فرهنگی و هنری زی زی گولو خانه نشین شده است

• شروع کننده موضوع PARISA_R
  • بازدیدها 153
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,752
امتیاز واکنش
10,626
عادل بزدوده، کارگردان و عروسکساز با اعلام بیدارباش و هشدارباشی به مسئولان از دغدغهاش برای کارهای عروسکی و حال این روزهای زیزی گولو گفت.

n00435802-b.jpg

به گزارش افکارنیوز، عادل بزدوده کارگردان، کارشناس نمایشی عروسکی و عروسکساز در خصوص تأثیر صداپیشگی و عروسکگردانی بر موفقیت یک شخصیت عروسکی گفت: گاه با انتخاب صدا و حرکت درست، موفقیت یک شخصیت عروسکی بالا میرود و گاه با انتخابهای غلط در این زمینه فاجعه رخ میدهد، این تأثیرات نسبی است و با انتخابهای درست صداپیشه و عروسکگردانی میتوان به موفقیت کار افزود.

وی در خصوص برنامههای عروسکی تلویزیون در حال حاضر عنوان کرد: متأسفانه این روزها کسی دغدغه کار کودک و برنامههای عروسکی را ندارد و این موضوع باعث شده است که شاهد کارهای عروسکی موفقی نباشیم.

بزدوده با اشاره به اینکه «برنامه کلاه قرمزی» مخصوص کودکان نیست، افزود: در ۳۶۵ روز سال تنها ۱۳ روز عید است که برنامه کلاه قرمزی پخش میشود و مخاطبان زیادی هم دارد، اما مسائلی که در این برنامه طرح میشود و ساعت پخش آن مناسب کودکان نیست و بیشتر به درد بزرگترها میخورد.

این عروسکساز با اعلام آمادگی برای ساخت عروسکهای جدید بیان کرد: من دغدغه ساختن را دارم و فعل خواستن را هم اعلام میکنم اما تنها خواستن من کافی نیست و حمایت مسئولان و سرمایهگذاران هم لازم است.

خالق زیزیگولو در مورد این عروسک محبوب گفت: زیزیگولو سالهاست که در کنج خانه استراحت میکند و منتظر است تا یک روز به قاب تلویزیون برگردد.

بزدوده با اشاره به یکی از طرحهایش که سالهاست بیپاسخ مانده است، اظهار داشت: من طرحی دارم در مورد بچههای شهرستان و روستا با عنوان «مزرعه مشدیجون» که در ۵۲ قسمت ساخته میشود، و با اینکه طرحی کاملاً عروسکی است اما حدود ۶ سال است مسئولان پاسخی برای اجرای این طرح به من ندادهاند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دوست دارد عروسک باشد، گفت: بله، اما به شرط آنکه عرسکگردانم قدر چنین عروسکی را بداند.

عادل بزدوده در پایان به مدیران و مسئولان بیدار باش و هشدارباش داد و افزود: مسئولان بدانند که چه زمان مهمی را از دست میدهند اگر برای ساخت کارهای عروسکی و کودک دغدغهای نداشته باشند.

برخی موضوعات مشابه

بالا