فوتبال داخلی عزیزی: قلیان کشیدن به کمیته انضباطی و فدراسیون مربوط نمیشود/ فوتبالیستها آنقدر بکشند تا بمیرند

• شروع کننده موضوع Darya77
  • بازدیدها 247
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Darya77

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
654
امتیاز واکنش
302
3e472210f3b2c10192c5f1cb57ae9fe0.jpg
[/CENTER]

ورزش > فوتبال ملی - ماجرای قلیان کشیدن بازیکنان تیم زیر ۲۲ سال ایران یکی از اتفاقات تکاندهنده بود و حالا پیام صادقیان و محسن مسلمان دو بازیکنی می باشند که در خطر محرومیت بلندمدت از حضور در تیمهای ملی روبهرو می باشند. اظهارنظرهای مختلفی در مورد رفتار این دو بازیکن در اردوی تیم امید مطرح است. بعضی معتقدند که فدراسیون فوتبال باید با آنها برخورد شدیدی داشته باشد و بعضی هم تاکید میکنند که قلیان کشیدن یک موضوع شخصی است و مسوولان فدراسیون نبود به مسائل شخصی اشخاص رسیدگی کنند.

امیر حسین اعظمی: خداداد عزیزی در مصاحبه با خبرآنلاین در مورد این موضوع که این روزها سوژه شده است حرفهایش را اینگونه آغاز میکند:« به نظر من قلیان کشیدن یک موضوع شخصی است و بالای ۷۰ درصد فوتبالیستها و مربیان قلیان میکشند که البته به صورت تفریحی است. اگر این بازیکنان در اردو قلیان کشیده باشند که قضیه فرق میکند ولی اگر در خارج از اردو و هنگامی که وقت آزاد داشتند، این کار را انجام داده باشند به نظر من نباید ایراد خاصی گرفت. آنها موادمخدر یا تریاک نکشیدهاند که مجرم شناخته شوند.»

خداداد در قسمت دیگری از حرفهایش میگوید:« وقتی بازیکنان از مربی اجازه میگیرند که برای ساعاتی در اردو آزاد باشند ممکن است کارهای مختلفی انجام بدهند. یکی شاید به کافیشاپ برود، یکی شاید با دوستان و فامیلهایش حرف بزند و یکی هم قلیان بکشد. من نمیگویم قلیان کشیدن کار خوبی است ولی نباید این بازیکنان را محکوم کنیم و طوری با آنها رفتار کنیم که انگار مجرم می باشند. آنها میتوانند به کمیته انضباطی بروند و توضیحات خود را ارائه بدهند. اگر واقعا حرکت این دو بازیکن خارج از وقت آزاد ملیپوشان بود، میتوان به آنها تذکر جدی داد یا در نهایت یک محرومیت کم یا جریمه نقدی برایشان در نظر گرفته شود. اگر هم آنها این کار را در وقت ازاد انجام دادهاند طبیعتا یک موضوع شخصی مربوط میشود.»

خداداد خاطرنشان میکند:« این دو بازیکن ۲۱ یا ۲۲ سال بیشتر سن ندارند و نباید برای آنها که جوان می باشند سخت گرفت. اگر قلیان کشیدن جرم یا خلاف بود جلوی آن را در کشور میگرفتند ولی الان میبینید که در تمام قهوهخانهها و سفرهخانهها، به مشتریها قلیان میدهند.»

عزیزی در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید یک فوتبالیست به عنوان یک الگو و همچنین به خاطر شغلی که دارد نباید سراغ چنین مسائلی برود میگوید:« این کار اولین نفر به خود بازیکنان ضرر میزنند ولی قلیان کشیدن به کمیته انضباطی و فدراسیون مربوط نمیشود. مسلمان و صادقیان دو بازیکن آیندهدار در فوتبال ایران می باشند و باید به این موضوع به صورت منطقی نگاه کنیم و احساساتی تصمیم نگیریم. یادم میآید اوایل دهه ۸۰ میگفتند که نباید بازیکنان موهای خود را ببندند ولی این کار خلاف نبود و رفته رفته جا افتاد. حالا میبینیم که بازیکنان روی بدن خود تاتو هم میکنند.»

خداداد در پاسخ به این سوال که به نظر شما فدراسیون باید چه برخوردی با این دو بازیکن داشته باشد تاکید میکند:« آنها بازیکنان آیندهداری می باشند و مطمئنا همانطور که به تیم ملی نیاز دارند، تیم ملی هم به آنها نیاز دارد. به نظر من محروم کردن صادقیان و مسلمان برای فوتبال ما دوسر باخت است و این کار قشنگ نیست. من تایید نمیکنم که قلیان کشیدن کار خوبی است ولی کمیته انضباطی باید به آنها تذکر جدی بدهد و مطمئنا آنها در آینده بسیار چیزها را در نظر گرفته و رفتارشان تغییر خواهد کرد.»

عزیزی در خصوص حرفهای مهدی هاشمینسب که به صراحت گفت در دوران فوتبالش سیگار میکشید خاطرنشان میکند:« این موضوع در ایران و همچنین خارج از ایران وجود داشته و دارد. زمانی که در باشگاه کلن آلمان بازی میکردم هواداران این تیم به شکلی باورنکردنی تونی پولستر را دوست داشتند. او گلهای بسیاری برای کلن زد ولی جالب اینجاست که سیگار میکشید. او این کار در محیط فوتبال انجام نمیداد. یادم میآید آن زمان سیگار و نوشابه را برای بازیکنان کلن ممنوع کرده بودم ولی من گاهی اوقات در خانه نوشابه میخوردم.»

خداداد در قسمت دیگری از حرفهایش خاطرنشان میکند:« اگر یادتان باشد مربی یوگسلاوی قبل از بازی با ایران در جام جهانی سیگار دستش بود یا ویرا سرمربی تیم ملی هم در بازی با استرالیا سیگار میکشید. من هم گاهی اوقات قلیان میکشم و نمیتوانم دروغ بگویم. یک بازیکن اگر قلیان میکشد به خودش ضرر میزند ولی برای اینکه حرف و حدیثی درست نشود میتواند در خانه این کار را انجام بدهد. این یک موضوع شخصی است و بازیکن میتواند در خانه آنقدر قلیان بکشد تا بمیرد. در مجموع باید بگویم که محروم کردن صادقیان و مسلمان کار خوبی نیست.»

برخی موضوعات مشابه

بالا