مرجع پرسش و پاسخ پزشکی

شکوفه حسابی

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
7,854
امتیاز واکنش
29,176
در این تایپک قصد داریم سوالاتی رو که کاربران از پزشکان در دنیای مجازی پرسیده اند رو خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

سلام وقت بخیر ...ایا خوردن. انزروت در شیردهی اشکال دارد.؟ کودک من شش ماهه ...
پاسخ
سلام مصرف انزروت بیش از حد سمی است و می تواند در شیر هم ترشح شود بهتر است در شیر دهی مصرف نگردد.

پرسش:سلام دکتر دختری دارم با سن پنج ماه و نوزده روز و وزن هفت کیلو و نهصد گرم. تو دو ماهگی عمل انواژیناسیون انجام داد تقریبا یک ماه و نیم بعد از عملش لکه‌ها ی قرمز تو مدفوعش دیدم چند روز بود و قطع شد تا یکی دو هفته. بعد دوباره همون لکه‌ها رو دیدم به علاوه لخته های سفید حاوی خون آزمایش خون مخفیش مثبت بود(1+). دکتر گفت احتمالا حساسیت به پروتیین شیر هست و برای من پرهیز غذایی توصیه کرد. الان شش روز گذشته و لخته ها نموندن و فقط نقاط ریز قرمز پررنگ باقی موندن. نظر شما چیه آقای دکتر؟ ببخشید وقتتون رو گرفتم.

پاسخ
با سلام و احترام جهت فرزند شما اگر حساسیت به پروتیین شیر گاو مطرح شده باید لااقل 2 هفته از شروع پرهیز غذایی شما بگذرد تا نتیجه حاصل شود. پس فعلا صبر کنید .در صورت عدم نتیجه مجدد به پزشک گوارش و همچنین به جراح مربوطه مراجعه کنید.

پرسش:سلام خانم دکتر داداشم ۹روزشه و وقتی شیر می خوره دیگه برای شیر خوردن بیدار نمیشه و خیلی زیاد می خوابه لطفا کمکم کنید من ۱۲ سالم و شماره مامانم رو بهتون دادم لطفا کمک کنم

پاسخ
سلام عزیزم ..نوزاد معمولا ۱۷تا۱۸ساعت در شبانه روز میخوابه نوزاد شماباید معاینه بشه وپزشک به مادرتون مشاوره لازم رو میدن ..نگران نباشید

پرسش:باسلام پسر2ماهه دارم که شیرخشک میخوردماه اول نان میخوردمدفوعش خیلی سفت بودمثل پشگل.بادردوفشارزیاد.ماه دوم عوض کردم آپتامیل دادم حالامدفوعش خیلی چرب شده آیاطبیعیه یامشکل دارد.لطفاراهنمایی کنید

پاسخ
با سلام واحترام ..مدفوع چرب یه علامت از سوءجذب ویا حساسیت به شیر خشک میتونه باشه حتما کودک شما توسط پزشک اطفال معاینه بشه ودرصورت صلاحدید پزشک شیر خشکش عوض بشه..باتشکر

پرسش:باعرض سلام وخسته نباشید.پوست نوزادم4ماهم طی سفرچندروزه به جنوب کشور افتاب سوخته وسبزه شده.خواستم بدونم ایا پوستش به قبل برمیگرده یا همینطورسبزه میمونه.اخه قبلش سفید بود

