سیاسی سند املاک نجومی روحانی و جهانگیری!!!

• شروع کننده موضوع ا.ج
  • بازدیدها 172
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

ا.ج

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
595
امتیاز واکنش
15,713
نامزد انتخابات ریاست جمهوری خطاب به جهانگیری گفت: وقتی کسانی مثل شما در دوره وزارت خود پاداش چند میلیاردی برای خودتان و دیگران تصویب می‌کردید، چطور انتظار دارید مبارزه با قاچاق صورت بگیرد؟

به گزارش
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
، محمد باقر قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری در سومین مناظره در نقد اظهارات جهانگیری گفت: آقای جهانگیری اگر ما بحث چهار درصدی‌ها را مطرح می‌کنیم، برای این است که چرا اینها با قاچاق کالا مبارزه نمی‌کنند؟ اولین راه مبارزه با قاچاق، پیشگیری است.

وی افزود: وقتی در دولت مدیران و وزرا که اقتصاد در دستشان است، در شرایطی که کارگران ۸۰۰ هزار تومان می‌گیرند و حقوق عقب‌افتاده هم دارند، اما وزرا پایه‌گذار حقوق نجومی می‌شوند مثل شما که در دوره وزارت خود پاداش چند میلیاردی برای خودتان و دیگران تصویب می‌کردید، چطور انتظار دارید مبارزه با قاچاق صورت گیرد؟

این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: وزیری که کار فرهنگ دارد، واردات قاچاق می‌کند؛ آیا انتظار برخورد با قاچاق دارید!؟ آقای روحانی و آقای جهانگیری شما وقتی نمی‌توانید امنیت سپرده‌گذاران مؤسسه‌های مختلف از جمله کاسپین و میزان را برقرار کنید، وقتی در مسکن مهر این‌گونه مشکل پیش می‌آید، بدانید علت آنجاست که وزرا مشغول کار تجاری هستند.

قالیباف گفت: وقتی کسی را می‌گذارید که مدیر بانک را معرفی کند و ۴۰۰ میلیارد را بدون هیچ روالی جابجا می‌کند، قاچاق کالا هم اتفاق می‌افتد.

آقای جهانگیری! خانه ۳۸۵ متری ونک را چگونه خریدید؟

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در نقد اظهارات میرسلیم گفت: مشکل صادرات حل نخواهد شد با عملکرد چهار درصدی‌ها، چون منفعت آنها در واردات است.

وی افزود: آقای جهانگیری در اظهارات خود نکاتی را عنوان کردند که دروغ آشکار است. گفتند ۲۲۰۰ میلیارد دزدی در املاک نجومی صورت گرفته؛ این باید ثابت شود چون در مقابل چشم مردم تهمت زده‌اند. من همان موقع به دادستان کل نامه نوشتم و خواستم به این مسئله رسیدگی کنندکه پاسخ دادند در این باره جرم سازمان‌یافته‌ای صورت نگرفته.

قالیباف ادامه داد: اما در آن زمان چون فساد حقوق‌های نجومی شما درآمد، آقای نجفی مشاور شما با برخی ها جلسه گذاشت و گفت املاک نجومی را معادل‌سازی کنید که جلوی حقوق‌های نجومی گرفته شود و گند کارهای دولت در نیاید.

این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: این است که می‌گویم چهار درصدی‌ها خیلی پررو هستند، آقای جهانگیری اگر بانکی تخلف کرده، با آن برخورد کنید؛ شما در دولت مسئول هستید بخصوص با تخلفات بانک گردشگری که متعلق به برادر خودتان است.

قالیباف گفت: این اخلاق شماست که مثل آقای روحانی راست راست نگاه می‌کنید به دوربین، آقای جهانگیری وقتی وزیر بودید، همین زمینی که در ونک دارید که ۳۸۵ متر است را ۱۴۰ هزار تومان خریدید؛ شما حقوقدان هستید؟

وی تصریح کرد: اگر مجلس و شورا تحقیق و تفحص را قبول نکردند، علتش این بود که سیـاس*ـی‌کاری کردید؛ اسناد آن موجود است که شما شخصاً مِلک گرفته‌اید.

