تئاتر لـ*ـذت‌بخش‌ترین اتفاق برای من خنده یک خردسال است

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 110
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
کارگردان یک نمایش خردسالان عنوان کرد

لـ*ـذت‌بخش‌ترین اتفاق برای من خنده یک خردسال است

[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
178743_2284444040_320_213.jpg
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
نمایش کار «دفتر من، خیال من، خوشا به‌روز و حال من» محمد طالبی که در بخش خردسال جشنواره تئاتر کودک و نوجوان حضور دارد، با تلفیقی از عروسک و بازیگر به صحنه می‌رود.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر، نمایش«دفتر من، خیال من، خوشا به‌روز و حال من» با تلفیقی از عروسک و بازیگر به صحنه می‌رود و عروسک‌های آن دوبعدی و شبیه نقاشی‌های کودکان هستند.
داستان این نمایش درباره مدادی است که در حال بازی با توپ وارد صحنه می‌شود و با دفتر برخورد می‌کند این برخورد سبب ایجاد دوستی و بازی میان آن‌ها می‌شود.
محمد طالبی که چند سال است در همدان درزمینهٔ تئاتر کودک فعالیتی مستمر دارد، درباره انگیزه‌اش باری شرکت در بخش خردسال جشنواره گفت: مخاطبان خردسال خیلی خوب با نمایش همراه می‌شوند و واکنش‌هایشان برایم بسیار جالب است به‌طوری‌که خنده یک خردسال برایم لـ*ـذت‌بخش‌ترین اتفاق است.
او با اشاره به تفاوت دنیای خرد سلان و کودکان ادامه داد: خردسالان ارتباط نفس به نفس برقرار می‌کنند و همین موضوع برایم بسیار شیرین است.
طالبی با ابراز خرسندی از مجزا کردن بخش خردسال در جشنواره ادامه داد: این اتفاق بسیار مثبت است چراکه دنیای خردسالان با دنیای کودکان بسیار متفاوت است. کشورهای دیگر که به این موضوع آگاهی دارند، به این مقوله بسیار اهمیت می‌دهند چون آن‌ها از پایه تئاتر را به بچه‌ها آموزش می‌دهند و به‌ویژه درزمینهٔ آموزش خیلی از تئاتر بهره می‌برند.
وی ادامه داد: خوشبختانه در جشنواره امسال، بخش خردسال به‌صورت رقابتی برگزار می‌شود و همین انگیزه‌ای می‌شود تا نمایش‌های خوبی تولید شود.
عوامل اجرایی این نمایش به شرح زیر هستند:
نویسنده: مسعود طاهری عضد، کارگردان: محمد طالبی، ساخت عروسک: راضیه پاشایی، ساخت عروسک و آکسسوار صحنه: زهره اسماعیلی، نور: سپر مسافریان، موسیقی: صابر دارپویی، مشاوران کارگردان: دکتر قطب‌الدین صادقی، فهیمه باروتچی و سعید باغبانی.
بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان 22 تا 27 آذرماه با دبیری شهرام کرمی در همدان برگزار می‌شود.

برخی موضوعات مشابه

بالا