سیاسی شرمن: آژانس به صورت مستمر فعاليت هاي هسته اي ايران را رصد مي کند

• شروع کننده موضوع kiya dokht
  • بازدیدها 113
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
8,672
امتیاز واکنش
26,158
آخرین خبر : شرمن: آژانس به صورت مستمر فعاليت هاي هسته اي ايران را رصد مي کند
تاریخ انتشار: 94/10/29 10:19
صداوسيما/ معاون سابق وزير خارجه آمريکا گفت: آژانس نظارتي مستمر و مداوم بر فعاليتهاي هسته اي ايران خواهد داشت. به گزارش شبکه تلويزيوني ام اس ان بي سي، وندي شرمن، رئيس سابق گروه مذاکره کننده آمريکايي در گفتگوهاي هسته اي برجام ،گفت: توافق هسته اي، توافقي خوب است زيرا هدف رئيس جمهور اوباما و هدف جامعه جهاني نيز همين مسئله بوده است. شرمن افزود: من بسيار خوشحال هستم که روز اجراي توافق فرارسيده است. آژانس بين المللي انرژي اتمي بر روند اجراي اين توافق نظارت خواهد داشت. شرمن،گفت: با آنکه ممکن است پس از ده تا پانزده سال تعداد سانتريفوژهاي ايران افزايش يابد و تحقيق و توسعه اي انجام شود، بايد توجه داشت که آژانس بين المللي انرژي اتمي براي مدت بيست سال ، بر روند توليد سانتريفوژ نظارت خواهد داشت و براي مدت بيست و پنج سال روند توليد اورانيوم از مرحله استخراج تا تبديل به هر ماده اي زيرنظر خواهد بود. والتر آيزاکسون کارشناس ارشد موسسه تحقيقاتي اسپن در آمريکا در ادامه اين گفتگو از شرمن پرسيد: شاهد آن بوديم که ايران به تعهداتش پايبند ماند و به روز اجراي توافق رسيديم به طوري که ايران قلب رئاکتورش (در اراک) را بيرون آورد و اورانيوم را از کشور خارج کرد. اما مي بينيم که ايران به سرعت ماجراي ملوانهاي آمريکايي را به خوبي رقم زد. ايران کارهاي ديگري ازقبيل مبادله زندانيان نيز انجام داده است. با اين اوصاف، آيا توافق شما، چيزي فراتر از توافق هسته اي است و آيا مي توان اميدوار بود که گام به گام، روابط جدي بين دو کشور شکل بگيرد ؟ شرمن در پاسخ گفت: البته در اين خصوص بايد به نقش رئيس جمهور اوباما و جان کري وزير امورخارجه نيز بايد توجه داشت. بايد عرض کنم که وضع کنوني به معناي آن است که کانال گفتگو شکل گرفته است و ما مسيري مستمر براي ارتباط با ايران داريم.

برخی موضوعات مشابه

بالا