من چه جوري درس بخونم؟ :|

• شروع کننده موضوع DENIRA
  • بازدیدها 161
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

DENIRA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
9,963
امتیاز واکنش
85,309
سوال:

میشه درمورد روش درست درس خوندن یکم توضیح بدین من حس میکنم نمیتونم درست زمانیو ک میزارم درس بخونم کامل درسو تمام کنم همش وقت کم میارم.
کلا تو درس خوندن وسواس دارم.
اما در کنارشم یکم زود خسته میشم؟

✳️

سلام.سوالی که پرسیده شده در رابـ ـطه با وسواس مطالعاتیه که مسلما مشکل خیلی از افراد در کل دوران تحصیل اوناست...پس اگر شما هم این مشکل رو دارید پستای بعدی رو بخونید تا هرچه سریعتر این مشکلو حل کنید چون نه تنها الان بلکه در اینده هم این فرایند راندمان شما رو پایین میاره.
برخی از دانش آموزان بعد از مطالعه کتاب و جزوه خود، تصور می کنند که مطالب را خوب نفهمیده اند و دچار شک و تردید نسبت به یادگیری خود می شوند و به جای تست زدن بارها و بارها کتاب و جزوات را مطالعه می کنند، فراموش نکنید < < بخش اعظم تسلط بر کتاب ها و جزوات برای پاسخ در کنکور از طریق تست های دوره ای و جامع بدست می آید.»
این دانش آموز باید وسواس بیش از حد خواندن را رها کرده و هرچه سریع تر تست های دوره ای را شروع کند.
به عنوان نمونه شاید شما در تست های ادبیات پس از مطالعة کتاب و جزوه 40٪ بزنید؛ نباید فکر کنید که حتما با خواندن مجدد جزوه یا کتاب مشکل برطرف می شود، بلکه شما باید با پاسخ دادن به روزانه 25 تست ، از آن مبحث با تکنیک پاسخگویی و افزودن به مهارت در این تست ها ، درصد هایتان را افزایش دهید.
کاری که با خواندن کتاب و جزوه شاید بسیار سخت تر باشد.
خب سوال دوم ایشون در رابـ ـطه با زود خسته شدن هم دلایل زیادی میتونه داشته باشه که یکی از دلایل اصلیش در این دوران اینه که شاید بعضی وقتا به خاطره نداشتن انگیزه کافی خودمون رو از هدف دور میبینیم و به جای رفع مشکل کلا دست از تلاش بر میداریم....شاید دلایل دیگه هم داشته باشه که اون دلایل رو هم بررسی میکنیم و یه سری راهکار برای اون میدیم..

دکتر مستوفی
مشاوره تحصیلی

برخی موضوعات مشابه

بالا