نکات کچل کننده.... ذکر اون قسمت از رمانها که با خوندشون موهاتونو میکشین

اینجا تا چه حد آرومتون کرده؟

• خیلی زیاد

رای: 30 44.1%
  • تا حدی

رای: 18 26.5%
  • آروم شدنی نیستم

رای: 34 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    68

SunLighT

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
162
امتیاز واکنش
4,139
با همتون موافقم:aiwan_lightsds_blum:)

شخصیت پسر داستان خودم یه پسر خیلی چاقه!و خیلیم متفاوت به نظر میاد.
واقعا خوبه نویسنده ها یه کم متنوع تر فکر کنن.خانوما،آقایون،چاقا ام عاشق میشن!پسرای قد کوتاهم عاشق میشن!زشتا...دماغ گنده ها...مریضا...اینا همه عاشق میشن و شاید خوندن داستانشون خیلیم جالب تر از داستان یه زوج تکراری و جذاب باشه

• پیشنهادات
  • MaryaM.Y

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    254
    امتیاز واکنش
    2,060
    یکی از مسخره ترین نکاتی که توی رمانای کلیشه ای ذکر میشه اینه که :
    اولش دختره با پسره یه سری شرط میذارن که مثلا بعدا رفتن سر خونه زندگی کسی کاری به کار اون یکی نداشته باشه و نپرسه کجا داره میره و چی کارا میکنه و ...
    بعد دقیقا 1یا 2 روز بعد از ازدواج هم پسره واسه دختره غیرتی بازی درمیاره و از یک سری چیزا محرومش میکنه و هم دختره حرص میخوره که پسره چی میکنه و کیا دور و برش میپلکن!
    بعد چند روز دیگه هم دختره احساس میکنه بدون پسره نمیتونه نفس بکشه و خودشو نابود میکنه تا بفهمه پسره عاشقشه، پسره هم هیچ محلی به دختره نمیذاره و کلی دختر داستان رو اذیت هم میکنه... مسخره ترش اینه که آخرای داستان پسره هم که عاشق دختره شده میگه من از اولش هم عاشق حرکاتت رفتارات و ... بودم!
    و این بود چکیده ای از 80% رمانا...

SunLighT

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    162
    امتیاز واکنش
    4,139

مامان کوچولو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    6
    امتیاز واکنش
    197
    فکر کنم بیشتر نویسنده ها مجردن چون واسه ازمایش قبل ازدواج فقط از مرد خون میگیرن و اگه مرد کمخونی داشته باشه از زن خون میگیرن اما توی بییشتر رمانا از دختره میخان خون بگیرن و دخترم خون میبینه غش میکنه من که واسه ازمایش اززدواجم اونقدر میترسیدم ک نگو ولی بعد دیدم فقط باید ازمایش اعتیاد بدم

Redemption.H

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    239
    امتیاز واکنش
    5,038
    والا اول این که همه حرفاتون درست ولی تروخدا خودتون یه نگاه به عکس پروفایلاتون بکنیدنصفتون عکسای دخترایی که جذابیت انچنانی و چشم رنگی دارن گذاشتید ببابا ادم یه سوزن به خودش میزنه بعد ازکسای دیگه نقد می کنه همشم نباید شخصیتای داستانی پرفکت باشن اگر می خوتی شخصیت پولدار باشه باش مشکلی نیس ولی باید سعی بشه چیز منحصر بفردی تو شخصیتات داشته باشی نه یه روند بی فکر دیگه رمانای کلکلی و اربابی و اینا خز شده تروخدا بندازینشون دور وقتی رمان تخیلی می نویسین که تو خارج کشوررخ میده انقدر دیالوگ فارسی ننویسین منظورم اینه که انقدر لغات و اصطلاحات عامیانه فارسی بکارنبرین یجوری بنویسین معلوم شه طرفتون تو ی کشوردیگه زندگی کرده

