معرفی کتاب خودت باش دختر و چند جمله از آن

.Rainbow.

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
765
امتیاز واکنش
1,711
سلام امید وارم حال دلتون خوب باشه در این اینجا میخوایم با کتاب خودت باش دختر و نویسنده ی اون خانم ریچل هالیس آشنا بشیم.
3860894326629210.jpg

بخشی از زندگی نامه ریچل هالیس :

ریچل بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Chic Media، است. در ۲۷ سالگی، او به عنوان یکی از ۳۰ شرکت برتر در ۳۰ ساله مجله است.ریچل با سبک انرژی بالا و انگیزشی خود، توانایی منحصر به فردی را برای توانمند سازی و تشویق مخاطبان زن دارد.
ریچل نویسنده کتاب پرفروش ترین دختران است، از جمله دختر حزب، دختر شیرین و هوشمند، و همچنین یک کتاب آشپزی، Upscale Downhome، شرمنده نباش دختر، کتاب خودپروری او با عنوان «خودت باش دختر» بیش از هفده هفته در فهرست پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز قرار داشته است.
او در سن ۱۷ سالگی به لس آنجلس نقل مکان کرد تا به کالج برود و با پسری به نام دیوید ازدواج کرد بعد از گذشت ۱۰ سال زندگی مشترک آن ها سه پسر بچه خوش تیپ و خنده دار به نام جکسون، ساویر و فورد دارند. ریچل در لس آنجلس با همسر و چهار فرزندش زندگی می کند.
neebk7ipl25j.jpeg

▪️ریچل هالیس در این کتاب از رازهاى موفقیتش به عنوان یک زن، یک مادر شاغل، کارآفرین، ورزشکار و نویسنده مى‌گوید. راز موفقیت او در پذیرش واقعیاتى بود که همه ما درباره‌شان به خودمان دروغ مى‌گوییم. او در کتابش درباره بیست دروغى مى‌گوید که زندگى‌هاى ما را در هم مى‌پیچد و افکارى غیر منطقى راجع به خودمان و اطرافیان به خورد مغزمان مى‌دهد.

«من مادر خوبى نیستم.»
«الان باید جلوتر از اینها مى بودم.»
«وزنم بیانگر شخصیتم است.»
«من به اندازه ى کافى خوب نیستم.»
«از فردا شروع مى کنم.»

سرفصل های کتاب خودت باش دختر:
*فصل اول: دروغ: …. چیز دیگری مرا خوشحال خواهد کرد
*فصل دوم: دروغ: ….از فردا شروع میکنم
*فصل سوم: دروغ: ….من به اندازه‌ی کافی خوب نیستم
*فصل چهارم: دروغ: ….من از تو بهترم
*فصل پنجم: دروغ: ….دوست داشتن او برای من بس است
*فصل ششم: دروغ: ….«نه» جواب نهایی است
*فصل هفتم: دروغ: ….من در روابط خصوصی با شریک زندگی‌ام خوب عمل نمیکنم
*فصل هشتم: دروغ: ….مادر بودن را بلد نیستم
*فصل نهم: دروغ: ….من مادر خوبی نیستم
*فصل دهم: دروغ: ….الان باید خیلی جلوتر از این‌ها می‌بودم
*فصل یازدهم: دروغ: ….بچه‌های مردم خیلی منظم‌تر و مودب‌تر هستند
*فصل سیزدهم: دروغ: ….می‌خواهم با مت دیمون ازدواج کنم
*فصل چهاردهم: دروغ: ….من یک نویسنده‌ی مزخرفم
*فصل پانزدهم: دروغ: ….هرگز نمی‌توانم از این مرحله گذر کنم
*فصل شانزدهم: دروغ: ….نمی‌توانم حقیقت را بگویم
*فصل هفدهم: دروغ: ….وزنم بیانگر شخصیتم است
*فصل هجدهم: دروغ: ….نیاز دارم از هر راه ممکن به بی‌خیالی بزنم
*فصل نوزدهم: دروغ: ….تنها یک راه درست برای زیستن وجود دارد
*فصل بیستم: دروغ: ….من به یک قهرمان نیاز دارم
متن پشت جلد کتاب خودت باش دختر :
usivjmcr25ng.jpeg

تا به‌ حال این فکر به‌ سرتان زده که آن‌ قدرها هم که باید خوب نیستید؟ که به‌ اندازۀ‌ کافی لاغر نیستید؟ که مادر بدی هستید؟ آیا این فکر به سرتان زده که لیاقت‌تان همین‌ است که با شما بدرفتاری شود؟ که هیچ ارزشی ندارید و هرگز به ‌جایی نخواهی رسید؟

تمامی این‌ها دروغ است.

