جالب و دانستنی دختر ایرانیالاصل؛ نابغه نقاشی جهان +عکس

• شروع کننده موضوع hiva-shz
  • بازدیدها 252
  • پاسخ ها 1
  • تاریخ شروع

hiva-shz

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,931
امتیاز واکنش
622
[h=1]دختر ایرانیالاصل؛ نابغه نقاشی جهان +عکس[/h]​

فرارو- نابغه 15 ساله ایرانی الاصل برای برپایی نمایشگاهی از آثار خود به تهران سفر کرد.

فرارو: "ایزابل سالاری"، نقاش 15سالۀ ایرانی-ایتالیایی که همراه با جمعی از مدیران و هنرمندان ایتالیایی از جمله سابرینا کوله بازیگر صاحب نام ایتالیایی به سرزمین پدری اش سفر کرده نمایشگاه از آثار خود را در فرهنگسرای ملل افتتاح کرد.

234939_982.jpg

ایزابل سالاری که از پدری ایرانی و مادری استالیایی متولد شده است برای اولین بار در 3 سالگی نقاشی کرد. او از 7 سالگی به طور جدی کار بر روی بوم را آغاز کرد؛ او در نقاشيهاي پيش از 7 سالگياش به شيوه رئاليستي و فيگوراتيو نقاشي ميكشيد، اما پس از آن شروع به كشيدن نقاشيهاي آبستره كرد.

234940_246.jpg

ایزابل در 11 سالگي اولين نمايشگاه نقاشي خود را با 50 اثر در رم برگزار كرد که با استقبال منتقدان روبرو شد و پس از آن رسانه های به او لقب "پیکاسوی کوچولو" را دادند. پروفسور "بنيوتوني" يكي از بزرگترين منتقدان هنري ايتاليا پس از دیدن آثار او به تمجید از این نابغه نقاشی پرداخت و شهرتش را بیشتر کرد.

234941_657.jpg

همچنین "ویتوریو ازگاربی" منتقد مشهور هنری در ایتالیا و از شخصیت های محبوب تلویزیونی نیز به شدت تحت تاثیر آثار هنرمند خردسال قرار گرفت و نگاه جهانیان را به سوی ایزابل جلب کرد تا آنجا که موجب فروش 7000 یورویی آثار شد.

234942_477.jpg

ایزابل خود در در مورد نقاشی هایش می گوید: برخی از این آثار را وقتی خلق می کردم بسیار شاد و خوشحال بودم به همین دلیل شما می بینید رنگ قرمز و زرد پررنگ در آنها بسیار است و برخی را خیلی غمگین بودم که شما می بینید رنگ سفید و سیاه در این نقاشی ها بسیار دیده می شود.

234943_639.jpg

وی در مورد حضورش در ایران نیز گفته است: ایران را دوست دارم خب پدرم هم ایرانی است و خوشحالم آثارم را به اینجا آورده ام.

234944_262.jpg

در همین حال برخی از منتقدان معتقداند آن چه در به شهرت رسیدن ایزابل بیش از کیفیت آثار و نبوغ هنری اش نقش داشته، تبلیغات و مسائل حاشیه ای پیرامون او بوده؛ این منتقدان تنها دلیل موفقیت این هنرمند دورگه را سن بسیار کم او به خصوص در ابتدای به شهرت رسیدنش می دانند.

234945_671.jpg

گفتنی است پس از 3 نمایشگاهی که ایزابل در ایتالیا برگزار کرده است، نمایشگاه آثارش در ایران چهارمین نمایش او به شمار می رود و وی پس از این به لوس آنجلس، پاريس، موناكو، چين و ژاپن نیز سفر خواهد کرد. در زیر تعدادی از تابلو های او را می بینید.

234946_339.jpg

234947_599.jpg

234948_864.jpg

234949_913.jpg

• پیشنهادات
  • برخی موضوعات مشابه

بالا