پاسخ
سلام. پیشگیری از افتاب و با گذشت زمان رنگ پوست بر میگردد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • شکوفه حسابی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7,854
    امتیاز واکنش
    29,176
    پرسش:باسلام پسری دارم 2 ماهو نیمه از حدود یک ماهگی بعد از شیر خوردن یهو نفسش میگیره و صورتش سیاه میشه و چشماش خیره میشه و دستاشو باز میکنه اینقدر باید پشتش رو بمالیم تا برگرده خیلی ترسناک میشه انگار که دارن حفش می کنن این روند در روز یکی دوبار تکرار میشد که پیشه چندتا متخصص اطفال بردیم چند تایی دارو تجویز کردن دادیم ولی نتیجه ای نگرفتیم و برعکس شد و شدتش بیشتر شده طوری که یک روز شش بار این مشکل براش پیش اومده و بردیمش بیمارستان پنج رو بستری بود نوار مغزی و اکو قلبی و فلورسکپی گرفتن گفتن هیچ مشکلی نیس بعد از پنج رو از بیمارستان مرخص یکی دو روز مشکلی نداشت اما یهو دوبار اون مشکل شروع شد پیش هر دکتری می بریم میگن مشکلی نیس . رفتیم تست الرژی گرفتیم که مشخص شده به پروتئین گاوی و سویا الرژی داره البته هیچ کدوم از علایم الرژی رو نداره و فقط همین مشکلی که گفتم براش پیش میاد تصمیم گرفتیم چیزی جز شیر مادر بهش ندیم و این که چند روزی شیر مادر میخورد و چنین مشکلی براش پیش نمیومد یک روز یک قطره مکملی که بهداشت داده بود بهش دادیم و بعد از چند ساعت دوبار اون مشکل خودشو نشون داد و روی ویتامین رو خوندم دیدم نوشته باطعم شیر اینم قط کردیم و مجدد فقط شیر دارم رو مصرف میکنه که بازم چند روزی گذشت خبری بود که یک روز رفتیم خونه یکی از دوستان اومد برامون اسپند دود کرد که متاسفانه سه ساعت بعد دوباره همون مشکل رخ داد ما احتمال دادیم که برای همینه اسپند بود که طی 24 ساعت دو بار این مشکل برای پیش اومد و بعد از گذشت سه روز بدون مشکل مادر نوزاد شب قبل نسکافه 3در1 مصرف کرد که صبح فرداش دوبار این مشکل پیش اومده احتمال میدم که برای همین بود ولی چون خوده مادر مصرف کرده بعید میدونم . پیش چندین متخصص اطفال بردیم چیزی نگفتن حتی از این مشکل من فیلم گرفتم نشون دکتر متخصص دادم جوابی نداشت بده تورو خدا کمکم کنید هر بار گـه اینطور میشه تا دو سه ساعت بی حال میشه و صدایی ازش در نمیاد هر چه زود تر خواهش میکنم جواب منو بدید و من باید چیکار کنم

پاسخ
    با سلام و احترام با توجه به علایمی که فرمودید ظاهرا بررسی از نظر تشنج صورت گرفته، احتمال فیستول وجود داره یعنی بین نای و مری نوزاد ممکنه راهی وجود داشته باشه، در هر صورت به نظر من اگر پیش فوق تخصص گوارش کودکان مراجعه نکردید حتما مراجعه کنید. اگر مازندران هستید بابل و ساری پزشک این رشته وجود دارد.

شکوفه حسابی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7,854
    امتیاز واکنش
    29,176
    پرسش:سلام هموگلوبین خونم 14/7هست وفریتین خونم 60 هست موهام روز به روز نازک میشه ویتامین دی هم عدد30رو نشون میده،چ قرصی باید واسه ضخامت موهام بکنم،

پاسخ
    سلام.با توجه به علت ونوع ریزش مو ،سن و جنس درمان متفاوت میباشد.نیاز به معاینه دارید.

پرسش:سلام پر کردن دندان بدون عصب کشی قیمتش چقد میشه؟؟

پاسخ
    سلام متوسط از ۱۸۰ تا ۳۰۰

پرسش:باسلام سنم 30 ساله وسینه هام رشد خیلی زیاد و غیر عادی داشته الان بعداز دوتا زایمان میخوام جراحی کنم وکوچیک کنم و همزمان میخواستم شکم و پهلو رو هم لیپوماتیک کنم ایا جراحی سـ*ـینه و لیپوماتیک شکم و پهلو در یک جلسه امکان داره ؟

پاسخ
    با سلام شما باید ویزیت شوید در اغلب موارد امکان پذیر نیست مگر اینکه کار هر دو عمل کم باشد