Samira.Aroom

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,476
    امتیاز واکنش
    16,498
    خوب خوب خوب.
    اینجا تهران است ساعت ۳و۲۸ دقیقه بامداد.
    اینجانب فردا امتحان دارم اما بیدارمو میخوام پیام بدم.
    من با نظر اکثریت موافقم و حرف دلم رو خیلی خوووووب زدید. من ایرادها رو بعدا میگم اما چیزی که الآن میخوام بگم راجبه رمان خودم و خواننده های عزیز. دوستان اینهمه تا الآن ایراد گرفتیم و بعد از اینهم میگیریم و خود من هم ایراد خواهم گرفت. اما دیدید که همه چیزو انداختیم گردن نویسنده ها؟ یعنی من خواننده مقصر نیستم؟ تو خود انجمن نگاه کنید و جای دور نرید. چند تا رمان خوب هست؟شاید تک و توک. رمان ماهی سفید عالیه اما مخاطب نداره و تشکرا و بازدیداش واقعا تاسف باره.(رمان من نیست)بعد رمانهایی که ازشون گله میکنید همیشه مخاطبهای زیاد و تشکرات آبدار دارن. وقتی یه رمان خوب نوشته میشه و این ایرادهایی که گفتید توش گفته نمیشه، کسی بهش توجه نمیکنه. برای مثال رمان خودم رو میگم. تنها ایرادی که داره چهره ی زیبای شخصیتامه که بعد از نوشتنشون پشیمون شدم، اما چون سالها با همین ذهنیت داشتمشون تغییرشون ندادم. تو رمان من خبری از اسمای فانتزی نیست اما جز یه منتقد کسی متوجهش نشد.خبری از شغلای تکراری نیست. تو رمان من واسه ناهار گوجه و خیار خوردن، اما کسی متوجه نشد، ورود املاک دزدی و پیچوندنیو گفتم، اما کسی واکنشی نشون نداد، گشتم و بهترین ماشین دوران دو دهه پیش رو عنوان کردم اما واسه کسی سوال نشد، کلی گشتم و صحبتهای حقیقیه یه کاپیتانو عینا نقل کردم اما.....
    و خیلی نکات ریز دیگه رو رعایت کردم اما توجهی بهشون نشد. نیومدم بگم من خیلی کاربلدم یا بگم ازم تشکر کنید یا بگم آره من و کارم اینیم نه!چیزی بوده که باید انجام میشده. اومدم بگم برخلاف اکثر این رمانایی که ازشون مینالیم، من تو کارم توجه داشتم اما چیزی جز ایرادهای بنی اسرائیلی و قابل چشمی پوشی واسه یه رمان اولی نسیبم نشد. اومدم بگم من و توی خواننده هم باعث بیشتر شدن این رمانای آبکی و بیفکر میشیم. وقتی تشکرای فراوون میزنیم به آبکیا. وقتی به غمنامه ها رمان حرفه ای میگیم. وقتی ماهی سفید ها رو لایق تشکر نمیدونیم. وقتی جای برجسته کردن و انرژی دادن به نقاط قوت زیاد یه کار، نقاط ضعف کوچیکشو پررنگ میکنیم، در واقع اجازه میدیم که این رمانا ساخته بشن. اجازه میدیم که به قول دوستمون روان پدر مادرای آینده و ذهنیشونو حقیر بسازن. اومدم بگم بااینکه دل خودمم از این رمانا پره اما خود مای خواننده هم مقصریم. بیاید ازخودمون شروع کنیم. وقتی نویسنده ای ببینه رمانش خوب نیست و بازدید نداره و نقد فراون داره، تغییرش میده، یا میزارتش کنار(یکی از دوستان نقد زیاد داشت کارو گذاشت کنار از اول شروع کرد). پس قدم اول با ماست. لطفا لطفا لطفا کار هارو نقد کنید. من یا رمان درحال تایپیو نخوندم ویا اگه خوندم کامل نقدش کردم. و لطفا لطفا لطفا نقد پذیر باشید.
    خوب دیگه منم برم.
    ساعت ۳و ۵۹ دقیس.
    همونطوری تهران مونده و هموز لس آنجلس نشده.
    ببخشید زیاد شد. فعلا.

