مهدی زاده: دچار مسمومیت وحشتناکی شدم

• شروع کننده موضوع Dead Man
  • بازدیدها 103
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
15,015
امتیاز واکنش
27,631
نفر اول رنکینگ ۶۰-کیلوگرم کاراته جهان گفت: هدفمان نه تنها رسیدن به المپیک بلکه موفقیت و کسب مدال در این رقابت ها است.

به گزارش "ورزش سه"، امیر مهدی زاده که سابقه قهرمانی در رقابت های جهانی و آسیایی را در کارنامه خود دارد، در فاصله ۳ سال مانده تا اولین تجربه المپیکی کاراته تلاش خود را برای حضور در این مسابقات آغاز کرده است.

این کاراته کار ملی پوش که در رقابت های لیگ جهانی کاراته وان آلمان شرکت کرده بود، به مدال برنز دست پیدا کرد؛ اگرچه معتقد است بیماری باعث شده دست او از مدال طلا کوتاه بماند.

در ادامه صحبت های امیر مهدی زاده، ملی پوش کاراته ایران و نفر اول رنکینگ جهانی وزن ۶۰-کیلوگرم را در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" می خوانید.

دومین مدال برنز من بود

مسابقات آلمان آخرین مرحله از مسابقات لیگ کاراته وان در بخش حرفه ای بود که در سال ۲۰۱۶ برگزار می شد. اوایل سال در دوبی در یک مرحله شرکت کردم که به مدال برنز رسیدم. در این دوره از رقابت ها نیز سوم شدم تا در هر مرحله ای که حاضر بودم، به مدال دست پیدا کنم.

مسمومیت وحشتناکی سراغ من آمد

بعد از وزن کشی، غذایی خوردیم که باعث شد دچار مسمومیت وحشتناکی شوم. با همین شرایط ۴ حریف خودم را شکست دادم و به نیمه نهایی رسیدم. در مسابقه نیمه نهایی آنقدر حالم بد بود که فقط ایستادم تا مسابقه تمام شود. نای راه رفتن نداشتم و نمی توانستم رقـ*ـص پا کنم. به همین دلیل به گروه بازنده ها رفتم و چون این مرحله بعد از ۲ روز برگزار شد، خیلی خیلی بهتر شده بود. توانستم با شکست ۸ بر صفر حریف روسی به مدال برنز برسم.

باید طلا می گرفتم

واقعا خیلی حیف شد که چنین فرصتی برای من از دست رفت. گاهی اوقات شرایط دست خود فرد نیست. من فکرش را هم نمی کردم که با این وضعیت روبرو شوم. خیلی زحمت کشیده بودم و ماهها تمرین کردم و باید طلا می گرفتم. بالاخره نشد و همین که دست خالی برنگشتم، خوشحالم.

01240320.jpg

رنکینگ یک جهان را حفظ کردم

با همین مدال برنز هم رنکینگ اول جهان را در وزن خودم حفظ کردم. امیدوارم بتوانم همین روند را در سال های آینده نیز حفظ کنم تا بتوانم در نهایت به سهمیه المپیک برسم. کسب سهمیه پروسه چند ساله ای است که از طریق رنکینگ به دست می آید و ما هم هدفمان نه تنها رسیدن به المپیک بلکه موفقیت و کسب مدال در این رقابت ها است.

فدراسیون چیزی برای ما کم نگذاشت

با اینکه در روزهای اخیر صحبت هایی مطرح شده بود؛ من می توانم بگویم فرجی، رییس فدراسیون تمام تلاش خود را برای اعزام این تیم انجام داد. فدراسیون تا آخرین لحظه چیزی کم نگذاشت و جا دارد از رییس و دبیر فدراسیون تشکر کنم. مطمئنا این اعزام ها در نهایت باعث می شود که به سهمیه برسیم.

برخی موضوعات مشابه

بالا