پرسش:با سلام 34سال سن دارم BMI27برای عمل لیپوماتیک چه اقدامی باید بکنم کمی استرس بعد عمل دارم قد 185وزنم 97با تشکـــر آیا این عمل برگشت پذیر هست یانه چه عوارضی دارد؟

پاسخ
    سلام عزیز تعداد سوالات شما زیاد و کلی هست بهتر هست با یک جراح زیبایی مشاوره حضوری بشید تا بر حسب شرایط شما توضیحات کاملی خدمت شما ارائه کنند

پرسش:سلام هزینه عمل زیبای ساکشن شکم و پهلو چقدر

پاسخ
    با سلام بسته به تعداد محلهای مختلف و میزان کار لازم برای هر بیمار متفاوت هست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

شکوفه حسابی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7,854
    امتیاز واکنش
    29,176
    پرسش:سلام خسته نباشید آقای دکتر بعد عمل لیپوماتیک شکم پوست شل واویزون نمیشه من سه تا زایمان انجام دادم هر سه سزارین برای همین شکمم حالت افتاده پیدا کرده با لیپوماتیک زیبا میشه بیشتر افتادگی شکم آزارم میده درست میشه به خاطر همین افتادگی جای عمل سزارین عرق سوز میشه باین که دو سال گذشته ،تو اینترنت جستجو کردم خیلی ها مشکل من رو داشتن راضی بودن بعد لیپوماتیک نظر شما چیه عمل لیپوماتیک هم گفتن زیاد درد نداره درسته

پاسخ
    با سلام با این توصیفی که شما کردید به احتمال زیاد شما با تخلیه چربی به تنهایی به نتیجه دلخواه نمی رسیدشما باید عمل لیپو ابدومینوپلاستی انجام بدید که تلفیق تخلیه چربی و برداشتن پوست اضافی می باشد لازم به ذکر هست لیپو ماتیک اسم یکی از دستگاههایی هست که تخلیه چربی صورت می کیرد سایر دستگاهها مثل اولترا زد و لیپو ست و وایزر می باشد ولی در اصطلاح عامیانه تخلیه چربی رو عمل لیپو ماتیک می گن

پرسش:سلام خسته نباشید ببخشید من هفت ماهه خیلی درگیرم یه جوش خیلی کوچولو رو صورتم بود کلی دستکاریش کردم زخم شد اونم دستکاری کردم لایه بردار زدم بد تر شد سه جلسه لیزر کردم و یک جلسه میکرونیدلینگ و یک جلسه میکرودرم جاش سفید شده. انگار سوخته البته خیلی معلوم نیست ولی من حساسم چه کار کامل خوب بشه

پاسخ
    با سلام چون می فرمایید خیلی کوچک هست و اقدامات مختلف را انجام دادید توصیه می کنم دستکاری نکنید و وسواس بیشتر به خرج ندید که بزرگتر و واضح تر نشود

پرسش:سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من برای عمل لیپوماتیک میخوام بیام خدمتتون ، سوال داشتم خدمت تون ، میخوام بدونم من میتونم هم زمان شکم پهلو روی معده ، پشت ، بالای باسـ ـن . و بازو همه رو هم زمان لیپو ماتیک انجام بدم .

پاسخ
    با سلام از جهت علمی در ک از یک حد مجازی بیشتر نمی شه تخلیه چربی از بدن انجام داد اگر میزان چربی این نواحی از حد مجاز خارج نشه در یک جلسه وگرنه در دو جلسه

پرسش:سلام ۲۰سالم سـ*ـینه هام اصلا رشد نداره تحت نظر پزشک زنان خانم احمدیان بودم سـ*ـینه هام سالم ولی نیاز ب عمل زیبایی داره من میتونم با تزریق چربی مشکلم برطرف شه؟؟؟عوارضی نداره؟؟؟

پاسخ
    با سلام براي بزرگ كردن پستان از پروتز پستان و تزريق چربي مي توان استفاده كرد تزريق چربي بيشتر به درد مواردي مي خورد كه حجم كمي را بخواهيم به پستان اضافه كنيم به نظر مي رسد احتما لا براي شما پروتز پستان مناسب تر باشد