قالیباف در نقد اظهارات روحانی گفت: درست است حتماً بانک‌ها نقش جدی در بحث تولید کار و اشتغال دارند، اما مشکل این است که دولت در اداره و نظارت بر بانک‌ها، ناکارآمد است.

وی افزود: بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان وام داده شده که عمدتاً در دست افراد خاص است، مردم برای وثیقه وام پنج میلیونی و شش میلیونی گرفتار هستند، البته آقای جهانگیری می‌گویند وام ازدواج را ۱۰ میلیون کردیم، این‌گونه نیست چون دولت در مجلس با افزایش وام ازدواج مخالفت کرد؛ این مجلس بود که وام را تا ۱۰ میلیون افزایش داد.

این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: دولت در این بخش ضعیف عمل کرده، وقتی می‌گوییم دولت قبل، از نظر مردم و بنده، دولت قبل جنابعالی هستید، آقای روحانی بعد از چهار سال دوباره وعده می‌دهید، در این مدت هیچ اتفاقی نیفتاد، شفافیت حساب‌ها صورت نگرفت و نقدینگی سه برابر شد، از ۱۰ درصد به ۱۲.۴ درصد رشد بیکاری داشتیم؛ درختی که در چهار سال میوه ندهد، بعد از چهار سال هم میوه نمی‌دهد.

قالیباف در نقد اظهارات هاشمی‌طبا گفت: در تولید، نیازمند نیروی انسانی کارآمد، تکنولوژی و سرمایه مناسب هستیم، در کشور در بخش‌های مختلف نیروی مناسب و آموزش‌دیده داریم، سرمایه هم اگر درست هدایت شود، باید گفت سرمایه داخلی خوبی داریم؛ البته باید تلاش کنیم سرمایه خارجی هم جذب کنیم که برای این کار باید ابتدا امنیت سرمایه داخلی را برقرار کنیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه ششم ما را مکلف کرده که در هر ماه بیش از یک میلیون شغل ایجاد کنیم، تصریح کرد: چگونه می‌توان این کار را انجام داد؟ آیا بحران به وجود آمده ریشه در چهار درصدی‌ها ندارد که فقط برخی از این امکانات استفاده می‌کنند؟ آیا این بحران ریشه در ناکارآمدی مدیریتی ندارد!؟

قالیباف درخصوص اظهارات رئیسی گفت: رسیدگی به محرومان وظیفه همه ماست و این توقع مردم، انقلاب و نظام است.

وی افزود: ما باید کاری کنیم که تولید رونق پیدا کند تا محرومان به مسیر زندگی برگردند امروز کسانی که می توانند تولید کار کنند تحت فشار قرار دارند و به دلیل واردات غیر رویه و قاچاق تجار و سرمایه داران ما به حاشیه رفته اند چون نگران هستند و ۴ درصدی هایی که من تاکید می کنم سعی می کنند بیشترین منفع را ببرند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: این ۴ درصدی ها هستند که محرومان را به وجود آوردند آیا در دولت شما برنامه جدی برای برخورد با این افراد وجود دارد؟

قالیباف در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برنامه‌های شما برای رسیدن به سند چشم‌انداز ۲۰ ساله چیست؟ گفت: امروز کشور ما با یک بحران اقتصادی از جمله بیکاری، رکود و گرانی روبروست.

وی افزود: در حوزه گرانی گفته می‌شود تورم کنترل شده، اما مردم می‌دانند که گرانی هنوز وجود دارد؛ شکر از ۱۵۰۰ به ۳۵۰۰ تومان رسیده، اشتغال و بیکاری از سه و نیم میلیون تا ۶ و ۷ میلیون رسیده، تعطیلی کارگاه‌ها وجود دارد، در چنین شرایطی وظیفه همه دولت‌هاست که تدبیر کرده و به کمک مردم بیایند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: به نظر من دولت آقای روحانی نتوانست موفق عمل کرده و به کمک مردم بیاید، در برخی زمینه‌ها با افزایش هزینه خود، حتی دست در جیب مردم شد، با افزایش قبوض آب، برق و تلفن، فشار یکنواختی به مردم بخصوص قشر محروم آمد.

