اجتماعی محجبه های خودنما / الکی مثلا من چادری ام !

• شروع کننده موضوع *SAmirA
  • بازدیدها 1,413
  • پاسخ ها 11
  • تاریخ شروع

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
30,107
امتیاز واکنش
64,738
استفاده ابزاری از چادر برای لایک
سایت فرهنگ نیوز نوشت: بعد از رواج تفکر مادر چادری و دختر مانتویی، آنهم به بهانه تغییر تفکرات نسل جدید نسبت به گذشته، بعضاً شاهد هستیم برخی از فرزندان خانوادهها به علل مختلف در کنار چادر از خود ظاهری ترسیم میکنند که عملا همه معیارهای یک حجاب برتر را زیر سؤال میبرند طوری که آن چادر میتواند بهجای تأثیر مثبت از تأثیرات کاملا منفی برخوردار باشد.
132000_751.jpg

علل اصلی افزایش خودنمایی محجبه ها چیست؟
به نظر میرسد در مرحله اول که آفت چنین ظاهرهایی ملموس تر می شود، رواج عکسهای سلفی در شبکههای اجتماعی آن هم توسط افرادی است که ادعای محجبه بودن دارند اما عملا با انتشار عکس های خود دست به نوعی قبح شکنی می زنند.چرا که حداقل رعایت دستورات اسلام در بحث حجاب باید دوری بانوان از نگاه نامحرم صورت گیرد اما آیا انتشار عکسهای سلفی از نمای نزدیک که مورد استقبال پسران جوان هم قرار میگیرد، میتواند رعایت این نکته مهم باشد؟ اگرچه پاسخ این پرسش با توجیه بسیاری از دختران محجبه خودنما مواجه است اما عملا این شرایط اوج قبح شکنی حجاب است که این روزها توسط برخی خانوادههای بهاصطلاح مذهبی شاهد رواج آن هستیم.
132001_863.jpg
دوم اینکه، این علت وقوع این شرایط و یا تنها راه شناسایی آفات این کار، تنها شبکههای اجتماعی نیست و علل دیگری هم وجود دارد که می توان به بهانه ای به نام خوش تیپ بودن و یا به روز بودن اشاره کرد.شکی نیست که دین اسلام و حجاب هرگز با بهروز بودن و لباس مناسب پوشیدن مخالفتی ندارد اما به نظر میرسد برخی از بانوان در قالب آرایش و پوشیدن هر نوع لباسی به بهانه بهروز بودن، از رعایت حداقل حجاب آنهم با وجود داشتن چادر ناتوان هستند.
farhangnews_131266-373643-1434703215.jpg
دلیل سوم هم این است که برخی از دختران سعی میکنند پوششهای زننده خود را در پشت چادر پنهان کنند و به این بهانه که چادر بر سردارند هر چه که دلشان میخواهد بپوشند و ملامتی هم از طرف کسی متوجه آنها نباشد.
79468357977854302217.gif
نمایان ساختن تیپ زیر چادر به منظور تحمیل نظر به نظر میرسد رشد پدیده نوظهور محجبه های خودنما در کشور به مرحله نگرانکنندهای رسیده است طوری که این عمل بعضاً به یکی از بحثهای درجهیک بسیاری از محافل ازجمله شبکههای اجتماعی رسیده است. دامن زدن افرادی بعضاً مذهبی به بحث حجاب اجباری و یا غیراجباری در حکومت و خانوادهها به چندپهلو شدن این بحثها کمک فراوانی کرده است.از طرفی دیگر شاید متعصب بودن برخی از سرپرست های خانواده ها فرزندان را در فضای خاصی قرار می دهد تا حتما از دستورات پدر سرپیچی نکنند اما روحیه و تفکرات آنها بر خلاف این دستورات است و عملا به بهانه های مختلف سعی می کند نظر خود را در نوع پوشش خود تحمیل کنند که نتیجه آن می شود بی حجابی با چادر.به صورتی که چادر می پوشند اما به هر طریقی که شده ظاهر و تیپ خود را نمایان می کنند.
farhangnews_131266-373642-1434703215.jpg
131998_354.jpg
131999_257.jpg
131997_415.jpg

صحبتهای بسیاری از دختران جوان درباره این پدیده هم نشانگر آن است که مهم خودنمایی است و حال که آنها به علت ترس از خانواده و یا بعضاً دغدغه دینی نمیتوانند بدون حجاب
خود را به نمایش بگذارند اقدام به خودنمایی با ظاهر محجبه میکنند. این در حالی است که اصل این عمل باعث قبح شکنی در بسیاری از طبقات جامعه میشود که باید بهمنظور جلوگیری از این آسیبها راهحلی جستجو شود.

• پیشنهادات
  • Narjes9614

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    194
    امتیاز واکنش
    1,485
    حق با شماست بعضی از دختر ها هستند که لباس های تنگ و بد جور میپوشند و ارایش غلیظ میکند و روی ان چادر میپوشند که بگن ما هم چادری هستیم.ولی عکس هایی که دختران چادری در اینستاگرام میزارند برای جلب توجه نیست.بلکه یه جور تبلیغ است . خیلی ها فکر میکنن که چادر مانع ازادی میشود.ولی با همین عکس ها شاید یک خانم چادری شود یا حداقل حجابش را رعایت کند .خیلی از دوستان بودند که به من میگن بدون حجاب نمیتونیم بیرون بریم.در صورتی که چادری نیستند ولی حجابشان را رعایت میکنن. شاید یک سری از این به اصطلاح چادری ها خودنمایی کنند ولی هستن از خانمایی که بدون هیچگونه خودنمایی و فقط برای ترویج حجاب این عکس ها رو بزارند.به شخصه از خانم ازاده ی نامداری خوشم نمیاد چون به نظرم شان چادر را پایین اوردن.همیشه توی اکثر عکس هاشون هم ارایش دارند(همیشه خط چشم باریک و رژ و رژ گونه و کرم رو داره)و لباس هایی با رنگای جیغ میپوشد. چادر مشکی است چون باعث فرو نشاندن خواهــش نـفس مردان میشه ولی این خانم چادر بنفش و صورتی میپوشه و میخاد اینو ترویج کنه و اصلا رعایت نمیکنه که دست ها تا مچ باید پوشیده باشند.معلومه که این خانم یک چادری واقعی نیست. باتشکر

