فرق پاکسازی چاکرا و باز کردن چاکرا

• شروع کننده موضوع nadia.seif
  • بازدیدها 411
  • پاسخ ها 1
  • تاریخ شروع

nadia.seif

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
331
امتیاز واکنش
1,229
فرق پاکسازی چاکرا و باز کردن چاکرا:

هنگامی که در مورد پاکسازی چاکراها صحبت می کنیم در مورد مجموعه فرآیندهای رفع اسندادهای انرژی، خالی کردن محتویات انرژی سرکوب و در نهایت باز شدن چاکرا و جریان جدید انرژی به داخل آن صحبت می کنیم. در واقع همه اینها باید رخ بدهد تا ادعا کنیم چاکرای ما پاکسازی شده و به پیشرفت تکاملی ما کمک می کند.

اصطلاح دیگر، باز کردن چاکرا است و زیرمجموعه قبلی بوده ولی الزاما در طی آن پاکسازی صورت نمی گیرد. یعنی گاهی ممکن است چاکرای ما باز باشد ولی بدون رفع انسداد ها و قفل های انرژی. در این صورت شخص شدیدا جذب کننده هر نوع انرژی می شود که به داخل هاله او راه پیدا کند.

او قادر نیست تمایزی بین دریافت انرژی منفی و سودمند قائل شود و همه چیز بستگی به این دارد که در چه نوع محیطی قرار گرفته باشد. برای مثال اگر در محیطی معنوی و پاک باشد انرژی های مثبت محیط را به راحتی جذب کرده و احساس شادمانی می کند ولی امان از اینکه وارد محیطی شلوغ و پر از خشم و نفرت شود در این صورت مثل یک اسفنج، انرژی های منفی محیط را جذب کرده و چون نمی تواند از خودش محافظت کند ممکن است شروع کند به طور ناخواسته بدنش را منقبض کند.

یکی از راه های درمانی موقت برای او تمرین ایجاد هاله های دفاعی در اطراف خود است تا حداقل اجازه ندهد انرژی منفی به راحتی به هاله اصلی او داخل شوند. در طی این مدت نیز میتواند چاره ای اندیشیده و روی تمرین اصولی و مراقبه بر روی چاکراهای خود کار کند. مراقبه TM از مدیتیشنهای بسیار خوب در زمینه پاکسازی همه جانبه چاکراها است و اگر مراقبه های دیگری را هم انتخاب می کنید سعی کنید از نوعی نباشد که منجر به سرکوبی افکار و احساساتتان شود.

برخی از افراد متاسفانه فقط در حال کار کردن شدید برای باز کردن چاکراهای خود بوده و می خواهند به اجبار توسط روش هایی چون کندالینی یوگا به مزایایی که برای چاکراها متصور می شود برسند. با این کار فقط خودشان را در محتویات انرژیکی و عواطف سرکوب شده هر چاکرا درگیر می کنند و انگار در حال هم زدن توده ای لجن هستند که هیچ راهی به بیرون ندارد. در نتیجه، محتویات مربوطه مسبب ایجاد انسدادهای جدید و عمیق تر شده و شخص را حساس تر و بیمارتر از وضعیت قبلی اش می گرداند. به همین دلیل است که گاهی تمرین کنندگان این چنینی آرزو می کردند که ای کاش هیچ وقت دست به انجام چنین تمریناتی نمی زدند چون حالشان از قبل بدتر شده است.

برخی هم تنها بر روی باز کردن چاکراهای فوقانی خود کار می کنند و حتی به پاکسازی آنها هم می پردازند ولی دوست ندارند با محتویات و انسدادهای چاکراهای زیرین رو به رو شوند. این افراد هر چند که ممکن است تجارب خوبی در زمینه کار با چاکراهای بالاتر به دست بیاورند ولی احساس اغنا و شادی نمی کنند زیرا آرامش و شادی بی قید و شرط تنها زمانی حاصل می شود که روی همه چاکراها کار شده و ارتعاشات آنها به بالاترین حد ممکن برسد.

• پیشنهادات
  • nadia.seif

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    331
    امتیاز واکنش
    1,229
    ‍ ⚫️مراقبه برای پاکسازی چاکرا ها در شب:

▪️به آرامی دراز بکش چند نفس عمیق بکش .هر نفسی که فرو میدهی احساس کن آرامتر شده ای.با هر بازدم اجازه بده تمام موضوعات روزانه که به آنها فکر میکنی را بیرون دهی.

▪️بخواه که تمام نگرانی ها که در سلولهای حافظه و در سطح هاله ات هستند تو را رها کنند.چاکرای ریشه ات را در انتهای ستون فقراتت ببین که به صورتی شفاف و به رنگ قرمز روشن میدرخشد .