n96

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    81
    امتیاز واکنش
    1,447
    خوب دوستان من خودم به شخصه تمامی ارسال هارو خوندم :D و به عنوان ی رمان نویس تازه وارد خیلی کمکم کرد ... ی چیزی بگم... اقا ما عروسی های مختلط داریم ... چرا روی این موضوع گیر دادین الکی؟؟؟ بعد این که خیلی ها از غلط املایی شاکی بودن ولی میدونین من چند تا غلط املایی فوق العاده سطحی توی همین تایپیک دیدم؟؟؟ :| من خودمم از غلط املایی میترسم به خاطر همین همیشه موقع تایپ گوگل میکنم کلمات رو ... خوب من ی گلچینی از نظراتی که خوشم اومد و واقعا هم درست بود تهیه کردم و گفتم که بزارم تا همه دوستان استفاده کنن... و ی نکته ایی ... من با خیلی از دوستانی که گفتن از رمان ها الگو برداری میشه موافقم ... ما داریم شخصیت دختر های کشورمون رو پایین میاریم ... داریم مرد سالاری و غیرت بیجا رو ترویج میدیم... چرا اینو متوجه نمیشیم که غیرت این نیست که سر کسی که دوسش داری داد بزنی یا به خاطر ارایش زیادش بزنیش ... غیرت اینه که نزاری معشوقت از جانب دیگری ازاری ببینه ... نه این که خودت باعث آزار و اذیتش بشی .... موفق باشین تمامی دوستان و پیشنهاد میکنم حتما نظرات رو بخونین ... و این که این تایپیک عالیه فقط پر از اسپم شده که عاجزانه تقاضا میکنم مدیرا رسیدگی کنن با تشکر :D

آدم برفی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,013
    امتیاز واکنش
    9,544
    سلام واقعا با بعضی نکات موافقم
    اینم نظرات من
    1)خداییش من اصلا با نوشیدنی غیر مجاز توی عروسی ها و و ... مشکلی ندارم چون دیدم از دوستان و فامیل که تو عروسی هاشون از این جور نوشدنی ها استفاده می کنن
    2)من حتی با عروسی مختلطش هم کاری ندارم
    3)من حتی با پولدار بودنشونم مشکل ندارممممممم حتی با این که یارو همش بیست سالشه هم مشکل ندارم(دختر رمان خودم یه مولتی میلیاردر بیست سالس اما حتی برای کوچک ترین ریال پول هاشم تلاش کرده و زجر کشیده) من با این مشکل دارم یارو کار نمی کنه پول همینجوری از اسمون میاد! یا اگه کار میکنه همش مهندس و کارخونه داره خوب اگه طرف پولداره یه توضیح کوچیکی بدید که چه طور انقدر ثروتمند شده که چقدر تلاش کرده طرز نوشتن خیلیییی ها طوریه که اوم حس میکنه پوله از اسمون ریخته برا همین لـ*ـذت بخش نیست
    4)چرا در بیش تر رمان ها ادم مسحور زیبایی اون یکی میشه؟یکی از دوستان گفت این سبک رمانا رو که همه محو هیکل هم میشن رو معمولا نویسندگان عزیز 13 یا 14 ساله مینویسن منم 14 سالمه اما خوب میدونم یه انسان هیچ وقت نباید عاشق زیبایی فرد مقابل بشه که گاهی رفتار یک فرد بهترین ملاک عشقه،که گاهی هیچ قشنگ نیست که همه زیبایی افسانه ای داشته باشن این بیشتر به قدرت درک فرد بستگی داره نه سنش(خوب بهم برخورد من همین الان قشنگ میتونم ده تا نویسنده 14 ساله معرفی کنم که رماناشون بی نظیره)
    5)چرا همیشه شخصیتای رمانا مغرور و خوشگلن؟من خودم به شخصه رمانم چهارتا شخصیت اصلی داره سه تا پسر و یه دختر.اخلاق یکی با یکی متفاوت در تو دنیا که فقط ادم مهربون و سنگ دل وجود نداره
    6)اهان نکتهی ششم که خیلی حرصمو درمیاره خدایییییی کدوم دختری وقتی پسری بهش زور میگه حتی اگه عاشقشم باشه انقدر غش و ضعف میکنه(والا من از بس درباره این مثعله غیرت خرکی و اینا حرص خوردم که تو رمانم کافیه پسره یه چیزی بگه دختره با تریلی از روش رد شه)والا پسره اصلا نمی دونه غیرت چیه بعد مال دختره لباس جر میده
    7)(به شخصه تو خونواده ما کسی از عصبانیت قرمززززززز نمیشه)
    8خداییش رمانای همخونه ای دیگه مسخرشو دراوردن اخهههههههه خواهر من برادر من تو واقعیت تو خودت حاظری به خاطر زور یا پول زندگیتو خراب کنی(این از همون قسمتا که اگه دختر رمان من بود با تریلی از رو هنه رد میشد)
    8)چهره:من با این قسمت کاری ندارم چون هرکس دوست داره چهره ی شخصیت های رمانشو اونطور که تصور کرده توصیف کنه(من که شخصیت های اصلی رمانم رو از ادم های حقیقی گرفتم،حتی میتونم به کسایی که باور ندارن عکسم نشون بدم حتی یه دونهشونم از تخیلم نبوده هه از اشخاص واقعی تو زندگیمن)ولی خوب کمی طبیعی تر بهتره
    9)بابا ی من تنها حرکت احساسیش اینه که منو بنشونه کنار خودش و موهامو نوازش کنه تازه اگرم دیر بیام خونه میکشتم کدوم پدری میزاره دخترش تا نصفه شب بیرون باشه(و البته دختر رمان من خانواده نداره) همشم که تو خونه پلاسن و این همون قضیه پولس که از اسمون میادش
    11)من با این مشکل دارم که چرااااااااااااااااااا همه دختر پسرا یه مدل با هم اشنا میشنننننننننننننن؟؟؟؟؟؟
    وای زیاد شد بقیشو تو یه پست دیگهههه میگمممم

