دلنوشته کاربران مجموعه دلنوشته چونین گفت نسترن | دینه دار کاربر انجمن نگاه دانلود

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,555
امتیاز واکنش
29,224
به نظرت پاک ترین بدن دنیا مال کیه؟
حتما داری به تمام مادران سرزمینت فکر می کنی. اما به نظر من این طور نیست.
پاک ترین بدن دنیا مال یه مردیه که از زندان فرار کرده.
نمی دونم الان زنده است یا نه اما می دونم که به مدت چندین سال به خاطر آزادی توی جنگل مخفی شد و فقط از میوه های درختان تغذیه کرد.
بدنی که همش با میوه تغذیه شده باشه و روحی که به خاطر آزادی سال هارو به تنهایی و در خطر سپری کرده به نظر من پاک ترینه.

* همش نیاز نیست به همه چیز از نظر عاطفی و شاعرانه نگاه کنیم. دید باز هم لازمه!

چونین گفت نسترن

• پیشنهادات
  • دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    در کف دستم برای امتحان فردا تقلب نوشتم و به حمام رفتم. امان از این مغز من که وقت مشغولی سخت نامرد می شود.

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    شلوار آدیداس پوشیدم و گفتم می دوم. گفت خسته می شوی. فکر کردم می خواهد به این بهانه مانع پروازم شود.
    گفتم نمی شوم. در گوشم هندزفری گذاشتم و دویدم. با همان شلوار خانگی آدیداس و مانتوی پنج سال پیش و کفش مدرسه.
    همان تیپ ساده ای که دوستش داشتم. دویدم و جای مردمِ اطرافم به آهنگِ در گوشم دل سپردم.
    بازگشتم. گفت خسته شدی؟ گفتم نشدم. خسته شده بودم!

آخرین ویرایش:

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    در حال پرستش اسطوره ای است
    کسی که از قهرمان ها بدش می آمد
    از همه چیز فراری است این روزها
    از هر چه می ترسید سرش می آمد
    زمزمه می کند آن چیز را
    که هرگز نباید بگوید
    می گردد دنبال آن چیز که
    انتظار ندارند بجوید
    زندگی همین است ای دوست
    تصمیم گیری برای دیگران
    عذاب و تخلف شکستن تابو
    خفگی در جمع دوستان

آخرین ویرایش:

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    زاینده رود برای این همه فقر و فشار جاری در ایران
    خون گریه کرد و تبدیل به خون شد.
    پس کجاست آن موسی که برای تبلیغ دینش نیل را رها کرد و این بار زاینده رود را هدف گرفت؟

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    یه دقیقه همه چیزو فراموش می کنی و مثل دیوونه ها به همه چی می خندی.
    دقیقه بعد یه بمب منفجر میشه. تو می مونیو سی دقیقه سکوت.
    احساس می کنم بازیچه دست دقیقه ها شدم. چه آسون از بی خبری من از آینده سواستفاده می کنن.

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    دریا.. ساحل.. صحرا یا هر چه که هستی و هر چه که نام داری. فقط بدان به خاطر شجاعتت دوستت دارم.
    برای زنانی که حتی تو را و اهدافت را نمی شناسند تحقیر شدی. به خاطرشان آزادی را فریاد کشیدی اما توسط یک بیگانه ساکت شدی.
    در برابرش ایستادی و فیلم گریه ات پخش شد. آخرش هم چون تنها بودی تسلیمت کردند. گوشه همان مکان روی زمین نشستی و با چهره محزونت نگاهشان کردی.
    لیاقت نشستن تو بر صندلی و اعتراضت نسبت به ستم را نداشتند. هر چه بگویی حق داری بانو.
    این دنیا همیشه بلندگوی صدای معترضان را خاموش کرده است، اما هرگز نمی تواند آتششان را خاموش کند.

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    جاهای دیگه، وقتی اوضاع خطری می شه مردم بی اراده شروع می کنن به فرار کردن.

حالا تو ایران، اوضاع که خطری بشه وایمیستیم نگاه می کنیم چه خبره.

اگه تیراندازی بشه وایمیستیم ببینیم تیرانداز کیه که حتما بعدا ازش انتقام بگیریم. آخه خیلی رگ غیرت ایرانی داریم.
    باید حتما انتقام مردمی که خونشون ریخته شده رو بگیریم. یا شایدم وایمیستیم که تیر بخوریم و عکس قیافه مون تو اخبار پخش شه. یا شایدم تو اینستا!
    دعوا هم که میشه یه دلیل واسه تموم نکردن دعوا همین جمعیتِ که جمع می شن و مثل خاله زنک ها نگاه می کنن.
    شاید یکی ازینا بخواد کوتاه بیاد و جلوی شما خاله زنک ها غرورش اجازه نمی ده. اصلا تا خودتون با دستای خودتون نکشینشون ول نمی کنین.
    انگار رینگیه که سرش شرط بستین و باید یه نفر بمیره. حالا قبلا می ایستادین که اگه دعوا بالا گرفت برین به قولی دست بگیرین و جداشون کنین.
    حالا که می ایستین و برای کانال های تلگرامتون فیلم می گیرین.

آقا... خانم، به پیر.. به پیغمبر اگه اینجور موقع ها دمتو بذاری رو کولت در ری هم برای خودت بهتره و هم برای بقیه.
    چه اون ماموری که می خواد آتیشو خاموش کنه و چه اون مردی که می خواد دوست زخمیشو از بین جمعیت بیرون بکشه.

داداش من، آبجیِ من... به فکر جون خودت باش. فرصت گزارش گرفتن برای شبکه های دیگه رو واگذار کن به یکی دیگه.
    التماست می کنم ما رو داغدار مرگت نکنی.

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    خیلی وقتِ که دیگه ایرانو نمی شناسم.. اما با این حال اگه نباشه هیچ وقت نمی خوام تن منم باشه.
    گرچه که دیگه مطمئن نیستم همه سر به سر تن به کشتن می دیم تا کشورو به دشمن ندیم. دیگه این شعرو باور ندارم.

اگه فردوسی الان اینجا بود یا به مسخره می خندید یا می زد زیر گریه. خداروشکر که اهل می و باده نبود، وگرنه...

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    قبلا به خاطر اختلاف سر علاقه به یه تیم فوتبال به هم فحش می دادیم. حالا واسه اختلاف سر جهت های سیـاس*ـی.
    در هر صورت ما ایرانی ها با اون گذشته با شکوهمون این روزا به هرکی که باهامون نا هماهنگ باشه فحش می دیم.
    حق داریم، وقتی دلت پر باشه.. اعصابت خورد باشه و نتونی کاری کنی بی اختیار دهنت باز میشه برای چرت و پرت گفتن.

برخی موضوعات مشابه

Z
    پاسخ ها
    35
    بازدیدها
    1,530
    Zhinous_Sh
    Z
    بالا