دروغ‌هایی که توسط جامعه، رسانه‌ها، خانواده‌هایمان، یا صادقانه بگویم، توسط خود شیطان ساخته شده و تداوم یافته‌اند. این دروغ‌ها برای اعتماد به‌ نفس و توانایی‌های ما خطرناک و ویرانگر هستند. بزرگ‌ترین گـ ـناه این دروغ‌ها این است که اصلاً آن‌ها را نمی‌شنویم. ما به‌ ندرت دروغ‌هایی را که دربارۀ خودمان ساخته‌ایم می‌شنویم چون سال‌هاست که آن‌ها با صدای بلند در گوش‌هایمان نجوا می‌شوند و از این‌ رو شنیدنشان تبدیل به امری عادی شده است. حرف‌های نفرت‌انگیزی که هر روز بر سرمان آوار می‌شوند اما متوجه‌شان نمی‌شویم. در کتاب خودت باش دختر در می‌یابیم که تشخیص دروغ‌هایی که در مورد خودمان باور کرده‌ایم کلید تبدیل شدن به نسخۀ بهتری از خودمان است. اگر هم‌ زمان با علم به اینکه بر ناملایمات زندگی‌مان تسلط داریم بتوانیم مرکز اصلی آن‌ها را نیز پیدا کنیم آن‌ وقت است که می‌توانیم به‌درستی مسیرمان را تغییر دهیم.

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • .Rainbow.

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    765
    امتیاز واکنش
    1,711
    چند جمله از کتاب خودت باش دختر:
    *ما اغلب از افرادی که اطرافمان را پر کرده‌اند تاثیر می‌پذیریم و شبیه آن‌ها می‌شویم. اگر دوستان شما اهل غیبت و نیش و کنایه هستند، قول می‌دهم که این عادت در شما نیز ریشه می‌دواند و رشد می‌کند. وقتی دنبال یک جمع زنانه می‌گردید، دنبال گروهی باشید که باعث پیشرفت یکدیگر می‌شوند نه به گریه انداختن یکدیگر.

*خانم‌ها چرا ما این کارها را می‌کنیم؟ چرا غیبت می‌کنیم؟ چرا یکدیگر را مسخره می‌کنیم؟ چرا صبح روزهای یکشنبه به هم سلام می‌کنیم و چند روز بعد با همان زبان پشت سر یکدیگر بدگویی می‌کنیم؟ آیا این کار باعث می‌شود در مورد خودمان احساس بهتری پیدا کنیم؟‌آیا مسخره کردن کسی باعث احساس امنیتمان می‌شود؟

*بدن انسان ساختار فوق‌العاده‌ای دارد. می‌تواند کارهایی باورنکردنی انجام دهد. او دقیقا همان چیزی را به شما می‌گوید که آرزوی شنیدنش را دارید. اما اگر گوش ندهید و بدون استراحت یک سره کار کنید، قطعا از کار می‌افتد تا خودش به آنچه نیاز دارد دست پیدا کند.

*وقتی موفق می‌شدم و مورد توجه همه قرار می‌گرفتم احساس می‌کردم به حساب آمده‌ام. اما وقتی تماشاچیان دست از تشویق کردنم برمی‌داشتند همه چیز به حالت سابق برمی‌گشت.

*تا به حال چند بار برای دیدن سریالی خودتان را قال گذاشته‌اید؟ تابه‌حال چند بار حتی قبل از آنکه شروع به کاری بکنید تسلیم شده و کنار کشیده‌اید؟

*مجلات و برنامه‌های تلویزیونی به جای آنکه یاد دهند چطور از همان ابتدا در مسیر هدفمان محکم و ثابت قدم باشیم زمان زیادی را به آموزش اینکه چطور بعد از شکست دوباره شروع کنیم اختصاص می‌دهند.

*من از مقایسه کردن خودم با دیگران دست برداشتم. مقایسه کردن لـ*ـذت را می‌کشد. تنها فردی که باید از او بهتر باشی کسی است که دیروز بوده‌ای.

*اگر بخواهم منظورم را به زبانی دیگر که کمی خشن‌تر و محکم‌تر است بگویم این طور می‌شود که اگر شما بدبخت هستید، تقصیر خودتان است.

*از بدرفتاری با جسم و ذهنتان دست بردارید. زندگی قرار است سفری از یک مکان منحصر به فرد به مکانی دیگر باشد. قرار نیست مثل یک چرخ و فلک باشد که شما را مدام به همان نقطه‌ی قبلی برگرداند. قرار نیست زندگی‌تان شبیه زندگی من باشد. اصلا زندگی شما نباید شبیه زندگی دیگران باشد. بلکه باید ساخته‌ی دست خودتان و حاصل تلاش خودتان باشد.