ستاک

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    64
    امتیاز واکنش
    1,128
    این فقط یه بهانه است چادر قداست داره به نظرم اونایی که عکسشون رو میذارن تو اینستا(خانوم های چادری) گول خوردن!
    اهای خواهر چادری حواست باشه راه ترویج دینت این نیست که عکس دست به دست بچرخه و بگن این دختر پاکه!
    این دقیقا مثل این کار که شما عکستو چاب کنی و دونه دونه بدی دست همکارای مردت!
    راضی ای؟

snow80

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,971
    امتیاز واکنش
    39,348
    من کاملا موافقم.
    این افراد همون افرادی هستن که اصطلاحاتی مثل اینکه هرچی خرابی مال چادره رو ردی کار آوردن.اما با قصمت پوشیدن لباس مخالفم اگر چادر باز نباشه یا بازش نکنی که کسی لباس رو نمی بینه و اشکالی هم نداره اما اگه ولسه جلب توجه باشه اشکال داره

oilow

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    282
    امتیاز واکنش
    8,174
    من فک می کنم بای یبار بشینی قشششنگگگ برای این جور افراد مثلا چادری ،توضیح بدی حضرت زهرا(س)کی بوده و چرا چادر میپوشیده؟؟؟
    آخه آدم چقد باید ساده باشه که نتونه مسایل رو برای خودش متناسب با زمانه تطبیق بده و نفهمه که این کارا هم یه نوع کشف حجاب رضاخانیه....
    اما...افسوس...
    آاااااااه !
    ای آسمانها بر من ببارید و آااااه ای زمین ها مرا ببلعانید!!!!!!!!!!!!

آنیساااااااااا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,720
    امتیاز واکنش
    65,400

منم واقعا شرمم میاد عکسم دست کسی غیر از خانوادم باشه حتی فامیلام حتما اونا هم اینطورین.......ولی فکر میکنم وقتی تو نت بدحجابی بیشتر از با حجابیه وقتی تو جامعه چادر کم رنگ شده.و چادری هم کم رنگ تر......این خانومها برای تبلیغ چادر و ترویج اون این کارو میکنن......حتی شاید کسی با دیدن این عکسا چادری نشه اما چشمهاش به دیدن چادر عادت میکنه......می بینه که تو جامعه چادری کم نداریم.......ولی کاش صورتشونو تار میکردن......

Alnaz 1010

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    743
    امتیاز واکنش
    10,497
    آدم ناراحت میشه وقتی همه باهم یکی میشن
    اگه دوست من مثلا بستنی خورده ولی من نخوردم حالا ما دوتا یکی هستیم نه فقط باهم دوستیم
    همه چادری ها اینجوری نیستند
    اون دسته که اینجوری رفتار نمی کنند فقط یه نقطه مشترک با این دسته دارن اونم چادر هست که احترامش رو بعضی از افراد زیر سوال میبرن

maria1377

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    485
    امتیاز واکنش
    7,157
    واقعا موافقم با این تاپیک بد تر زدن میشن تا تشویق.
    یه نکته ای رو به دوستای گلم بگم خدا گفته ذر اسلام ضرر و اجباری نیست، خدا توی دینش، هیچ رنگ یا پوششی رو مطرح نکرده که حتما فقط فلان رنگ باشه یا فقط چادر.
    این که پوشش و فقط به چادر محدود کرد، زیر پا گذاشتن حق اختیار انسان هاست.
    توی دین هیچ رنگی برای حجاب منع نشده، فقط گفته شده پارچه لباس پستی و بلندی های بدنو بپوشه و رنگ های روشن یا به اصطلاح جیغ، هیچ وقت منع نشده.
    هر فرهنگی خودش تعیین می کنه که چه رنگی رو بپوشه(که بیستر مواقع اشتباهه)بعضی از کشورا چادر رنگی میپوشن، یا خانمای محجبه ی ترکیه ای، لبنانی و... رو ندیدین که رنگ های شاد و روشنی رو میپوشن و حجابشون کامله؟

رنگ یا نوع پوشش ملاک نیست، ملاک حفظ حجاب و رفتار صحیحه، چه با چادر ، چه مانتو چه پیراهن های بلند

Viaana

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    19
    امتیاز واکنش
    118
    دوستان به گونه ای ازیک مساله شخصی صحبت می کنند که گویا چادر را به نامشان زدند و می توانند برای نحوه پوشش هر شخص تعیین تکلیف کنند. دوستان عزیزم مساله پوشش به خصوص در این موارد یک مساله کاملا شخصی است. به من یا شما چه ارتباطی دارد کسی می خواهد به قدری حجابش بدنش را بپوشاند که فقط چشمانش مشخص باشند یا کسی که می خواهد بخش زیادی از بدنش مشخص باشد و یا حتی خودنمایی هم بکند؟ آیا چادر یا هر نوع پوشش دیگر به نام من و یا شماست؟

برخی موضوعات مشابه

بالا