فرهنگی و هنری درگذشت «بهاءالدین خرمشاهی» صحت ندارد

- کـیـمـیا -

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
5,643
امتیاز واکنش
45,406
خبرگزاری فارس: در پی شایعه نیمه شب گذشته مبنی بر درگذشت استاد بهاءالدین خرمشاهی نویسنده و قرآن‌پژوه پیگیری‌های خبرنگار فارس نشان می‌دهد که این شایعه صحت نداشته و این شاعر و حافظ‌پژوه در صحت و سلامت به سر می‌برند.

در همین رابـ ـطه نیز علی‌ دهباشی این شابعه را تکذیب کرد.

1213965_385.jpg

همچنین سایت شخصی بهاءالدین خرمشاهی در مطلبی به قلم رضا یعقوبی این مسئله را تکذیب کرد. در بخشی از این مطلب آمده است:

«امشب در حضور استاد بهاءالدین خرمشاهی، از چشمه زلال علم و دانش ایشان بهره‌مند می‌شدم و جرعه‌های پیاپی از آن کوثر جاودان بر می‌داشتم تا اینکه دوستی گرامی با من تماس گرفت و از تیر کج انداز حسود خبر داد که شایع شده است استاد خرمشاهی درگذشته است. به فکر ناقص و عقل خام بدخواهان خندیدم و گفتم که «خود به چشم خویشتن» می‌بینم که سرو روان ادب و فرهنگ ایران پاینده و پابرجاست و از حافظ‌خوانی ایشان در این بی‌وقتی شب پر از جرعه و ترانه و طربیم.

به لطف خدا و یاری‌های پیدا و پنهان او(قول همیشه‌ی استاد در آغاز سخن) ایشان در کمال سلامتی و صحت تمام به ویراستاری و تدوین دانشنامه حافظ مشغول‌اند و به یاری خداوند به زودی این مجموعه در دسترس اهالی فرهنگ و ادب و هنر و حافظ دوستان قرار خواهد گرفت.ما نیز غلام همت ایشانیم که در این روزگار پر جفا و پر کدورت با طیب خاطر به رغم تمام مشکلات به کار خود ادامه می دهند»

بهاءالدین خرمشاهی (زاده 1324 در قزوین) نویسنده، مترجم، روزنامه‌نگار، طنزپرداز، فرهنگ‌نویس، شاعر و استاد دانشگاه ایرانی است. وی تألیفاتی در حافظ‌شناسی و تفسیر اشعار او دارد.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
121
پاسخ ها
0
بازدیدها
176
پاسخ ها
0
بازدیدها