.Rainbow.

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    765
    امتیاز واکنش
    1,711
    *واکنشى که به استرستان نشان مى‌دهید آن هم چیزى می باشد که تو را متغایر و متفاوت از بقیه مى‌کند.

*معلوم شد زیباترین اتفاقات زندگى‌ام اصلا در لیست «کارهایى که بایستی و حتما انجام بدهم» نبودند.

*مادر کامل بودن دروغ می باشد. مادر بى‌عیب و همچنین نقص بودن محال می باشد ولی باید توجه داشت مادر خیلى خوب بودن در اکثر اوقات، در واقع امکان پذیر می باشد

*کسى نمى‌تواند به تو بگوید رویایتان چقدر پهناور و بزرگ می باشد.

*شهروندان و مردم شهر به آن هم مقدار و اندازه‌اى به تو احترام مى‌گذارند که به آنها اجازه مى‌دهید.

*وقتى واقعا چیزى را بخواهید راهى براى به دست آوردنش پیدا خواهید کرد ولی باید توجه داشت وقتى از ته دل خواستار چیزى نباشید برایش بهانه جور مى‌کنید.

*شادى به آنکه کجا هستى ربطى ندارد، به کسى که هستى مرتبط مى‌می شود.

.Rainbow.

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    765
    امتیاز واکنش
    1,711
    *زندگی نباید به معنای زنده ماندن باشد.
    بلکه باید به معنای زندگی کردن باشد

*هر روز یک بار متولد می‌شوی، چرا نمی‌فهمی؟!
    هدیه زندگی این است که روز بعد شانس دوباره‌ای برای رسیدن به هدفمان خواهیم داشت. یعنی حتی اگر بعد از چند روز رژیمتان را شکستید اشکالی ندارد دوباره شروع کنید.

*کرم ابریشم فوق العاده است، اما اگر فکر کند خوب بودن کافی است و تصمیم بگیرید همان شکلی بماند، آن‌وقت ما از دیدن موجود زیبایی که می‌تواند به آن تبدیل‌شود، محروم می‌شویم.

اما دوستان من بیش از هر چیزی امیدوارم به این باور برسید، که می‌توانید تبدیل به هر کسی و هر چیزی که دوست دارید شوید در سخت‌ترین روزها به یاد داشته باشید که یک حرکت رو به جلو خواه به اندازه‌ی یک اینچ و خواه به اندازه‌ی یک مایل تنها چیزی است که نیاز دارید.

*اگر باور داشته باشید تنها کسی که زندگی‌تان را کنترل می‌کند، خودتان هستید آن وقت بلند شده و دوباره تلاش می‌کنید و به تلاش ادامه می‌دهید تا زمانی که حس کنترل داشتن بر زندگی، بر غیرقابل‌کنترل بودن آن برتری پیدا کند. این حس به روال زندگی‌تان تبدیل شده و شما نیز به آن آدمی که باید باشید تبدیل می‌شوید.

*خودت را دست‌کم نگیر و این اجازه را به دیگران هم نده. به کمتر از حقت قانع نشو. زندگی‌تان قرار است سفری از یک مکان منحصربه‌فرد به مکانی دیگر باشد. قرار نیست مثل یک چرخ و فلک باشد که شمارا به همان نقطه ی قبلی برگردانند. قرار نیست زندگی‌تان شبیه زندگی من باشد، اصلا زندگی شما نباید شبیه زندگی دیگران باشد، بلکه باید ساخته‌ی دست خودتان و حاصل تلاش خودتان باشد.

*زندگی تو به خودت بستگی دارد.
    تو خودت کنترل زندگی‌ات را دست داری
    تو تنها یک‌بار و فقط یک‌بار شانس زندگی کردن داری
    و این زندگی دارد از دستت می‌رود

*اگر کرم ابریشم بخواهد تا ابد کرم ابریشم بماند، اگر به این نتیجه برسد که آشوب و دردسرهاى تبدیل شدنش خارج از توان تحملش است، هرگز نخواهد فهمید که مى‌توانسته تبدیل به چه موجودى بشود. به نظر شما هم این تغییر کلى در زندگى‌اش دردناک نیست؟ فکر نمى‌کنید ترسناک و دشوار است؟ البته که هست. اما اگر او با ترسش مقابله نمى‌کرد، اگر اجازه نمى‌داد تغییرات او را به آن کسى که واقعا هست تبدیل کند، ما هرگز نمى‌فهمیدیم او چه موجود زیبایى است و خودش هم هرگز نمى‌فهمید که مى‌تواند پرواز کند.

برخی موضوعات مشابه

بالا