دختر سنگنورد: طلا، پایان این ماجراجویی‌هاست

• شروع کننده موضوع Dead Man
  • بازدیدها 123
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
15,015
امتیاز واکنش
27,631
دارنده مدال طلای سنگنوردی سرعت در گفت و گو با ورزش سه پیش از آغاز رقابت های قهرمانی آسیا از آخرین وضعیت خود می گوید.

به گزارش "ورزش سه"، دختر سنگنورد ایران برای رقابت های قهرمانی آسیا آماده می شود. رقابت هایی که پیش از این دو بار آن را با طلا و نقره آسیا تجربه کرده است. فرناز اسماعیل زاده سنگنورد تیم ملی و چهره آشنای این ورزش در عرصه های جهانی، این روزها بعد از بازگشت از آرکو ایتالیا به فکر آمادگی پیدا کردن تا رقابت های قهرمانی آسیاست. این رقابت ها دو هفته آینده در تهران برگزار می شود و اسماعیل زاده به فکر تکرار طلای خود در سنگنوردی ماده سرعت است. بعد از بازگشت این دختر سنگنورد، سایت ورزش سه گفت و گویی اختصاصی با وی ترتیب داد تا از آخرین شرایط آمادگی اش پیش از شروع رقابت های قهرمانی آسیا مطلع شویم.

برای مان از رقابت های آرکو در ایتالیا بگویید؟

این مسابقه ها در منطقه ترنتینو در شمال ایتالیا برگزار شد و یکی از دوره های سخت خود را با شرکت 45 ورزشکار از قهرمانان جهان پشت سر گذاشت. کیفیت رقابت ها خیلی بالا بود هر چند تیم های آسیایی به دلیل در پیش بودن رقابت های قهرمانی آسیا در آن حضور نداشتند.

تجربه حضور در این رقابت ها را ظاهرا در ادوار قبلی هم داشتید؟

در سنگنوردی هرساله حداقل 9 کاپ جهانی در رشته سرعت برگزار می شود که شامونی فرانسه و ووجیانگ چین مکان های ثابت این رقابت ها هستند. شرکت در هر رقابت جهانی باعث افزایش امتیاز و صعود رنکینگ جهانی می شود. من امسال مسابقات سوییس و دو رقابت چین را از دست دادم و ایتالیا مسابقه ای بود که بعد از یک سال در آن شرکت کردم. بعد از مسابقات آسیایی، رقابت جهانی دیگری در اسکاتلند برگزار می شود که به دلیل نداشتن حامی مالی نمی توانم به این مسابقه بروم.

نتیجه امسال تان بهتر از آن سال بود؟

بله. من نتوانسته بودم به مرحله نهایی رقابت های ماده سرعت سنگنوردی 2011 آرکو ایتالیا راه پیدا کنم؛ اما این بار و در ورد کاپ موفق به صعود شدم؛ آن هم در میان 45 نفر از قهرمانان کشورهای شرکت کننده. باید بگویم از نتیجه ام راضی هستم.

شرایط اعزام سنگنوردان به این رقابت ها چگونه است؟

فدراسیون سنگنوردی برای اعزام نفرات قانون خاصی دارد. به این ترتیب که نفرات فینالیست کشور می توانند با هزینه شخصی روانه وردکاپ ها شوند.

آیا از رقابت های آرکو راضی هستید؟

حضور در رقابت جهانی ایتالیا و جای گرفتن بین 10 نفر برتر دنیا، سبب جای گرفتن من در رنکینگ امسال و ایجاد انگیزه بیشتر برای ادامه تمریناتم است. به ویژه از این جهت که امسال تجربیات سنگنوردی در ایتالیا به رقابت های تهران منتهی می شود و هدفم در پایان همه ماجراجویی هایم در سنگنوردی، طلای قهرمانی آسیاست.

برای قهرمانی آسیا آماده اید؟

تمریناتم را از اردیبهشت آغاز کردم و رقابت های آرکو در مسیر برنامه هایم قرار داشت. از دو روز پیش که برگشتم، تمریناتم را برای رقابت های آسیایی تهران از سر گرفتم و تا 27 شهریور روز آغاز مسابقه ها به طور کامل آماده می شوم.

حریفان تان در این رقابت ها از کدام کشورها هستند؟

اندونزی و چین هر کدام 7-6 ورزشکار خوب دارند؛ همین طور قزاقستان که سنگنوردان این کشور نیز حریفان من به شمار می آیند. البته کشورهای دیگر هم هستند؛ اما این سه کشور تاکنون ورزشکاران مطرحی را به رقابت های سنگنوردی فرستاده اند.

شرایط نفرات دیگر تیم ملی سنگنوردی به چه ترتیبی است؟

آنها هم تمرینات خود را دنبال می کنند. آخرین مرحله اردو 14 تا 18 شهریور برگزار می شود و در این مرحله ترکیب نهایی تیم سنگنوردی انتخاب می شود.

برخی موضوعات مشابه

بالا