پرسش:سلام یه دارو میخوام که سطح ادرنالین خونم بیاد پایین چه دارویی میتونید بهم معرفی کنید من ورزش پاراگلایدر انجام میدم و به تازگی دچار ترس شدم و استرس میگیرم موسیقی نفس عمیق مدیتیشن روم جواب نمیده میشه لطفا بهم یه دارو معرفی کنید تو اینترنت سرچ کردم گروه بنزودیازپین مثل دیازپام و زاناکس خوب بوده برای ترس ولی من باید هوشیار باشم من یک دارو ضد کورتیزول میخوام

پاسخ
    با سلام دوست عزیز آدرنالین هورمونی است که در شرایط اضطرار در بدن ترشح می شود مانند شرایطی که فرد احساس ترس و یا اضطراب کند این هورمون از غدد فوق کلیه ترشح شده و اثر آن افزایش ضربان قلب و گشاد شدن عروق و افزایش قند خون در بدن است که فرد را برای دفاع آماده کند . با توجه به مواردی که فرمودین این احساس ترس و اضطراب شما چندان مربوط به آدرنالین نبوده و برای درمان آن الزاما احتیاج به درمان با بنزودیازپین ها نیست . بهترین توصیه برای درما‌ن مشورت با متخصص اعصاب و روان است. اگر اصرار با درمان هورمون آدرنالین دارید بهتر است با متخصص غدد مشورت نمایید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

شکوفه حسابی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7,854
    امتیاز واکنش
    29,176
    پرسش:باسلام خدمت شما دکتر عزیز تقریبا چندباری باری هست که رو لبه پلک چشم چپم دقیقا بالای مژه ها احساس درد میکنم و قرمز میشه و ورم داره ب حدی که ب مژها دست میزنم احساس درد داره ترشح چشم و عفونت و قرمزی داخل چشم ندارم . ولی این مشکی چندباری هست ک اتفاق میوفته بار اول با قطره بتامتازون و کمپرس یخ بعد دو سه رو ز خوب شد این مشکل بخاطره چیه؟ ممکنه بخاطر استفاده از لوازم ارایشی یا استفاده از موبایل و... باشه یا چیز دیگه؟؟ راه درمانش چیه و چه دارویی؟ البته به علت نبودن متخصص چشم در این گروه از شما پرسیدم ممنون از پاسخگویی

پاسخ
    با سلام خدمت شما علائمی که می فرمایید شبیه به بیماری گل مژه است که نوعی التهاب پوستی است که معمولا روی پلک داخلی و یا لبه پلک بروز می کنه و در واقع عارضه ای شبیه به جوش است و معمولا به علت ازدیاد چربی و عدم خروج آن از منافذ پوستی بروز می کند و بهترین درمان استفاده از بتامتازون و تتراسایکلین است . لوازم آرایشی که کمی چرب باشند می توانند بروز آن را تشدید کند

پرسش:سلام خدمت اقای دکتر دختر من الان ده سالشه واز دوسال پیش موهای دست وپاهاش ریخت وباز خیلی کم رشد کرده باز یه قسمت کوچیک مژه یایین ریخت والان پنج ماهه که یه سمت ابروش ریخت و که کم رشد میکنه باز میریزه شما چی پیشنهاد میکنید خواهشا کمک کنید چون خیلی نگران هستم

پاسخ
    سلام و عرض ادب فرزند شما نيازمند معاينات باليني و پاراكلينيكي دقيقي است .بهترين پيشنهاد به شما حتما مراجعه به پزشك متخصصي است كه بر روي بيماري هاي مو اختصاصا كار ميكند . اگر تمايل به معرفي فرد خاصي را د اشتيد بفرماييد تا راهنمايي كنم اما اگر مي خواهيد به يك مركز معتبر ملي مراجعه كنيد بيمارستان رازي تهران از بهترين هاي خاورميانه است . با سپاس و عذر خواهي از تاخير در پاسخ دهي

آخرین ویرایش توسط مدیر:

برخی موضوعات مشابه

بالا