شطرنج*باز مطرح تیم ملی از زیر پرچم ایران خارج شد + سند

sogand madadi98

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
379
امتیاز واکنش
552

به گزارش پارس به نقل از ایسنا، در آخرین رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) نام الشن مرادی از فهرست شطرنج*بازان ایران خارج شده است.

این شطرنج*باز ایرانی که ماه گذشته بعد از احسان قائم مقامی در جایگاه دوم رنکینگ شطرنج*بازان ایران قرار داشت در فهرست جدید اعلام شده، زیر پرچم فدراسیون جهانی قرار دارد و فدراسیون او که ماه گذشته ایران بود به فیده تغییر پیدا کرده است.
مرادی سالها بهترین شطرنج*باز ایران در رنکینگ جهانی بوده و در المپیاد جهانی و جام جهانی هم برای ایران مسابقه داده است.

2.jpg

الشن مرادی

معمولا شطرنج*بازانی که قصد گرفتن تابعیت دیگر کشورها را دارند زیر پرچم فیده می*روند و در نهایت با گرفتن تابعیت جدید جزو لیست شطرنج*بازان انتقالی(ترانسفر) قرار می*گیرند.
الشن مرادی که درجه استاد بزرگی دارد چند سالی است برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه تگزاس در کشور آمریکا اقامت دارد و در رقابت*های دانشجویی این دانشگاه نیز شرکت می*کند.
الشن مرادی درباره خارج شدن اسمش از فهرست شطرنج*بازان ایران، گفت: این اتفاق به دلیل مسائل شخصی*ام رخ داده است زیرا من بنا به دلایل شخصی و مشغله*هایی که دارم فعلا نمی*توانم برای ایران بازی کنم و شاید تا مدت*ها هم به ایران نیایم. البته در حال حاضر مساله درسی*ام مهم است و دوست دارم تحصیلاتم را در مقطع دکترا تمام کنم و زیاد وقت نمی*کنم که شطرنج بازی کنم.
او در پاسخ به این سوال که آیا شما تابعیت کشور آمریکا را پذیرفته*اید، گفت: چنین چیزی صحت ندارد و من فعلا زیر پرچم فدراسیون جهانی هستم و حتی دوست دارم برای ایران بازی کنم اما با شرایطی که دارم نمی*توانم این کار را انجام دهم.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
179
بالا