فدرر:توانايي قهرمان شدن درگرند اسلم رادارم

فریاد بی صدا

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
465
امتیاز واکنش
60
فدرر:توانايي قهرمان شدن درگرند اسلم رادارم

راجر فدرر تنيسور سوئيسي روز دوشنبه تأکيد کرد همچنان توانايي قهرمان شدن در يک گرند اسلم را دارد.
[فدرر:توانايي قهرمان شدن درگرند اسلم رادارم]

اين در حالي است که فدرر در سال 2013 در رقابت هاي بين المللي تنيس، عملکردي نسبتا ضعيف داشت تا جايي که به رده ششم بهترين تنيس بازان جهان نزول کرد.

اين تنيسور 32 ساله در سال 2013 با مصدوميت مواجه شد و توانست تنها در يک تورنمنت قهرمان شود . اين موضوع سبب شد بسياري از هواداران تنيس درباره قهرماني او در رقابت هاي تنيس ابراز شک و ترديد کنند.

با اين حال، مرد شماره يک سابق جهان اعلام کرد همچنان قابليت قهرماني در يکي از چهار گرند اسلم را دارد و گفت رقابت هاي ويمبلدون بهترين فرصت براي قهرماني اوست.

فدرر در پاسخ به سوالي در اين باره که فکر مي کند در سال 2014 در کدام گرند اسلم قهرمان خواهد شد، گفت:« مي توانم بهترين بازي خود را ارائه دهم . ويمبلدون بهترين فرصت براي قهرماني است.»

او همچنين گفت:« پس از آن، رقابت هاي تنيس آزاد آمريکا، تنيس آزاد استراليا و سپس رقابت هاي تنيس آزاد فرانسه فرصت هاي بعدي براي قهرمان من هستند. من بايد ثابت کنم و تلاش کنم همانند سال هاي گذشته از فرصت ها استفاده کنم.»

فدرر که در حال آماده شدن براي حضور در رقابت هاي آزاد استرالياست اخيرا استفان ادبرگ را به کادر مربيگري خود اضافه کرده است.

فدرر درباره ادبرگ گفت:« در اختيار داشتن ادبرگ فرصت خوبي براي من است. ما مي توانيم با سورين لوتي درباره راه هاي بازي کردن و پيروزي همفکري کنيم . همچنين بايد از نظر جسماني و رواني در شرايط خوبي باشم .»

فدرر گفت پيش بيني مي کند رافائل نادال و نوواک جوکوويچ در سال 2014 در صدر بهترين بازيکنان تنيس در جهان باشند . او در عين حال گفت از بازگشت اندي موراي به رقابت ها پس از پشت سر گذاشتن مصدوميت خوشحال است.

وي گفت:« من فکر مي کنم رافائل نادال و نوواک جوکوويچ از تنيسورهايي خواهند بود که اين فصل از بخت بيشتري براي قهرماني برخوردارند. در عين حال بايد ببينيم که دچار مصدوميت نمي شوند و مي توانند به روند پيروزي هاي خود ادامه دهند يا نه.»

فدرر همچنين گفت اميدوار است موراي از مصدوميت در ماه سپتامبر به خوبي رهايي يافته باشد اما هشدار داد اين تنيسور انگليسي شماره چهار جهان به سبب دور بودن از ميادين ممکن است در ابتدا دچار مشکلاتي شود.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از بريزبن، فدرر گفت:« بسيار خوب است که موراي توانسته است امسال در چند بازي حاضر شود هر چند که اين بازي ها نمايشي بودند . اين گامي بزرگ براي اوست. مشتاقم دوباره او را ببينم. از زمان رقابت هاي آزاد آمريکا او را نديده ام . رقابت هاي تنيس آزاد استراليا آزموني بزرگ براي اوست .»

برخی موضوعات مشابه

بالا