Redemption.H

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    239
    امتیاز واکنش
    5,038
    من اصلا نمی فهمم شما چه مشکلی باشخصیت های زیبا دارید مثلا تابحال نشده یه دختری رو ببینید بعد هی دوست داشته باشید باهاتون حرف بزنه یا شما نگاش کنید والا تودفامیل ما خدا زیادشون کنه همه عروسکن چشم داریم ازطپسی تاابی من نمی دونم چرا فکر می کنید ایرانیا لزوما باید قیافه معمولی و سیه چرده داشته باشن؟بعدشم کدوم دختری خوشش میاد شوهرش یا نامزدش چاق یا خیلی لاغر مردنی باشه والا الان هرچی پسر می بینی اکثربادی بیلدینگن حالا من کاری به امپولی و ورزشکاری بودنش ندارم کی گفته نویسنده ها باسـ ـن کم از هیکل طرف تعریف می کنن شما مطمعنا خانم پور اصفهانی و خانم فرشته27رو میشناسین هیچ کذومشون شخصیت رملنهاشون زشت نیست چیزی که متفاوتشون می کنه شخصیتشون به جای این که لنقدر از پولدار بودن و قیافه طرف ایراد بگیریم بریم سر چیزای دیگه بحث کنیم یکیش رمانای همخونه ای دیگه کل کل پسر دختر تروخدا ول کنید تو دنیای واقعی کدوم کلکلی و دیدی ختم بخیر بشه تو دنیای واقعی می زنن دک وپزت رو میارن پایین کلکل کنی یا نه جذوم شاگرد با استادش ازاین شوخیای مسخره تو رمانا می کنه توواقعیت یکی ازاین کارارو بکنی میری حزاست الکی که نیست بابا یکیم رمانای اربابی بابا اون دوران گذشته بخدا یکیشم این رملنایی که تو خارج اتفاق می افته اسم دختره ماریاس بعد تمام تیکه کلاماش فارسی تروخدا کسایی که رملن خارجی می خواید بنویسید برید چندتا رمان ترجمه شده و زبان اصلی بخونید بعد

Redemption.H

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    239
    امتیاز واکنش
    5,038
    اهان یه چیز دیگه هم هست کسی که باباش نظامی ادم بی بند و باری نمیشه خودش نظامی باشه که بدتر تو ارتش و نیرو انتظامی بودن الکی که نیست میان تحقیق می کنن تا پدر جدت و می فهمن ترو خدا بدون تحقیق چیزی ننویسیم

بالا