اخبار روز ضرب و شتم جانباز دفاع مقدس در یک همایش + عکس

• شروع کننده موضوع CAPRICORN
  • بازدیدها 214
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

CAPRICORN

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
12,639
امتیاز واکنش
28,246
farhangnews_117393-330352-1425709903.jpg

جانباز و پیشکسوت دفاع مقدس در همایش اصلاحطلبان کرمان با اشاره و سکوت سران اصلاحطلب و محکوم فتنه ۸۸ مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفت.

به گزارش فرهنگ نیوز، گردهمایی اصلاحطلبان استان کرمان با عنوان از اسفند تا اسفند روز گذشته در حالی در خانه شهر کرمان برگزار شد که با حاشیههای قابل توجهی همراه بود.

در این نشست زمانی که سید عبدالواحد موسویلاری وزیر کشور دولت اصلاحات درباره ویژگیهای اصلاحطلبان گفت: اگر عنوان اصلاحطلبی را پذیرا شدیم به معنای شکستن ساختارهای نظام نیست و اصلاحطلب ساختارشکن نیست، یکی از پیشکسوتان و جانبازان دفاع مقدس که از همرزمان سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه است در جواب این سخنان گفت، «پس چه کسانی بودند که فتنه را ایجاد کردند».

در این هنگام یکی از جوانان اصلاحطلب که پشت سر این جانباز و پیشکسوت دفاع مقدس نشسته بود از جای برخاست و از پشت سر به وی حمله کرد و او را مورد ضرب و شتم قرار داد.

همچنین چند نفر دیگر از اصلاحطلبان این فرد را مورد ضرب و شتم قرار دادند و سپس وی را در حالی که شعار مرگ بر فتنهگر سر میداد، کشانکشان به خارج از تالار خانه شهر کرمان بردند.

در حالی که این جانباز و پیشکسوت معترض به فتنه شعار مرگ بر فتنهگر سر میداد، تعدادی از حاضران در جلسه هم شعار درود بر یکی از سران فتنه را سردادند با این وجود موسویلاری از حاضران خواست که شعار ندهند و همگان را به سکوت دعوت کرد.

همچنین دو نفر از روزنامهنگاران اصلاحطلب کرمان در زمان ضرب و شتم این جانباز معترض به فتنه با قرار گرفتن جلوی دوربین عکاسان قصد داشتند مانع عکسبرداری از این صحنههای زشت و زننده شوند.

[h=1]
shatm3.jpg
[/h]​
قبل از شروع این مراسم یکی از اصلاحطلبان به سه نفر از عکاسان حاضر در خانه شهر گفته بود، اگر درگیری شد عکس نگیرید که دوربین شما شکسته میشود و وقتی یکی از عکاسان از این فرد اصلاحطلب سئوال کرده بود مگر قرار است درگیری شود این فرد اصلاحطلب بیان داشت من حالا به شما گفتم.

farhangnews_117393-330349-1425709903.jpg

سیدحسین مرعشی از سران اصلاحات هم در همایش اصلاحطلبان حضور داشت، خبرنگار فارس از وی خواست تا نظر خود درباره ضرب و شتم صورت گرفته در این جلسه را بیان کند.

وی در پاسخ به خبرنگار فارس گفت: توصیه من این است که همه از خشونت دوری کنند و در ضمن کسی هم جلسه مردم را بههم نزد، زیرا خدا را خوش نمیآید.
farhangnews_117393-330350-1425709903.jpg

مرعشی همچنین در پاسخ به این سئوال خبرنگار فارس که آیا سخنرانی شما در این همایش لغو شد، اضافه کرد: برنامه سخنرانی برای من در این همایش پیشبینی نشده بود.

با توجه به اینکه تعدادی از اصلاحطلبان در هنگام مصاحبه خبرنگار فارس در اطراف مرعشی حضور داشتند، زمانی که خبرنگار فارس بحث ضرب و شتم جانباز معترض به فتنه را مطرح کرد، این افراد بر آشفتند و با حالت عصبی و خشونتآمیز با این جمله که هیچ ضرب و شتمی نبود سعی در کتمان واقعیت داشتند.
farhangnews_117393-330352-1425709903.jpg

اما وقتی خبرنگار فارس به آنها گفت، من پشت سر این رزمنده دفاع مقدس و ضاربان وی نشسته بودم، یکی از اصلاحطلبان که لباس محلی به تن داشت از پشت سر قصد گرفتن ضبط صوت خبرنگار فارس را داشت که مرعشی از حرکت وی دلخور شد و با ناراحتی دستش را پس زد و از او خواست، اجازه دهد، مصاحبه انجام شود.

جالب اینکه موسویلاری در ادامه سخنان خود بدون اشاره به ضرب و شتم صورت گرفته در همایش اصلاحطلبان در کرمان تاکید کرد: اگر میگوییم، اصلاحات یعنی روشهایی که برای رسیدن به اخلاق مورد نظر و مطلوب بهکار میگیریم.

farhangnews_117393-330353-1425709903.jpg

وزیر کشور دولت اصلاحات عنوان کرد: اصلاحطلب باید از افراط، تفریط و پرخاشگری اجتناب کند و جریان اصلاحطلبی باید مراقب باشد مسیر درست در جامعه مسیر عاری از خشونت است. موسویلاری اجتناب از افراط و تفریط را مسیر اصلاحطلبی خواند و تصریح کرد: افراط و تفریط ممکن است برای ما مشکل ایجاد کند.

farhangnews.ir

برخی موضوعات مشابه

بالا