علمی سالی سرشار از فناوریهای شگفتانگیز

• شروع کننده موضوع MILAD_A
  • بازدیدها 163
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

MILAD_A

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
27,940
امتیاز واکنش
17,247
634969485972583924.jpg
[h=2][/h] در ایستگاه تاکسی منتظر ایستادهام، ناگهان تاکسی وارد ایستگاه میشود. در را باز میکنم و سوار میشوم. از تعجب شاخ درمیآورم. در این تاکسی اصلا رانندهای نیست. با خودم میگویم شاید خیالاتی شدهام، اما انگار واقعیت دارد و هیچکس جز من در تاکسی نیست. ترس وجودم را تسخیر میکند، تصمیم میگیرم از تاکسی پیاده شوم؛ اما به محض اینکه در بسته میشود تاکسی به راه میافتد. در ایستگاه بعدی مسافر دیگری هم سوار میشود. تاکسی دوباره راه میافتد. مسافر بغـ*ـل دستی بسیار خونسرد به نظر میرسد.

انگار اصلا از حضور نداشتن راننده در خودرو تعجب نکرده است. ترس من هر لحظه بیشتر می شود. با خود می اندیشم شاید من راننده را نمی بینم. ناگهان مسافر بغـ*ـل دستی ام از وقوع یک تصادف در مسیر حرکت صحبت می کند. انگار خودش هم شگفت زده شده است. نمی دانم چطور فهمید در این مسیر تصادفی رخ داده است. راننده نامرئی تاکسی پیش از این که در ترافیک به دام افتد، تغییر مسیر می دهد و ...

با صدای زنگ تلفن هراسان بیدار می شوم. از این که همه این اتفاقات را در خواب تجربه کرده ام، خوشحالم. اما گویی این خواب اندکی با رویاهای شبانه متفاوت است. در حقیقت من به آینده سفر کرده ام؛ آینده ای نزدیک که شاید کمتر از یک سال تا محقق شدن هر یک از این تجربه های ناآشنا در عالم واقع زمان داشته باشیم.

پیش بینی های انجام شده برای ظهور فناوری های جدید در سال آینده حاکی از آن است که سال آینده بی تردید سرشار از شگفتی است؛ شگفتی هایی که طیف وسیعی از فناوری ها از تاکسی های بدون راننده گوگل تا عینک های واقعیت مجازی گوگل و موتورسیکلت های الکتریکی بدون صدا را شامل می شود.

پس اگر ناگهان با تجاربی مشابه آنچه در قالب یک رویا مرا محصور خود ساخته، مواجه شدید به جای این که هراسان شوید به استقبال از آنها بروید. چراکه همه این تجارب جالب توجه ارمغانی از دنیای فناوری است که مکمل فناوری های پیشین بوده و می تواند تجربه ای جدید و متفاوت از شهرنشینی و زندگی شهری را پیش رویتان به تصویر بکشد.

برخی موضوعات مشابه

بالا