اخبار سینما و تلوزیون سياوش اسعدي و علي سرتيپي از «جيب بر خيابان جنوبي» گفتند

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 195
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
مهمانان برنامه «هفت» در شب گذشته علي سرتيپي و سياوش اسعدي بودند كه از فروش خوب و مشكلات فيلم «جيب بر خيابان جنوبي» گفتند.

85562967848686754447.jpg

به گزارش خبرنگار سينما خبر ، شب گذشته در برنامه تلويزيوني «هفت» كه رويدادهاي سينمايي در آن بررسي مي شود ، به فيلم سينمايي «جيب بر خيابان جنوبي» پرداخته بود.

در اين ميزگرد سينمايي علي سرتيپي ، سياوش اسعدي و محمد گبرلو سردبير برنامه «هفت» در خصوص هزينه تمام شده و چگونگي ساخت «جيب بر خيابان جنوبي» به گفتگو نشستند.

علي سرتيپي تهيه كننده اين فيلم ابتدا از فروش فيلم گفت : با توجه به تعطيلات و اكران فيلم در زمستان تاكنون فروش خوبي را در پيش داشتيم و اميدواريم اكران فيلم تا جشنواره ادامه پيدا كند.

وي ادامه داد : هزينه «جيب بر خيابان جنوبي» كمتر از 500 ميليون تومان بود و به طور خالص در بخش خصوصي ساخته شد و هيچ كمكي از جايي به اين فيلم نشد و ما در حال مذاكره هستيم تا فيلم را در آمريكا ، آلمان و انگلستان اكران كنيم.

سرتيپي گفت : من با اين موضوع كه گفته مي شود «جيب بر خيابان جنوبي» فيلم گيشه اي است مخالفم ، زيرا خود من دنبال اينگونه فيلم ها نمي روم و اصولا به سينماي بدنه و سينمايي كه بتواند با مردم ارتباط برقرار كند ، معتقد هستم.

وي در خصوص همكاري خود با «سياوش اسعدي» افزود : سياوش اسعدي به دليل اينكه كارهاي پخش فيلم قبلي اش را در دفتر ما انجام داد ، آشنايي داشتيم و مي دانستيم مسلط به كارش است و به اين جهت همكاري با وي را پذيرفتم.

در ادامه اين برنامه سياوش اسعدي كارگردان فيلم «جيب بر خيابان جنوبي» در خصوص ساخت اين فيلم گفت : اعتقاد من اين است كه در مرحله اول بايد فيلمي ساخته شود كه سينما در آن باشد ، يعني تعريف كلي سينما در فيلم مشهود باشد و دراين فيلم هم تلاشمان را كرديم كه اين ويژگي ها را داشته باشيم.

وي ادامه داد : وظيفه فيلمساز اين نيست كه فيلم را بازگو كند ، بلكه بايد كارگردان مفاهيم را انتقال دهد و منتقدين بايد كار بازگو كردن را انجام دهند و در فيلم «جيب بر خيابان جنوبي» تمام تلاشم را كردم تا به انتقال مفاهيم بپردازم.

در ادامه برنامه سرتيپي در خصوص تبليغات «جيب بر خيابان جنوبي» گفت : ما در واقع بضاعتمان براي كار تبليغاتي بسيار كم است و در حد چند فكر خلاقانه بود كه به تبليغ فيلم كمك كرد ، به طور مثال ما آپارات برديم در چند سينما و تيزر فيلم را با صداي «مسعود كيميايي» پخش كرديم و باعث شد تا حدودي مخاطب جذب فيلم شود. اما به طور كلي از مهندس ضرغامي تشكر مي كنم كه به فيلم هاي سينمايي ديگر امكان تبليغات دادند و اين موضوع بسيار به نفع سينما است.

سياوش اسعدي در پاسخ به سوال گبرلو مبني بر اينكه گفته مي شود ديالوگ هاي فيلم هاي وي شبيه فيلم هاي كيميايي است گفت : به هر حال سينماي كيميايي بر من تأثير داشته ، اما نمي توان گفت ديالوگ ها شبيه ديالوگ هاي كيميايي است.

وي در خصوص دكوپاژ كلاسيك فيلم و دشواري آن افزود : اين موضوع به همكاري و همراهي تهيه كننده هم بستگي دارد و شانس با من بود كه سرتيپي پشت اين فيلم بود و احترام بسياري به ساخت اين فيلم گذاشت.

بالا