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    47
    امتیاز واکنش
    83
    يک هفته هيجانی ذهنم هم‌چون برگی که بر زمين می‌نشيند به پايان رسيد.
    هر چند انتظار زيادی کشيده بودم اما زندگی با انتظارم می‌تواند زيبا و هيجان‌انگيز باشد.
    لبه‌ی تختم نشستم. قلبم ديوانه‌وار بر سينه‌ام می‌کوبيد و بيش از حد استرس در وجودم رخنه کرده بود. با دیدن باران که از پشت پنجره شروع به باريدن کرده بود حس کردم که تنها نيستم و خدايی همين نزديکی‌ها است که همه‌ی غيرممکن‌های زندگيم را با توکل به
    خودش ممکن می‌کند.
    به کوله‌ام نگريستم که با هزاران شور و ذوق وسايل‌اش را چيده بودم. با نفس عميقی به سمت کوله‌ام رفتم و بعد از برداشتن‌ آن همراه مادرم به بيرون قدم برداشتم و شانه به شانه‌اش راه افتادم.

HEDIYE_A_M

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    47
    امتیاز واکنش
    83
    يادم می‌آيد که هميشه دوست داشتم فرمانروا باشم و عده‌ای از بچه‌های هم‌سن و سال خودم را در زير سلطه خود قرار دهم، برای آن‌که استعدادم را به رخشان بکشانم و حس حسرت را در دل آن‌ها و خود بزرگ‌بينی را در وجودم پروش دهم بلکه دوست داشتم آن زمانی که کوچک بودم و از استعدادهای خود غافل و خود را لعنت می‌فرستادم از تجربياتم به ديگران ياد دهم. چرا که هر چيزی را که برای فهميدنش سختی کشيدم به دوستانم بی‌آموزم! جالب‌تر از آن فکر اين بود که هميشه می‌انديشيدم که خدا به آن بزرگی‌اش خوش به حالش است! چرا که يکی برايش مشق را
    می‌نويسد، يکی برايش کفشش را واکس می زند و خیلی چیزهای دیگر.
    به افکار به بچه‌گانه‌ام لبخندی زدم
    اما با فکر این‌که گويی‌ گفتم بچه‌گانه و خود هنوزم بچه‌‌ام خنديدم‌. ‌با فشار آوردن دستم ‌که در دست مادر بود چشم به مدرسه دوختم. تابلويی زيبا با نام‌ مدرسه‌ی‌ جنگل را دیدم.
    بعد از روبوسی و خداحافظی با مادرم به داخل رفتم.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    50
    بازدیدها
    4,141
    بالا