فرهنگی و هنری هزینه ساخت سریال «شهرزاد» از کجا تامین می‌شود؟ / شهرزاد نان شب مردم نیست

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 121
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
95-09-9jnews1270.jpg
[/BCOLOR]
حسن فتحی اگر برای شعور مخاطبانش احترام قائل باشد، تولید را متوقف می‌کند.
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]محمد هادی رضوی، سرمایه‌گذار سریال «شهرزاد» در گفتگو با باشگاه خبرنگاران؛ در خصوص صحت و سقم این گفته که بخشی از هزینه‌های سریال «شهرزاد» از طریق صندوق رفاه فرهنگیان تامین می‌شود، گفت: در بخش مربوط به سرمایه گذاری من این اتفاق نیفتاده، ولی راجع به بخش سرمایه گذاری محمد امامی اطلاعی ندارم.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)] [/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]وی ادامه داد: من خواستار این هستم شفاف سازی مالی صورت بگیرد و برای احترام به شعور مردم تولید این سریال متوقف شود. یا اگر دوستان دغدغه فرهنگ دارند، رایگان کار کنند، اما الان همه حقوق هایشان را دریافت کرده و کار را به جلو هدایت می‌کنند که این درست نیست و باید صبر کنند تا امامی بیاید و به ابهامات پاسخ دهد.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]رضوی اظهار داشت: «شهرزاد 2»، بدون اجازه من در حال تولید است و اگر حسن فتحی ذره ای برای شعور مخاطب احترام قائل باشد، کار تولید را متوقف می‌کند، چون شهرزاد نان شب مردم نیست و عواملش می توانند کمی صبر کنند؛ ولی متاسفانه خیلی عجله دارند و من علت این شتاب در ساخت سریال را نمی‌فهمم و معلوم نیست که چه چیزی را می‌خواهند از مردم پنهان کنند.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]وی عنوان کرد: بر حسب رفاقت شکایت نکردم. عوامل فکر می‌کنند که مردم متوجه نیستند، اما شفاف سازی این مورد از هر چیزی در خصوص این سریال برای مردم مهم‌تر است و اتفاقی نمی‌افتد اگر دو ماه دیرتر سریال عرضه شود.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]این تهیه‌کننده ادامه داد: اگر پول‌هایی که الان دارد خرج می‌شود، به اتمام برسد و تا آن زمان امامی بازنگشته باشد، عوامل می‌خواهند چه کنند، پس بهتر است کمی صبر داشته باشند.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]این سرمایه گذار در خصوص چگونگی تامین سرمایه «شهرزاد» در بخشی که خودش سرمایه گذاری کرده، اظهار داشت: من مدیر عامل یک مجموعه اقتصادی هستم که آن مجموعه از سی سال پیش از من کار می‌کرده است و پدرم سی سال پیش کارخانه تولید تجهیزات استودیوها را داشت که اغلب وسایل استودیوهای سازمان صدا و سیما از این کارخانه است. استودیو داخل برج میلاد هم از طراحی ما بوده و الان هم در زمینه سینماهای سیار کار می‌کنم.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]وی در خصوص کار محمد امامی گفت: من از وی اطلاعات دقیقی ندارم و حدود پنج سال است که اسمش را می شنوم، اما می دانم که در گذشته در زمینه نساجی کار می‌کرده است.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]رضوی در خصوص مجوز «شهرزاد» برای ادامه تولیدش گفت: من نمی‌دانم ارشاد چگونه اجازه داده که کاری بدون حضور تهیه‌کننده‌اش ساخته شود؛ چون تهیه‌کننده مسئول فیلم است و من هم هرچه می‌گویم صبر کنید کسی پاسخگو نیست و اصرارشان برای تولید را نمی‌فهمم. من نخواستم در «شهرزاد 2» باشم و گفتم که سهم من را بخرید، اما آنان حتی این کار را هم نکردند.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]این تهیه‌کننده گفت: تهیه کننده یک اثر مسئول است و من نمی‌فهمم که منابع تامین بودجه فیلم از کجا آمده است، قطعا اگر صبر کنند تا خود امامی بیاید او توضیح خواهد داد.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]وی در پایان گفت: من خیلی صبر کرده‌ام؛ ولی اگر این روند ادامه پیدا کند، جلوی کار را خواهم گرفت. من صبر کرده‌ام؛ اما اگر ببینم به مخاطب بی‌احترامی می‌شود جلوی کار را می‌گیرم و با مدارکی هم که موجود است، توانایی این کار را دارم.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]گفتنی است؛ در برخی از اخبار منتشر شده این ادعا وجود دارد که بخشی از هزینه‌های ساخت این سریال از صندوق رفاه فرهنگیان تامین شده و تعدادی از خبرنگاران تا زمان شفاف سازی مالی این سریال تقاضای توقف تولید فصل دوم را داشتند.[/BCOLOR]​

برخی موضوعات مشابه

بالا