حوادث ایرانی مردم خاک و خون خورده !

• شروع کننده موضوع maral.abbasi
  • بازدیدها 394
  • پاسخ ها 3
  • تاریخ شروع

maral.abbasi

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
426
امتیاز واکنش
3,956
به نام خالق زیبایی ها

سلام
خیلی ،خیلی زیاد تشکر میکنم از دوستانی که این تاپیک رو میخونن این تاپیک جنبه سرگرمی نداره ولی قول میدم مطالب خوبی قرار بدهم

اول از همه باید بگم هدف من از زدن این تاپیک دوچیز بود:
1-مردم خوزستان بدونن که مردم شهر های دیگه بر عکس مسئولین خوزستانی هارا فراموش نکرده اند
2-اگر کسی از مشکلات خوزستان خبر ندارد...گوشه ای از مشکلات مردم خوزستان را ببینند و درک کنند

سعی میکنم تا حد امکان تاپیکم سیـاس*ـی نباشه و فقط از مشکلات خوزستان حرف بزنم
ولی ممکنه گاهی اوقات پا فراتر بزارم

از دوستانی که از مشکلات خوزستان خبر دارند و عکس ها و مطالب جالبی دارند خواهش میکنم اگه دوست دارند به من کمک کنند و همینجا پستشون رو ارسال کنند

با تشکر از همگی

• پیشنهادات
  • maral.abbasi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    426
    امتیاز واکنش
    3,956
    نماینده خرمشهر با اشاره به قطعی برق و آب و خطوط تلفن در روز گذشته و سفر وزیر نیرو به خوزستان در پی این حوادث، گفت: این‌که وزیر به خوزستان بیاید و حضور بزند و برود، دردی از مردم خوزستان را دوا نمی‌کند. این آمدن به خوزستان باید نتیجه داشته باشد و مردم خوزستان نتیجه آن را ببینند.
    حدود 1 ماه پیش یک جشن درون اهواز بود که به مسئولین برتر جایزه ای داده میشد
    در این جشن پسر جوانی هنگامی که به خانم معصومه ابتکار هدیه داده میشد بلند شد و با صدای رسا و بلندی گفت
    -خانم ابتکار مردم دارن میمیرن... جشن چرا؟
    وقتی ماموران حراست وی را دستگیر کردند
    بلند فریاد زد
    -ابتکار استعفا ...استعفا
    و خانم ابتکار در جواب گفت
    -باشه منتظر خودتون بودم بگید
    واقعا یک مسئول باید اینگونه پاسخ گو باشد؟
    آنوقت یک پیمانکار در ژاپن به این علت که ساختمانش دیر تر از موعود حاضر شد خودکشی کرد

از مردم آبادان برایتان بگویم ... 8 سال جنگ را تحمل کردند ...شهید دادند و هنوز بسیاری از مردمانش داغ دیده هستند
    شاید وقتی شما به آنجا سفر کنید متوجه نشوید اما ...
    با این وجود که خود آنها پالایشگاه دارند و گاز را تولید میکنند ...اما فقط دو محله در آبادان وجود دارد که خانه هایش گاز دارد بقیه ی محله ها باید سیلندر گاز پر کنند و به خانه هایشان ببرند
    انفجار های بسیاری به همین علت رخ داده و بسیاری کشته و زخمی شده اند

یک روز داشتم با یک گیلانی صحبت میکردم که او گفت :
    -تمام بلایایی که به سر مردم خوزستان می آید به علت بی ایمانی خودشان است
    من هم در جواب گفتم "یعنی اگر شما بیایید اینجا دیگر خاک نمی آید؟برق ها نمیرود؟گاز هست؟باران میبارد؟"
    نمیدانم با خود چه فکری کرده بود اما اصلا شرایط جغرافیایی را در نظر گرفته بود ؟اصلا امکانات را مقایسه کرده بود ؟

57437608.jpg

ناگفته نماند که متاسفانه پدیده ریزگرد‌ها نیز جای خود دارد و زندگی کردن را برای مردم خوزستان دشوار کرده است؛ البته نباید از این نکته غافل ماند که مهم‌ترین راهکار رفع این مشکلات عملی کردن شعار اقتصاد مقاومتی است و صد البته تکیه بر توان جوانان است.