قالیباف تصریح کرد: در حوزه مالیات وقتی می‌خواهیم رشد کنیم، چرا به تولیدکنندگان بخصوص تولیدکنندگان کوچک تخفیف و یا معاف مالیاتی نمی‌دهیم؟

وی اظهار داشت: ۴۰ درصد فرار مالیاتی در کشور داریم و در مالیات بر ثروتمندان کمترین سهم دریافت را داریم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید در دولت مردم اشتغال و افزایش کار را دنبال کنیم که مشکل بیکاری حل شده و رونق و تولید در کشور ایجاد شود.

قالیباف افزود: خوشبختانه آقای روحانی هم قبول کردند که باید برویم به سراغ نیروهای جویای کار و آنها را شناسایی کنیم و سایتی برای کارآفرینان ایجاد کنیم؛ بگذریم از اینکه با شکایت ایشان، سایت ما بسته شد و سایت خودشان راه افتاد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: مالیات را باید عادلانه کرد و از اقشار محروم نیز حمایت کنیم.

قالیباف گفت: وعده‌ها و تعهداتی که به مردم دادم، از جنس عدد و رقم است؛ من مدیر اجرایی بودم، کار کردم، با حرف و شعار نیست.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: آقای جهانگیری می‌دانند ما وعده ۱۰۰ کیلومتر مترو را اجرا کردیم، این روشن است، سابقه من خُلف وعده ندارد، مردم مطمئن باشید پنج میلیون شغل را اجرایی می‌کنیم و ۱.۲ درصد از این اشتغال را در مناطق روستایی با تأکید بر محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: در حوزه صنایع سنگین، نفت، پتروشیمی و توجه به صنایع پایین دستی آن و نیز رانت‌خواری که شغل اساسی مشاغل پایین‌دستی است، کار می‌کنیم و برای کارگاه‌های از کار افتاده نیز برنامه داریم.

قالیباف گفت: در حوزه ساختمان رونق ۱۶- داریم اما به آن رونق خواهیم داد، در حوزه گردشگری و IT ماهانه و سالانه به مردم گزارش می‌دهیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خطاب به حسن روحانی گفت: آقای روحانی شما به گونه‌ای در صحبت‌هایتان تعریف کردید که انگار اشکالی در اقتصاد کشور نیست، اما بدانید هر قدر شما و آقای جهانگیری بگویید و حتی بقیه افراد دولت را هم بیاورید، نمی‌توانید از کارنامه دولت دفاع کنیم؛ بی‌قانونی دولت اینجاست که برنامه ششم تصویب شده، شما فقط چهار برگ در این باره دادید و بعد هم آن اختلاس رخ داد.

وی تصریح کرد: حتماً افزایش درآمد ۲.۵ برابری برای بخش ارزی و ریالی کشور امکانپذیر است، همانطور که خودتان گفتید امسال فقط ۲۰ میلیون دلار یک نمونه آن بود؛ برای این کار باید به بخش خصوصی و تعاونی‌ها اعتماد کنیم.

قالیباف با اشاره به اینکه امروز رفتار دولت چهار درصدی‌ها مثل دوره قاجار شده است، خاطرنشان کرد: بانک‌ها، بخش فولاد و پتروشیمی دست چه کسانی است، وقتی اعتماد به منابع داخلی ندارید و امنیت سپرده‌گذاری در مؤسسه‌هایی مانند کاسپین را نمی‌توانید تأمین کنید، سرمایه‌گذار به این کشور نمی‌آید.

