عبدالله انوار پیشنهاد میدهد کتابهای فلسفی بخوانید

• شروع کننده موضوع shakil
  • بازدیدها 596
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

shakil

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,214
امتیاز واکنش
2,462
سید عبدالله انوار، کتابشناس و از پیشکسوتان معاصر نسخهشناسی در ایران، مطالعه کتابهای فلسفی با نگارش و بیان ساده را در ایام نوروز برای مطالعه به خوانندگان پیشنهاد میدهد.

Please, ورود or عضویت to view URLs content!
n00218816-b.jpg

انوار در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) با بیان اینکه به مطالعه کتابهای فلسفی علاقهمند است، گفت: به کسانی که در تعطیلات نوروزی قصد مطالعه و کتابخوانی دارند، خواندن کتابهای فلسفی را توصیه میکنم اما در این زمینه کتاب خاص و مشخصی را معرفی نمیکنم.

وی ادامه داد: مطالعه کتاب با موضوع فلسفه باعث آشنایی خواننده با استدلال میشود و خواندن کتابها این چنینی را مفیدتر از کتابهایی با موضوعات آمیخته با احساسات میدانم.

ابن پیشکسوت نسخهشناس افزود: کتابهای فلسفی دارای مفاهیم ثقیل و سنگینی است و من خواندن این گروه از آثار را البته با زبان و نگارش سهل و ساده و برای فهم بیشتر خوانندگان توصیه میکنم، چرا که خواندن این آثار به اتخاذ تصمیمهای عقلانی و تفکر در کارها و وظایف افراد کمک شایانی میکند.

انوار در پایان گفت: امروزه جوانان ما تصمیمات احساسی زیادی در زندگی میگیرند که باعث ضرر و آسیب به آنها میشود اما با خواندن کتابهای فلسفی میتوانند بر احساسات خود غلبه کنند تا از تصمیمهای آنی و هیجانی جلوگیری شود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا