اخبار روز قهرمانی رافائل نادال در مسابقات تنیس ابوظبی

• شروع کننده موضوع lifeloard
  • بازدیدها 224
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

lifeloard

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,481
امتیاز واکنش
2,145
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

رافائل نادال شنبه شب توانست در مسابقات قهرمانی جهان تنیس مبادله، به قهرمانی برسد.

رافائل نادال(Rafael Nadal) توانست در فینال مسابقات ‘میلوس رائونیک’ کانادایی را با نتیجه دو بر صفر شکست دهد. این مسابقه در دو ست با نتایج ۷ – ۶ و ۶ – ۳ به پایان رسید. نادال اعلام کرده است نمیخواهد در گذشته زندگی کند. او مدتی به رده دهم رنکینگ جهانی سقوط کرد و اخیرا توانست دوباره پنج پله در رنکینگ بالا بیاید.
او درباره شکستهایش در گذشته گفت: درباره این مسائل بسیار صحبت کردم. همه چیز تمام شده است. در گذشته زندگی نمیکنیم. درباره مقامهایی که در ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ کسب کردم، صحبتی نمیکنم. همین طور دیگر درباره ۲۰۱۵ نیز صحبت نمیکنم. در سال ۲۰۱۶ هستیم. میخواهم درباره امروز و آنچه که فردا اتفاق میافتد، صحبت کنم. خواهیم دید که خوب بازی خواهم کرد. مسابقات ابوظبی شروع خوبی برای فصل بود. میخواهم بهتر از دو ماه قبل شوم. میخواهم سطحم را بالا ببرم.
رائونیک نیز درباره عملکردش گفت: سه مسابقه خوب در مقابل سه تنیس باز بزرگ داشتم. من از سلامت و آمادگی جسمانی خود راضی هستم.

رافائل نادال پارٍرا (به اسپانیایی: Rafael Nadal Parera) مشهور به رافا (Rafa) (زادهٔ ۳ ژوئن ۱۹۸۶) تنیسباز حرفهای اسپانیایی در شهر ماناکور، جزیرهٔ مایورکا از جزایر بالئارس متولد گردید. پدر او سباستین نادال، یک تاجر اسپانیایی و مالک رستوران ساپونتا و مادرش آنا ماریا پریرا نام دارد و خانهدار میباشد.نادال در یک خانواده کاملاً ورزشی چشم به جهان گشود. عموی وی میگل آنخل نادال میباشد که سالها در تیم ملی فوتبال اسپانیا و نیز در تیمهای باشگاهی مایورکا و همچنین بارسلونا، فوتبال بازی کرد. لازم به ذکر است که رافایل از طرفداران باشگاه رئال مادرید اسپانیا میباشد.عموی دیگر وی، تونی نادال، از تنیسورهای حرفهای کشور اسپانیا بود، که رافائل را در حالیکه تنها ۳ سال داشت، تشویق کرد که به ورزش تنیس روی بیاورد و از همان سالها بود که وی آموزش این رشته را زیر نظر عموی خویش آغاز نمود… در سن ۸ سالگی قهرمان مسابقات تنیس زیر ۱۲ سال کشور اسپانیا شد. نادال در سن ۱۲ سالگی همزمان قهرمان مسابقات زیر ۱۲ سال اسپانیا و همچنین قهرمان مسابقات تنیس زیر ۱۲ سال اروپا شد. وی تا آن سال همزمان بطور حرفهای فوتبال نیز بازی میکرد… ! ولی از مسابقات اروپایی به بعد، فقط تمرکزش را بر روی تنیس قرار داده و فوتبال حرفهای را عملاً کنار گذاشت. در سن ۱۵ سالگی وارد دنیای حرفهای تنیس شد. در سال ۲۰۰۲ در حالیکه تنها ۱۶ سال داشت، توانست تا مرحله نیمه نهایی مسابقات تنیس ویمبلدون، برسد. در سن ۱۷ سالگی برای اولین بار در مقابل راجر فدرر در دور سوم مسابقات ویمبلدون قرار گرفت ولی شکست خورد.در سن ۱۸ سالگی در جام دیویس، توانست مقام دوم را کسب کند.در سن ۱۹ سالگی برای اولین بار در مسابقات آزاد فرانسه شرکت کرد و به اولین قهرمانی خود دست یافت…وی مرد شماره یک تنیس جهان در رده بندی تاریخ ۱۷ خرداد ۱۳۸۹ میباشد.نادال ۱۳ گرنداسلم یک نفره، مدال طلای المپیک ۲۰۰۸ در بخش یکنفره،۲۶ قهرمانی مسترز یا تور انجمن تنیس حرفهای هزار امتیازی، ۱۴ پانصد امتیازی و قهرمانی جام دیویس تنیس برای تیم اسپانیا را در سالهای ۲۰۰۴، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ را در کارنامهٔ افتخارات خود دارد. نادال از تاریخ ۱۸ اوت ۲۰۰۸ تا تاریخ ۵ ژوئیه ۲۰۰۹ مرد شماره یک تنیس دنیا بود.وی همچنین اولین و تنها تنیس باز مرد در دنیا میباشد که یک گرانداسلم (آزاد فرانسه) را ۹ بار بـرده است.

بالا