وی ادامه داد: من در دولت نیستم اما قوی‌ترین دیپلماسی شهری در دولت من اتفاق افتاد و دبیرخانه دیپلماسی شهری در تهران است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اینجا بداخلاقی شد، شما دروغ گفتید و من گفتم دروغ نگویید؛ باید درباره ۲۲۰ میلیارد پاسخ دهید. شخص آقای روحانی و آقای جهانگیری املاک نجومی بردید، ۸۰۰ متر در شهرک غرب به متری ۳۰۰۰ تومان بردید که باید درباره آن توضیح دهید.

قالیباف یادآور شد: تا فساد در این کشور جمع نشود، این وضع درست نمی‌شود.

لیست اموال خود را منتشر کردم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بخش دوم مناظره در پاسخ به این سؤال که برنامه دولت شما برای ارتقای بهره‌وری در حوزه کشاورزی چیست؟ گفت: بنده جلسه قبل قولی به مردم دادم، معتقدم شفاف‌سازی مهمترین موضوع برای رشد اقتصادی است.

وی گفت: من گفتم همه ما اموال خود را بر اساس قانون اعلام کنیم، البته قانون می‌گوید باید اموال خود را به قوه قضائیه اعلام کنیم اما من معتقدم مردم هم باید بدانند؛ کل دارایی خودم و بستگانم را در کانال تلگرامی‌ خودم گذاشته‌ام تا معلوم شود دارایی من کجاست.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر این اتفاق بیفتد، بسیاری از کارها حل می‌شود.

قالیباف ادامه داد: برای امنیت غذایی حتی با محدودیت‌هایی که در حوزه آب داریم، باید به سمت خودکفایی اقلام غذایی برویم که سیاست‌های کلان، این مسئله را روشن کرده مخصوصاً برای روستاها با همین نگاه، صنایع کوچک و خانگی این کار را انجام می‌دهیم و اشتغال ایجاد خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: البته تا زمانی که مبارزه با فساد و رانت حل نشود، در حوزه کشاورزی، صنایع و تولید به نقطه خودکفایی نمی‌رسیم و نمی‌توانیم صادرات داشته باشیم.

قالیباف در بخش پایانی سخنانش در مناظره سوم گفت: دوست دارم در پایان مطالبی را به مردم بگویم، آقای روحانی و جهانگیری مطالبی را مطرح کردند و اگر پاسخ نگویم، حق مردم مظلوم و همه ایرانیان را ضایع کردم.

وی افزود: امروز مشکل عدم رشد اقتصادی و فرصت‌های نابرابر در حوزه اقتصادی و اجتماعی داریم؛ آقای روحانی شما می‌گویید هر کس هست، برخورد می‌کنم، شما که مطلع هستید بستگان شما در حوزه بانکی و مالی چه کارهایی می‌کنند، چرا برخورد نمی‌کنید چون شما هم از این رانت برخوردارید.

این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: وقتی حدود ۸۰۰ متر زمین به متری ۳۰۰۰ تومان در سال ۸۰ بگیرید، شجاعت برخورد با متخلف را ندارید. آقای جهانگیری به مردم بگویید ۳۸۵ متر زمین در دهه ۸۰ متری ۱۴۰ هزار تومان از بیت‌المال گرفتید، چرا اینها را به مردم نمی‌گویید؛ آیا شما می‌خواهید با فساد مبارزه کنید!؟

قالیباف تصریح کرد: این را می‌گوییم، می‌گویید نداریم، آن یکی دیگر را می‌گوییم، می‌گویید نمی‌شود؛ من اسناد زمین‌هایی که برای شما دو بزرگوار است را آوردم و به مردم نشان می‌دهم، به همین دلیل است که می‌گویید نداریم، شش میلیون بیکار در کشور از کجا آمده است، ما یک درصد جمعیت و خاک و پنج درصد منابع دنیا را داریم چرا نمی‌توانیم این را مدیریت کنیم؛ علت آن فساد است و سیستم‌ها هوشمند نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: «هر چه بگندد، نمکش می‌زنند»؛ باید شجاعانه بایستیم و با فساد مبارزه کنیم و حق مردم را بدهیم، ما بر این باوریم که حتماً همه دلسوز مردم هستیم.

برخی موضوعات مشابه

بالا