جالب و دانستنی زیباترین دختر ایران مقابل دوربین عکاس اروپایی+عکس

یاور همیشه مومن

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,276
امتیاز واکنش
733
[h=2]زیباترین دختر ایران مقابل دوربین عکاس اروپایی+عکس
[/h] مجموعه : مطالب خواندنی و جالب
0.326920001331326955.www.irannaz.com.jpg

یک دختر ایرانی به نام مهدیه آذری که خود را زیباترین انسان در جهان می داند، با حضور مقابل دوربین یک عکاس اروپایی، نام خود را به عنوان زیباترین دختر جهان ثبت کرد. به گزارش ایران ناز به نقل از مشرق مهدیه آذری دختر 10ساله از ایران که به عنوان زیباترین،جلوی دوربین حاضر شد گفت: من زیباترین دخترم چون نماز میخوانم. میشل شولتس کرزیزانوفسکی، عکاس اهل هلند به دنبال یافتن پاسخ این سؤال که زیبایی چیست؟ پنج قاره جهان را زیر پا گذاشت و از مردمان مختلف پرسید: آیا تو از همه زیباتری؟ وی گرچه با پاسخ هایی متفاوت در این زمینه روبرو شد اما عجیب ترین و شاید گفت منحصر به فرد ترین پاسخ را در ایران شنید وقتی مهدیه به او گفت "زیباست چون نماز می خواند" اما حتی این عکاس هم درک نکرد.
عکسهای او که در 10 کشور مختلف گرفته شده به صورت کتابی به نام زیباترین شخص جهان انتشار یافتهاست. در این کتاب پیش از هر عکس، اول علتی که شخص برای زیباترین بودن خود ذکر کرده آمده و سپس عکس او در پشت صفحه درج شدهاست. روزنامه هلندی تراو مصاحبه و نوشتاری داشته با آقای کرزیزانوفسکی که در آن چند و چون کار او اینگونه توصیف شدهاست:

0.326920001331326955.www.irannaz.com.jpg
شولتس کرزیزانوفسکی برای انجام این پروژه عکاسی خود در کشورهای مختلف آگهیهایی به این مضمون در روزنامهها چاپ کرد: هر کس خود را زیباترین زیباها میداند به این آگهی پاسخ دهد.
در کنار این آگهیها، او برای مطرح کردن این سؤال، به همراه تیم خود به مناطق مختلف از کوچه پسکوچههای ایران گرفته تا حلبیآبادهای هند، نیز سر زدهاست.
از کتاب شولتس کرزیزانوفسکی چنین برمیآید که زیبایی، ابعاد گوناگون زیادی دارد. بیشتر پاسخدهندگان دلیل ویژهای برای زیبا دانستن خود ذکر نکردهاند ولی دستهای نیز علت این حس را بیان کردهاند.
یکی، حفرههای کوچکی که به هنگام خنده بر روی گونههایش میافتد را نشان زیباترین بودن خود دانسته و دیگری چشمان درشتش، و شخصی دیگر لبهای قیطانیاش را. یک زن نابینای هندی به کرزیزانوفسکی گفت: هر کس من را دیده میگوید که تو زیبایی. مهدیه آذری، دختری 10ساله از ایران که به عنوان زیباترین، جلوی دوربین کرزیزانوفسکی حاضر شد در باره دلیل زیبا بودن خود گفت: من زیباترین دخترم چونکه نماز میخوانم.
البته شولتس کرزیزانوفسکی که درکی درست از ارزشها و آثار نماز و نقش آن در سلامت روحی و جسمی و معنوی مسلمانان ندارد در واکنش به حرف این دختر و خیلی ساده و سر سری میگوید که این حرف نشانه یک ششتشوی مغزی کامل است. در وبسایت شولتس کرزیزانوفسکی میخوانیم که حجت الاسلام محسن ترک زاده، روحانی اهل اصفهان نیز گفته است که تمام تلاش خود را می کند تا به خدا برسد بنابراین او زیباترین مرد جهان است.
ایران ناز، در کشور آفریقایی نامیبیا او و افراد تیم کرزیزانوفسکی به روستاها رفتند و پس از اهدای برنج به افراد محلی و برگزاری مراسم یکساعته سنتی، سؤال خود را با روستاییان مختلف مطرح کردند. روستاییان با دیدن اینکه چندین فرد بالغ از اروپا به راه افتاده و برای پرسیدن این سؤال به آنجا آمدهاند همگی از خنده بر روی زمین غلت میزدند.
شولتس کرزیزانوفسکی، افرادی را که برای عکسهای کتابش انتخاب کرده با دقت گلچین کردهاست. برای مثال در جریان عکاسیها مردی به او رجوع کرده و گفتهاست از سیاره دیگری به زمین آمده و قرار است بهزودی به سیاره خود بازگردد و به این دلیل زیباترین فرد روی زمین است، ولی این فرد توسط کرزیزانوفسکی برای پروژه عکاسی مناسب تشخیص داده نشد.
این عکاس 61 ساله هلندی پنج سال به دنبال معنی زیبایی بود ولی در پایان پروژه به این نتیجه رسید که به پاسخی نرسیدهاست. او در این مورد میگوید: هر کس کتاب من را مطالعه کند میتواند پاسخی را برای خود تصور کند. کار من، تنها این است تا میان مردم تعامل و ارتباط ایجاد کنم. موضوع اصلی این است که بدانیم این افراد در مورد زیبایی چه نظری دارند. فکر و نظر آنها میتواند بر حس ما هم تأثیر بگذارد.
کرزیزانوفسکی میافزاید که بر عکس انتظاراتش کسی تا به حال پروژه و کتاب او را مسخره نکرده و منفی ندانستهاست. وی میگوید که کتاب مثبتگرای من شاید بتواند حس کوچک مثبتی باشد در میان موج اخبار منفی که هر روزه رسانهها به سوی ما میفرستند.
او میگوید که اخبار فاجعه و جنگ تبدیل شده به تفریح روزانه مردم و این باعث شده تا دید ما به دنیای اطراف تبدیل به دیدی نادرست بشود.
یکی از روزنامه نگاران از کرزیزانوفسکی پرسید که آیا او خود را زیباترین فرد میداند؟ شولتس کرزیزانوفسکی در جواب گفت: اوایل از این پرسش فرار میکردم ولی الان میگویم، بله، من خودم را زیباترین حس میکنم. در جریان این پنج سال فهمیدم که همه به دنبال سازگار شدن با دنیای پیرامون خود هستند و ما خود میتوانیم بر این سازگاریها و هماهنگ شدنها تأثیر بسزایی بگذاریم.
کرزیزانوفسکی ادامه میدهد: اگر بگویی بله، من زیباترینم، با گفتن همین جمله همه چیز دلپذیرتر، زیباتر و جالبتر میشود تا وقتی که بگویی نخیر من زیبا نیستم. زیبا بودن یک امر انتخابی است.

برخی موضوعات مشابه

بالا