باید اذعان کرد که اظهار نظرهای بسیاری در این زمینه مطرح شده اما هیچ کدوم این اظهار نظر‌ها عملی نشده و این معضل را بر طرف نکرده است؛ برخی کار‌شناسان محیط زیست بر این باورند که این پدیده ریشه سیـاس*ـی دارد و حتی در برخی محافل و نشست‌ها برای این موضوع صحه می‌گذارند و همواره اظهار می‌کنند که کشور عربستان به دلیل مشکلات سیـاس*ـی که با کشورمان دارد برای برطرف کردن این معضل همکاری نمی‌کند و این در حالی است که در گذشته بخش عمده‌ای از آب رودخانه دجله و فرات وارد عراق می‌شد و با ایجاد سد بزرگ آتاتورک در ترکیه ورود آب به عراق کاهش چشمگیری یافته است.

امسال حدود 2 هفته کلیه مدارس و ادارات تعطیل بود ...یعنی هیچ گونه فعایلتی وجود نداشت و مانند شهر مردگان شده بود

البته برخی دیگر از کار‌شناسان معتقدند تالاب هورالعظیم استان خوزستان یکی از نقاط مشکل ساز بوده که در حال حاضر این تالاب با آب گیری برخی مناطق آن مشکل آن مرتفع شده است، و این در حالی است که هنوز هم وقوع ریزگرد‌ها در استان ادامه دارد.

توسعه نهال کاری در خوزستان کافی نیست!
    ناگفته نماند که برخی مسئولان مربوطه محیط زیست استان هم بر این موضوع تاکید دارند که توسعه نهال کاری در خوزستان ناکافی است و عمده مشکل وقوع پدیده شوم ریزگرد‌ها را منشأ خارجی می‌دانند و همواره ادغان می‌کنند که رفع مشکل ریزگرد‌ها نیاز به نگاه فرابخشی دارد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

پریسا۱۹

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,184
    امتیاز واکنش
    19,014
    مردم‏ ‏عزیز‏ ‏خوزستان‏ ‏ما‏ ‏همه‏ ‏درکتون‏ ‏میکنیم‏ ‏امیدوارم‏ ‏زودتر‏ ‏در‏ ‏این‏ ‏تاپیک‏ ‏خبر‏ ‏حل‏ ‏شدن‏ ‏یا‏ ‏حداقل‏ ‏کمتر‏ ‏شدن‏ ‏مشکلاتتونو‏ ‏بخونیم‏ ‏.‏ ‏.‏ ‏.‏ ‏یاحق

maral.abbasi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    426
    امتیاز واکنش
    3,956
    خدا رو شکر قرار است که تالاب هورالعظیم اهواز آبگیری بشه
    به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان ، سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به اهمیت زیست محیطی و اقتصادی تالاب هورالعظیم و تاکید رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری برای حل مشکلات تالاب های کشور، گفت: مشکلات زیست محیطی و وضعیت نامطلوب تالاب ها ناشی از دخالت انسانی بوده است.لذا دولت تدبیر و امید عزم جزم کرده تا نسبت به ترمیم وضعیت تالاب هورالعظیم خوزستان اقدامی کند که خوشبختانه وضعیت این تالاب درحال احیا شدن است و ضروری است که مردم در جریان این امر قرار گیرند.
    تالاب هور العظیم بر آب و هوای منطقه تاثیر به سزایی داشته ...خنک تر شدن هوا ،کم شدن باد و خاک از جمله فواید آن بود که مدتی خشک شده بود و در همین مدت باد و خاک بسیار زیاد شده بود
    که اگر خدا بخواهد قرار است آبگیری شود

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    78
    بالا