اخبار کنسرت ها سالار عقیلی قطعه جدید «به اصفهان رو» را به آب و خاک اصفهان تقدیم کرد

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
خواننده مطرح موسیقی سنتی کشورمان گفت: به دلیل علاقه به مردم اصفهان در آلبوم جدیدم قطعه «به اصفهان رو» را به مردم و آب و خاک اصفهان می‎کنم. تصویربرداری بخشهای پایانی سریال در حال پخش «آوای باران» حسین سهیلیزاده هفتهی آینده تمام میشود.

2014012413513026.gif

به گزارش سينما خبر؛ سالار عقیلی چهارشنبه شب در نشست خبری در هتل پیروزی اصفهان اظهار کرد: این کنسرت، دومین کنسرت رسمی من در اصفهان است، کنسرت دوره گذشته بسیار منظم برگزار شد به همین جهت این بار نیز با گروه برگزار کننده مهر نظر این کنسرت را برگزار کردیم.
وی افزود: علاقه خاصی به اصفهان و مردمش دارم، مردم اصفهان احترام و محبتهای فراوانی به من و خانوادهام داشتهاند.
این خواننده مطرح موسیقی سنتی ادامه داد: به سبب ارادتی که به مردم اصفهان دارم، در سیدی جدیدم یک قطعه را با نام «به اصفهان رو» تقدیم به مردم شریف اصفهان می‎کنم.
وی تصریح کرد: این قطعه را به اتفاق پیانو نوازی همسرم حریر شریعتزاده ساخته‎ام و تقدیم به آب و خاک اصفهان و مردم مهربان و خونگرمش می‎کنم.
عقیلی با بیان اینکه، اصفهان پایتخت فرهنگی ایران است، گفت: به سبب اهمیت اصفهان علاقمندم کنسرت‎های بیشتری در اصفهان، اجرا کنم.
وی تصریح کرد: در اجراهای این سه شب، قطعات «چهار مضراب» و «پرنده» از آلبوم جدیدم را تقدیم به مردم اصفهان می‎کنم.
این خواننده مطرح کشور در ادامه از اجرا در سالن کوثر شهدای ارتش ابراز خرسندی کرد و گفت: سالن کنسرت نباید زیاد بزرگ باشد، برای موسیقی اصیل و سنتی بهتر است که سالن کنسرت کوچکتر باشد تا همه لـ*ـذت ببرند.
وی ادامه داد: وجود سالن‎هایی همچون سالن کوثر برای اصفهان بسیار مهم است، زیرا در زمینه سالن‎های کنسرت در کشور مشکلات زیادی وجود دارد.
عقیلی گفت: در برخی از شهرها از سالن‎های ورزشی برای اجرای کنسرت استفاده می‎شود که من با این موضوع بسیار مخالفم چراکه این کار را توهینی به مخاطب می‎دانم زیرا مردم برای خوانندگان ارزش قائل می‎شوند و برای شرکت در کنسرت هزینه زیادی می‎پردازند.
وی گفت: امیدوارم مسئولان سایر شهرها هم سالن‎های همچون سالن کوثر را برای اجرای موسیقی در نظر بگیرند و به این شکل به فرهنگ و هنر احترام بگذارند
خواننده سنتی در ادامه از سابقه همکاری خود با گروه قمر گفت و تصریح کرد: سابقه کار من با گروه قمر به 9 سال گذشته باز می‎گردد،
وی از ساخت قطعه‎ای به نام «مایه ناز» به یاد استاد غلامحسین بنان خبر داد و اضافه کرد: این آلبوم با نام «وداع یار» و یا «مایه ناز» منتشر می‎شود.
عقیلی در بیان دلایل استفاده از شعر معاصر و نو در قالب موسیقی سنتی ادامه داد: آهنگسازی بر روی کارهای نو و معاصر بسیار سخت است چرا که اشعار شعرای بزرگ دارای وزن و قافیه است به همین دلیل آهنگسازی روی آنها ساده است.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
143
پاسخ ها
0
بازدیدها
139
بالا