▪️بگو تمام نیازهای من پیشاپیش برایم فراهم شده است.همین حالا من ایمن هستم همین حالا من دوست داشتنی هستم.خداوند مرا دوست دارد و ازمن حمایت میکند.

▪️همچنان که به دم و بازدم عمیق ادامه میدهی حس میکنی که تمام اعضای درونیت آرامش یافته اند و هم از درون و هم از بیرون احساس خارق العاده ی شعف و سعادت درونی میکنی.بخواه که تمام خواسته ها هدفها و تمایلاتت را به نور شفابخش درونی ات واگذاری و بدان وقتی چنین میکنی همه ی نیازهایت با هماهنگی قرین میشود.بخواه تا همین حالا ،نور همه ی احساسات ترس و گـ ـناه را که مانع رسیدن به هدف اصلی معنوی تو در زندگی است را در خود حل کند.

▪️چاکرای خاجی خود را ببین ده سانتی متر بالاتر از چاکرای ریشه.مانند جواهری نارنجی شفاف در تلالو است.بگو من اکنون راهنمایی درونم را به سوی هدف الهی هستی،به طور کامل میپذیرم میدانم که خواست من با خواست خداوند همسو است من تمام حمایت خداوند را در تحقق اهدافم میپذیرم.

▪️در ذهنت تمام برخوردهایی که امروز با دیگران داشتی را مرور کن همه چیز را به فرشتگان و خداوند واگذار تا کاملا آزاد و سبک شوی.به خودت اجازه بده تا احساساتت را نسبت به خودت بپذیری بدون هیچ محدودیت و قضاوتی.اگر حس میکنی کسی انرژی تو را تضعیف میکند بخواه که او را ببخشی و همین حالا او را به نور واگذار کن.به طور کامل از تمرکز بر ویژگیهای شخصیتی افراد دیگر دست بردار و به جای آن بر قلب الهی تمرکز کن.

▪️وقتی از تمام تمرکزها بر ویژگیهای شخصیتی افراد دیگر دست برداشتی میبینی که چاکرای شبکه ی خورشیدی ات شفاف تر و درخشان تر میشود.

▪️حال بخواه که فرشته ی مقرب با انرژی شفابخش خویش ،قلب تو را در برگیرد و هر گونه تیرگی را از قلب تو بزداید.

▪️ببین یا حس کن که قلبت در نور روشن الهی می آرمد.چاکرای قلبت را مانند زمرد سبز درخشانی ببین.بگو من میخواهم در ذهنم خودم و دیگران را برای اشتباهاتی که امروز انجام داده ایم ببخشیم.من میخواهم اثر تمام این اشتباهات برای همیشه فراموش شود.

▪️ببین یا حس کن که چاکرای گلویت مثل حلقه ی شفاف آبی روشن مایل به سبز است.نفس عمیقی بکش و بگو من میخواهم امشب رویایی ببینم که کاملا در خاطرم بماند که در آن رویا تمام موانع به سوی رابـ ـطه ای کامل و الهی از جلوی پایم برداشته میشود.

▪️وقتی آرام و آرامتر شدی من به راهنمایی هایی که امشب در رویا دریافت میکنم خوشامد میگویم.من آگاهانه از قید و بند هایی که مرا از لـ*ـذت بردن در عرصه ی معنوی بازمیدارد رها میشوم.

▪️نفس عمیق دیگری بکش و بگذار حس شنوایی معنوی تو کاملا حساس باشد بگو گوش های معنوی من گشوده است.

▪️سپس چشم سوم خود را ببین و حس کن که به رنگ آبی تیره متعادل و پاک و هماهنگ است.بگو من ایمن هستم من به آنچه میبینم باور دارم و میدانم نهایت خیر من است.

▪️وقتی به طور کامل هر تنش باقیمانده را به نور سپردی تبدیل به آن وجود آرام و دوست داشتنی که در حقیقت هستی شده ای.

▪️حالا چاکرای تاجی خود را ببین بر فراز بدن جسمانی به صورت پاک و درخشان به صورت حلقه ی بنفش در قسمت بالایی درون سرت.

▪️بگو من هدایت الهی را دوست دارم.من لایق عشق و مهر هستم .من لایق موفقیت و کامیابی هستم.

▪️حالا آماده ی خوابی آرام و شفابخش هستی .خانه ی خود را در میان نوری سفید ببین و از خداوند برای تمام آنچه هستی و داری تشکر کن.

▪️حالا برای شبی فوق العاده و خوابی عمیق آماده ای خوابی که فردا تو را پر توان میکند.

منبع:
    سایت آرامشی نو

برخی موضوعات مشابه

بالا