اخبار موسیقی ایران ماجرای تلویزیونی نشدن ترانه مرتضی پاشایی

• شروع کننده موضوع deldar
  • بازدیدها 254
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

deldar

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,028
امتیاز واکنش
2,468

9308-9m1870.jpg
.
اصغر نعیمی کارگردان سریال «عصر پاییزی» معتقد است که یکی از حسرتهای او در زمان ساخت سریال این بوده که نتوانسته از ترانه مرتضی پاشایی بهعنوان ترانه پایانی استفاده کند.

خبرآنلاین با این مقدمه، افزوده است: «عصر پاییزی» یکی از مجموعههای خوشساخت تلویزیون بود که سال 1392 با بازی بازیگرانی چون علیرضا خمسه، بهنوش بختیاری، نسرین مقانلو، کورش تهامی و ... در 35 قسمت از شبکه یک روی آنتن رفت.

مرتضی پاشایی که این روزها در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان بهمن بستری است، ترانهای را برای تیتراژ پایانی این سریال ساخته بود که مسئولان وقت مرکز موسیقی صداوسیما راضی نشدند این ترانه بهعنوان ترانه پایانی سریال اصغر نعیمی پخش شود. مرتضی پاشایی هم این ترانه را در فضای مجازی منتشر کرد و در فاصله کوتاهی ترانه او به یکی از محبوبترین ترانههای این خواننده در نزد مخاطبانش تبدیل شد.

اصغر نعیمی کارگردان سریال «عصر پاییزی» در مورد چگونگی انتخاب مرتضی پاشایی برای ساخت و اجرای این ترانه به خبرآنلاین گفت: «من آن موقع صدای مرتضی پاشایی را نشنیده بودم و شناختی از او نداشتم، آقای نصیری مدیر تولید سریال او را به من معرفی کرد. آن زمان ما با 3 یا 4 خواننده نامدار ایران صحبت کرده بودیم که ترانهای را برای تیتراژ پایانی این سریال تولید کنند.»

مرتضی پاشایی به گفته اصغر نعیمی بدون اینکه بخشهایی از سریال را دیده باشد، با توضیحاتی که از زبان کارگردان میشنود کار ساخت ترانه «عصر پاییزی» را آغاز میکند: «زمانی که قطعه مرتضی پاشایی را شنیدم، احساس کردم که این ترانه همپوشانی کاملی با کل سریال دارد و دقیقاً همان چیزی است که من میخواستهام، درحالیکه کار سایر هنرمندانی که برای این سریال ترانه ساخته بودند این ویژگی را نداشت.»

کار مرتضی پاشایی را سایر عوامل سریال هم میشنوند و آنها همنظر نعیمی را تائید میکنند و در نهایت ترانه «عصر پاییزی» این خواننده و آهنگساز جوان برای تیتراژ پایانی انتخاب میشود، اما در این بین مشکل دیگری بهوجود میآید: «مرکز موسیقی صداوسیما از این کار ایراداتی گرفت که بیشتر به شعر آن برمیگشت. این ایرادات را به مرتضی پاشایی منتقل کردیم و گفتیم که با توجه به کار خوبی که خلق کردهای اگر ممکن است اصلاحاتی را در متن ترانه به وجود بیاور، اما او گفت که این کار را نمیکند و ترجیح میدهد ترانه را در فضای مجازی با همین شکل منتشر کند.»

او این ترانه را منتشر میکند اما حسرت استفاده از آن برای نعیمی باقی میماند: «به هر در زمان ساخت یک کار، گاهی ناکامیها و حسرتهایی برای آدم باقی میماند، در زمان تولید و پخش سریال عصر پاییزی هم حسرت استفاده از این ترانه برای من ماند.»

نعیمی از پاشایی بهعنوان یکی از خلاقترین و خوشفکرترین خوانندهها و آهنگسازان موسیقی پاپ ایران نام میبرد و میگوید: «امیدوارم او هرچه زودتر بهبود پیدا کند، چراکه هنوز با توجه به استعداد و سن و سالش راه درازی پیشرو دارد.»

بالا