فوتبال داخلی ربیعی: اصالت و عشق خیلی چیزها را شدنی می‌کند

اناهید h.y

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,098
امتیاز واکنش
4,546
ربیعی: اصالت و عشق خیلی چیزها را شدنی می‌کند
سرمربی تیم فوتبال بادران معتقد است که اگر تیمی با برنامه و مهندسی شده کار کند می تواند به نتیجه ی دلخواه خود برسد؛ درست مثل همان کاری که سپیدرود و پارس جم کردند.

محمد ربیعی سرمربی بادران در خصوص اتفاقات بازی پایانی‌ این تیم مقابل قهرمان لیگ یک، عملکرد بادران در این فصل و برنامه هایش برای فصل آتی با خبرنگار "ورزش سه" گفتگو کرده است.

صحبت‌های سرمربی جوان و نام آشنای لیگ یک را در زیر می‌خوانید:

بعد از 2 سال رکورد پارس جم را شکستیم

ابتدا باید به پارس جنوبی جم و آقای تارتار بابت صعودشان به لیگ‌برتر تبریک می‌گویم. از اینکه توانستیم بعد از 2 سال رکورد بی‌شکستی پارسی‌ها را در جم بشکنیم خوشحالیم. ما و پارس دو تیم برتر نیم فصل دوم بودیم و بادران با کسب 13 امتیاز در 5 بازی پایانی‌ این موضوع را به اثبات رساند و بیشتر خرسندم که اکثر کارشناسان کیفیت فوتبال تیم را تحسین کرده و ارایه گر فوتبالی زیبا و تهاجمی بودیم.

تصمیم گرفتم بازی آخر به جوان ها بازی بدهم

باتوجه به اینکه ما در این دیدار از جوان‌هایمان استفاده کردیم، بازی خوبی داشتیم. ما در این بازی از 4، 5 بازیکن زیر 23 سال استفاده کردیم و میانگین سنی تیم ما در این بازی زیر 26 سال بود. در این بازی کریم اسلامی، احمد مهدی‌زاده و عین‌افشار را نداشتیم و سعید واسعی هم در دقایق پایانی به میدان رفت. البته باید بگویم که من از کل تیمم راضی هستم اما در این بازی تصمیم به استفاده از بازیکنان جوان گرفتیم.

با بی‌اخلاقی‌ها برخورد می‌کنم

نزدیک به صحنه درگیری دروازه‌بان‌مان با بازیکن پارس نبودم اما انگار یک درگیری جمعی بوده و فکر نمی‌کنم که تنها گلر ما مقصر بوده باشد. اما مطمئنا آن را بررسی خواهم کرد و اگر بی‌اخلاقی از سوی بازیکن ما بوده باشد قطعا با آن برخورد خواهم کرد. همیشه مهمترین اصلی که به بازیکنان در زمین گوشزد کرده‌ام بازی جوانمردانه و حفظ رفتار ورزشى در رویارویی با حریفان بوده است.

تیم مهندسی شده به نتیجه مدنظرش می‌رسد

فوتبال مقوله‌ای غیرمطلق و غیرقابل پیش‌بینی است اما اگر تیمی به صورت مهندسی‌شده و با برنامه کارش را انجام دهد قطع به یقین نتیجه‌ای که مدنظرش است را در طول زمان خواهد گرفت. شاید در کل رقابت‌های لیگ دغدغه‌هایی هم ایجاد شود اما در کل نگرانی‌ای وجود ندارد و نتیجه‌ای که می‌خواهید حاصل خواهد شد. شاید اگرهنوز 5، 6 هفته مانده بود به پایان لیگ می‌توانستم بگویم که مدعی قهرمانی و صعود به لیگ‌برتر خواهیم بود اما اکنون نمی‌توان گفت که با حضورم از ابتدای فصل می‌توانستیم قطعی به لیگ‌برتر صعود کنیم یا خیر.

امیدوارم نگرش قهرمانی بادران ماندگار شود

از اینکه ما را برای فصل آینده یک مدعی سرسخت می‌دانند تشکر می‌کنم. این نگاه از بیرون به بادران برای ما ارزشمند است؛ ما برای فصل آینده نه تنها باید این روند را به خوبی ادامه دهیم بلکه باید این دیدگاه را هم حفظ کنیم و با همین نگاه فصل آینده را قدرتمند آغاز کنیم. حفظ شکل و ساختار تیمی که برای من بسیار پر اهمیت است و پروسه تیم سازى را کلان ترین رکن کارى سرمربى میدانم؛ باید مهندسی صورت پذیرد و البته ما برای فصل آینده باید روی نقاط ضعف و قوت‌مان کار کنیم و این موضوع با اجرایی شدن خواسته‌های من از سوی مسئولین برآورده خواهد شد. صحبت‌هایی در جلسه ابتدایی ما با این تیم انجام شده و امیدوارم این خواسته‌ها انجام شود و نگرش قهرمانی در بادران ماندگار شود.

اصالت و عشق خیلی چیزها را شدنی می کند

فوتبال مثل تمام داستان‌های زندگی، داستان کسب کردن و استفاده از تجربه است. وقتی 2 تیم لیگ دسته دویی به لیگ‌برتر می‌آیند قطعا علامت‌ سوال‌هایی در ذهن همه ایجاد می‌شود؛ نکته قابل اهمیت در صعود این دو تیم این است که سطح لیگ ما بالا رفته است. مطمئنا هیچ موفقیتی اتفاقى نیست و حفظ ساختار و فعل خواستن هیچ زمان فراموش نمی‌شود و این‌ها رمز موفقیت یک تیم هستند. به علی نظرمحمدی هم به مانند آقای تارتار بابت صعود تیمش به لیگ‌برتر تبریک می‌گویم. هر دو تیم کاری بسیار سخت را شدنی کردند؛ اصالت و عشق خیلی چیزها را شدنی می‌کند. من باتوجه به تجربه‌ای که در گیلان در سال گذشته داشتم می‌دانستم چه اتفاقی رخ خواهد داد و شور و عشق هواداران این تیم شمالی به همه ثابت کرده بود که این تیم مطمئنا یکی از صعودکننده‌ها به لیگ‌برتر است.

برخی موضوعات مشابه

بالا